Son Dakika Haberleri: CHP'li Öztrak: TÜİK'in açıkladığı işsizlik verileri gerçeği yansıtmıyor

CHP'li Öztrak: TÜİK'in açıkladığı işsizlik verileri gerçeği yansıtmıyor

2 ay önce

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, TÜİK'in açıkladığı işsizlik verilerinin gerçeği yansıtmadığını belirterek, "Verilerle oynayarak gerçeği gizleyemezsiniz." dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Öztrak, TÜİK'in açıkladığı işsizlik rakamlarının gerçeği yansıtmadığını söyledi.

"GERÇEĞİ GİZLEYEMEZSİNİZ"

Öztrak,"TÜİK'in başında oturan damadın arkadaşı kalemi eline almış bazı düzeltmeler yapmış. Verilerle oynayarak gerçeği gizleyemezsiniz. İşsizlik milletin canını yakıyor" dedi.

"GERÇEK İŞSİZ SAYIMIZ 7 MİLYONA ULAŞMIŞ"

Öztrak, "Bir ülkede milletin işi varsa, gençler üniversiteden mezun olduktan hemen sonra iş bulabiliyorsa o ülkede işler yolundadır, ekonomide çarklar dönüyordur. Bugün açıklanan işsizlik rakamları ekonominin ağır hasta olduğunu gösterdi. İşsizlik yüzde 13'e yükselmiş. Geçen yıldan bu yana artış 3 puan. İşsiz sayısı 4 milyona çıktı. Biz bu tabloyu hiçbir krizde görmemiştik. Gerçek işsiz sayımız ise 7 milyona ulaşmış" ifadesini kullandı.

TÜİK İŞSİZ SAYISINI 4 MİLYON 253 BİN KİŞİ OLARAK AÇIKLADI

TÜİK'in açıkladığı veriye göre, işsiz sayısı Haziran ayında geçen yılın aynı dönemine göre 938 bin kişi artarak 4 milyon 253 bin kişi oldu. İşsizlik oranı ise 2,8 puanlık artış ile yüzde 13 seviyesinde gerçekleşti.

CHP'li Öztrak: TÜİK'in açıkladığı işsizlik verileri gerçeği yansıtmıyor
Haziran'da işsiz sayısı 938 bin kişi arttı

Haber Yayın Tarihi: 16.09.2019 05:07 Fenomen Merve Taşkın'dan "Bakireliğini kaybettin mi?" sorusuna yanıt: Ölene kadar bakireyim
Atatürk'e benzeyen Göksel Kaya, kendisini eleştirenlere yanıt verdi Atatürk'e olan benzerliğini kullanan Göksel Kaya, üniforma giyerek ata bindi