Son Dakika Haberleri: CHP'nin Maltepe Mitingi Sona Erdi

CHP'nin Maltepe Mitingi Sona Erdi

3 yıl önce

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, partisinin İstanbul milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutuklanmasına tepki olarak Ankara Güvenpark'tan başlattığı yürüyüşün son durağı Maltepe'de düzenlenen miting sona erdi.

CHP'nin Maltepe Mitingi Sona Erdi, System.String[]

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, partisinin İstanbul milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutuklanmasına tepki olarak Ankara Güvenpark'tan başlattığı yürüyüşün son durağı Maltepe'de düzenlenen miting sona erdi.


Miting için çeşitli şehirlerden ve İstanbul'un ilçelerinden Maltepe Etkinlik Alanı'na kara ve deniz yoluyla gelen vatandaşlar, 14.00'ten itibaren alana alınmaya başladı.


Ellerinde Atatürk posterleri, Türk bayrakları, "adalet" yazılı flamalar bulunan katılımcılar, etkinlik sırasında "Hak, hukuk, adalet" şeklinde slogan attı. Yürüyüş sırasında vatandaşların taşıdığı dev Türk bayrağı da alanda açıldı.


Polis helikopteri etkinlik boyunca güvenlik uçuşu yaptı.


Bedri Baykam, Eşber Yağmurdereli, Sumru Yavrucuk, İbrahim Kaboğlu, Rutkay Aziz, Nasuh Mahruki, Meltem Cumbul, Melike Demirağ, Erdal Erzincan, Orhan Alkaya, Atilla Atasoy, Kenan Kocatürk, Mustafa Alabora, Dilek Türkan, Gülriz Sururi ve Genco Erkal'ın da aralarında bulunduğu sanatçı, akademisyen ve yazarlar platformdan vatandaşları selamladı.


Grup, Melike Demirağ ile "Arkadaş" şarkısını ve "Gençlik Marşı"nı seslendirdi.


Kılıçdaroğlu'nun konuşması öncesinde Zülfi Livaneli ve Onur Akın konser verdi.


Beşiktaş Belediyesi Mehter Takımı miting alanının karşısında alana giremeyenler için konser verdi. Bazı vatandaşların adaleti temsil eden teraziler taşıdığı görüldü.


Güvercin uçurdu


Ankara Güvenpark'tan başlattığı yürüyüşü tamamlamak üzere Kartal'ın Dragos mevkisinden saat 16.30 itibarıyla yürüyüşe başlayan Kılıçdaroğlu, 18.00 civarında Maltepe Etkinlik Alanı'na geldi.


Eşi Selvi Kılıçdaroğlu ile halkı selamlayan Kılıçdaroğlu, mitingte bir konuşma yaptı.


Konuşmasının ardından Kemal Kılıçdaroğlu ile eşi Selvi Kılıçdaroğlu, sahneden beyaz güvercin uçurdu ve vatandaşlara kırmızı, beyaz karanfiller attı. Bu sırada, oğulları Kerem Kılıçdaroğlu ile nişanlısı Mine Alşan da Kılıçdaroğlu çiftine eşlik etti.


Kemal Kılıçdaroğlu alandan geniş güvenlik önlemleri altında ayrıldı. Kılıçdaroğlu'nun alandan ayrılmasının ardından çok sayıda vatandaş, platforma çıkarak meydanda bulunanlarla selfie çekti. Katılımcıların alandan ayrılışı tamamlandı.


Mitingi, yerli basın mensuplarının yanı sıra bazı yabancı ajanslar ve medya mensupları da takip etti.


Alana giremeyen vatandaşlar, sahilde banklarda, ağaçların altında Kılıçdaroğlu'nun konuşmasını dinledi. Fenalaşan bazı vatandaşlara, sağlık ekipleri müdahale ederken, bazı vatandaşlar ambulanslarla hastaneye kaldırıldı.

Haber Yayın Tarihi: 09.07.2017 08:02 Kaynak: AAGurbetçilerin emeklilik şartları değişti!
Lüks otomobilde intihar etmek isteyen kadın son anda kurtarıldı BMC'nin yerli pikabını test eden Erdoğan ile yetkilinin diyaloğu güldürdü