Dünya Mirasları Bu Galeride - Son Dakika

Dünya Mirasları Bu Galeride

19.10.2013 11:54
Dünya Mirasları Bu Galeride, System.String[]

Çankaya Belediyesi Galeri Kara, 'Dünya Miraslarından' başlıklı fotoğraf sergisini Ankaralı sanatseverlerle buluşturuyor.

Çankaya Belediyesi Galeri Kara, 'Dünya Miraslarından' başlıklı fotoğraf sergisini Ankaralı sanatseverlerle buluşturuyor. Maya Uygarlığı'ndan Guatemala'ya, Meksika'dan Paskalya Adası'na, Şili'den Patagonya Buzulları ve Arjantin'e uzanan sergi, 25 Ekim-13 Kasım 2013 tarihleri arasında görülebilecek.

Makine Mühendisi ve Fotoğraf Sanatçısı Osman Merttopçuoğlu'nun fotoğraflarından oluşan sergi, gizemli bir tarihe sahip olan, uzun ve yorucu yolculuklarla ulaşılan Paskalya Adası'ndan, Kutuplardan sonra yeryüzünün en büyük buzullarının yer aldığı Şili ve Arjantin'e, pek çok bilim alanında ve sanatta ileri düzeyde çalışmalar yaptıkları bilinen Eski Maya Uygarlığı'nın günümüze gelebilen kültür miraslarına kadar geniş bir yelpazeden oluşuyor.

OSMAN MERTTOPÇUOĞLU KİMDİR?

1965 İstanbul doğumlu olan Osman Merttopçuoğlu, 1987 yılında Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü'nden mezun oldu. 1990'da ODTÜ Makine Mühendisliği Bölümü'nde yüksek lisans, 1998'de ise doktora yaptı. Fotoğrafa, 1992 yılında Ankara Fotoğraf Sanatçıları Derneği'nde sanatçı Mehmet Arslan Güven'den 'Temel Fotoğraf' dersleriyle başlayan Merttopçuoğlu, çeşitli yarışmalarda ödüller aldı, karma sergilere katıldı, fotoğrafları ve röportajları dergilerde yayınlandı, fotoğraf projelerinde jüri üyelikleri yaptı.

Sanatçı; Nepal, Hindistan, İran, Fas, Ürdün, Suriye, İsrail, Mısır, Çin, Arjantin, Meksika, Yunanistan, İsviçre, İspanya, İtalya, Macaristan, Vietnam, Kamboçya, Tayland gezilerinde çektiği fotoğraflardan oluşturduğu 'Seyahatlerimden I, II, III' ve 'Şili', 'Mısır' isimli gösterileri pek çok kez sergiledi. 'Paskalya Adası', 'Ada Renkleri', 'Seyahatlerimden', 'Maya Dünyası', 'Eskiden Yeniye' isimli kişisel sergileri ise yurt içinde ve dışında sergilendi.

Dünya Mirasları Bu Galeride

- Kaynak: CHA

Son Dakika Kültür Sanat Dünya Mirasları Bu Galeride - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Erdoğan, kriz iddiasının ardından Putin ile görüştü: Karabağ'daki Ortak Merkez hemen faaliyete geçsin Azerbaycan ordusu 27 yıldır işgal altında bulunan Kelbecer'e girdi Muharrem İnce, sesi titreyerek açıkladı: 2018 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde keşke CHP'ye güvenmeseydim G.O.R.A'daki efsane repliğiyle hafızalara kazınan oyuncu Muhittin Korkmaz hayatını kaybetti Son Dakika! Çavuşoğlu'ndan, Türk gemisine yapılan hukuk dışı aramayla ilgili misilleme mesajı: Cevabımızı sahada da vereceğiz Bülent Arınç'ın oğlundan babasının istifasıyla ilgili dikkat çeken sözler: Bu denizde bir tek gemi ve tek bir reis var Böyle vahşet görülmedi! Annesi doğum yaparken 6 yaşındaki çocuğunun başını kesti Aleyna Çakır'ın ölümünün baş şüphelisi Ümitcan Uygun'dan akılalmaz sözler: Kudurun