Emniyetten Eğitime Dev Katkı... Kütüphaneye Şehit Polisin Adı Verildi - Son Dakika
Genel

Emniyetten Eğitime Dev Katkı... Kütüphaneye Şehit Polisin Adı Verildi

Emniyetten eğitime dev katkı... Kütüphaneye şehit polisin adı verildi Çocuklar suça değil, kitap okumaya teşvik edilecek Emniyetin kazandırdığı kütüphaneye şehit polisin adı verildiMANİSA - Soma İlçe Emniyet Müdürlüğü 81 ilde düzenlenen Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı...

08.02.2018 19:08
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Emniyetten eğitime dev katkı... Kütüphaneye şehit polisin adı verildi

Çocuklar suça değil, kitap okumaya teşvik edilecek

Emniyetin kazandırdığı kütüphaneye şehit polisin adı verildi

MANİSA - Soma İlçe Emniyet Müdürlüğü 81 ilde düzenlenen Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı kapsamında öğrencilerin sosyal gelişimine katkıda bulunmak amacıyla Soma Necip Fazıl Kısakürek Okulu'na Z Kütüphane kazandırdı. Kütüphanenin adına ise Denizli'de görevi başında şehit düşen Murat Çakmak'ın ismi verildi.

Kütüphanenin açılışına Kaymakam Ahmet Altıntaş, Belediye Başkanı Hasan Ergene, Büyükşehir Soma Koordinatörü Ethem Karasoy, Emniyet Müdürü Mustafa Akol, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Dikici, Okul Müdürü Cavit Özben, kamu kurum kuruluş amirleri, polis memurları, öğrenciler ve öğretmenler katıldı. Soma Kaymakamı Ahmet Altıntaş, "Kitapların çocuklara okutulmasını da sağlanması gerek. Emeği geçen başta emniyet teşkilatı olmak üzere herkese teşekkürler" dedi.

İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Akol ise kütüphaneye şehit polis Murat Çakmak'ın adının verildiğini belirterek, "81 ilde 81 Z kütüphanesi Emniyet Genel Müdürlüğümüzün projesi. Manisa'da Soma Necip Fazıl Kısakürek Ortaokulumuz seçildi. Kütüphanemiz 3 ay önce tamamlandı. Öğrencilerin hizmetine açıldı. Şu an için kütüphane bu hale getirildi. Fakat kitap eksiğimiz bulunuyor. Hayırsever vatandaşlar ve sivil toplum örgütleri olarak destekte bulunmak için çalışmalar var" şeklinde konuştu.

Şehit Polis Murat Çakmak'ın eşi Gülseren Çakmak ise şunları söyledi:

"Eşim 1998 yılında Denizli'de şehit düştü. Eşimin adını verdikleri için çok mutlu oldum. İnşallah ismi burada yaşayacak. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum."

Okulda eğitim gören öğrenciler emniyet teşkilatına teşekkür ederek artık kitapları bulmalarının daha kolay olacağını belirtti. Konuşmaların ardından kütüphaneye adı verilen şehit polis Murat Çakmak'ın eşi protokolle birlikte açılışı gerçekleştirdi.

Emniyetten Eğitime Dev Katkı... Kütüphaneye Şehit Polisin Adı Verildi
Kaynak: İHA

Son Dakika Genel Emniyetten Eğitime Dev Katkı... Kütüphaneye Şehit Polisin Adı Verildi - Son Dakika

 • Nvidia'nın Finansal Sonuçları Piyasalarda Yeni Zirvelere Yol Açtı
  23 Şub Nvidia'nın Finansal Sonuçları Piyasalarda Yeni Zirvelere Yol Açtı

  Nvidia'nın beklentilerin üzerinde gelen finansal sonuçlarının ardından ABD, Avrupa ve Japonya pay piyasalarında yeni zirveler görülürken, bugün gözler Almanya'da büyüme verilerine çevrildi. Özellikle yarı iletken çipler ve yapay zeka alanında faaliyet gösteren teknoloji şirketleri, Nvidia önderliğinde piyasaların yönü üzerinde etkili olmaya devam ediyor.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan, maden faciası sonrası Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'ndan 5 ismi görevden aldı
  23 Şub Cumhurbaşkanı Erdoğan, maden faciası sonrası Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'ndan 5 ismi görevden aldı

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan kararda MASAK'tan TCDD ve Milli Piyango İdaresi'ne kadar pek çok kurumda atama ve görevden alma gerçekleştirildi. Erzincan İliç'teki maden faciası sonrasında Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nda bir Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu Genel Müdür yardımcısı, bir Maden Tetkik ve Arama Genel Müdür yardımcısı ile üç Maden ve Petrol İşleri Genel Müdür yardımcısı görevden alındı.

 • İYİ Parti Uşak İl Kadın Politikaları Başkanı Gülsüm Bayraktar Partiden İstifa Etti
  23 Şub İYİ Parti Uşak İl Kadın Politikaları Başkanı Gülsüm Bayraktar Partiden İstifa Etti

  İYİ Parti Uşak İl Kadın Politikaları Başkanı Gülsüm Bayraktar, partisinden istifa ettiğini ve belediye meclis üyeliği adaylığından çekildiğini açıkladı. Bayraktar, partisinin aile şirketi haline getirildiğini ileri sürerek, bu oluşumun içerisinde yer almak istemediğini belirtti. İYİ Parti'nin kadın politikaları başkanı olarak 12. sırada yer almasının hayretle karşılandığını ifade eden Bayraktar, destek veren Uşaklı kadınlara teşekkür etti.

 • Kara Yollarında Ulaşım Kontrollü Sağlanıyor
  23 Şub Kara Yollarında Ulaşım Kontrollü Sağlanıyor

  Kara yollarının yapım, bakım ve onarım çalışmaları sürdürülen kesimlerinde ulaşım kontrollü sağlanıyor. İstanbul, İzmir, Şile, Ödemiş, Kaymakçı, Kiraz, Seydikemer, Söğüt, Diyarbakır, Mardin, Çanakkale, Çan, Adıyaman, Kahta, Artvin ve Erzurum gibi birçok ilde yol yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü olarak gerçekleştiriliyor. Sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri önem taşıyor.

 • Narkoçelik-2 Operasyonu: 227 gözaltı
  23 Şub Narkoçelik-2 Operasyonu: 227 gözaltı

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, uyuşturucu madde imalatçılarına ve sokak satıcılarına yönelik düzenlenen 'Narkoçelik-2' Operasyonlarında; 983 kg uyuşturucu madde ve 92 bin adet uyuşturucu hap ele geçirildiğini, 227 zehir taciri ve sokak satıcısının da yakalandığını açıkladı. Operasyonlar 46 ilde gerçekleştirildi.

 • Narkoçelik-2 Operasyonlarında 983 kg Uyuşturucu Madde Ele Geçirildi
  23 Şub Narkoçelik-2 Operasyonlarında 983 kg Uyuşturucu Madde Ele Geçirildi

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, uyuşturucu madde imalatçılarına ve satıcılarına yönelik düzenlenen 'Narkoçelik-2' Operasyonlarında 983 kg uyuşturucu madde ve 92 bin adet uyuşturucu hap ele geçirildiğini açıkladı. Operasyonlar sonucunda 227 zehir taciri ve sokak satıcısı da yakalandı.

 • Narkoçelik-2 Operasyonunda 227 Şüpheli Yakalandı
  23 Şub Narkoçelik-2 Operasyonunda 227 Şüpheli Yakalandı

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Narkoçelik-2 operasyonları kapsamında 46 ilde düzenlenen operasyonlarda 227 şüphelinin yakalandığını açıkladı. Operasyonlarda 983 kilogram uyuşturucu madde ve 92 bin uyuşturucu hap ele geçirildi.

 • Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Tamer Karadağlı, EGEKAF 24'e konuk oldu
  23 Şub Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Tamer Karadağlı, EGEKAF 24'e konuk oldu

  Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Tamer Karadağlı, Pamukkale Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen EGEKAF 24 etkinliğine katıldı. Karadağlı, öğrencilere değişime cesaret etmeleri gerektiğini ve zamana ayak uydurmanın önemini anlattı. Ayrıca kariyeri hakkında soruları yanıtladı.

 • Skull and Bones Oyuncu Sayısı Belli Oldu
  23 Şub Skull and Bones Oyuncu Sayısı Belli Oldu

  Ubisoft'un merakla beklenen korsan temalı oyunu Skull and Bones, 850 binden fazla oyuncu tarafından oynanıyor. Fiyatıyla eleştiri toplayan oyunun başarılı bir çıkış yapmadığı düşünülüyor.

 • İstanbul'da asayiş uygulamasında 531 şüpheli yakalandı
  23 Şub İstanbul'da asayiş uygulamasında 531 şüpheli yakalandı

  İstanbul'da gerçekleştirilen asayiş uygulamasında, farklı suçlardan aranan şüphelilerden 531'i yakalandı. Denetimlerde 229 ruhsatsız tabanca ve tüfek, 11 kurusıkı tabanca, 171 fişek, 1 kilo 893 gram uyuşturucu madde, 6 uyuşturucu hap, 190 bin 698 lira ve 1351 dolar ele geçirildi. Ayrıca 3 iş yerine ve 3 yabancı uyruklu kişiye işlem uygulandı. Sürücülere 1 milyon 267 bin 734 lira trafik cezası kesildi.

 • Intuitive Machines tarafından geliştirilen Odysseus Ay'a başarılı bir şekilde iniş yaptı
  23 Şub Intuitive Machines tarafından geliştirilen Odysseus Ay'a başarılı bir şekilde iniş yaptı

  Amerikan şirketi Intuitive Machines tarafından geliştirilen Odysseus isimli uzay aracı, Ay'ın yüzeyine başarılı bir şekilde iniş yaptı. Bu iniş, Ay'a gönderilen ilk özel şirket uzay aracı olması ve ABD uzay programı için önemli bir an olarak kaydedildi. Odysseus'un inişi, Ay'ın güney kutbuna gerçekleşti ve araştırmalar için altı bilimsel ekipman taşıyor. NASA'nın ticari ortaklıklarının gücünü ve vaatlerini gösteren bir olay olarak nitelendirilen bu başarı, Artemis programını desteklemeyi amaçlayan Ticari Ay Yükü Hizmetleri girişiminin bir parçasıdır.

 • Intuitive Machines tarafından geliştirilen Odysseus Ay'a başarılı bir şekilde iniş yaptı
  23 Şub Intuitive Machines tarafından geliştirilen Odysseus Ay'a başarılı bir şekilde iniş yaptı

  Amerikan şirketi Intuitive Machines tarafından geliştirilen Odysseus isimli uzay aracı, Ay'ın yüzeyine başarılı bir şekilde iniş yaptı. Bu iniş, Ay'a gönderilen ilk özel şirket uzay aracı olarak tarihe geçti ve ABD uzay programı için önemli bir an olarak kaydedildi. Odysseus'un inişi, Ay'ın güney kutbuna gerçekleşti ve kontrolörler araçla iletişim kurabildiklerini teyit etti. Araçta altı bilimsel ekipman bulunuyor ve Ay tozunun davranışını inceleyen bir araştırmaya odaklanacak. NASA'nın Ticari Ay Yükü Hizmetleri (CLPS) girişiminin bir parçası olan Odysseus, Artemis programını desteklemeyi amaçlıyor.


Advertisement