Emrah ile Yaşadığı Tartışmayla Gündeme Gelen Cihat Tamer Kimdir? - Son Dakika

Emrah ile Yaşadığı Tartışmayla Gündeme Gelen Cihat Tamer Kimdir?

26.09.2018 09:58
Emrah ile Yaşadığı Tartışmayla Gündeme Gelen Cihat Tamer Kimdir?, System.String[]

Usta oyuncu Cihat Tamer, şarkıcı ve oyuncu olan Emrah ile yaşadığı sert tartışma sonrası merak konusu oldu. Peki, Cihat Tamer kimdir?

Ekranların sevilen siması Cihat Tamer, son dönemde Emrah ile girdiği oyunculuk tartışması sonrasında internette en çok aranan isimlerden biri oldu. Peki Cihat Tamer kimdir?

CİHAT TAMER KİMDİR?

Cihat Tamer, 24 Şubat 1943 tarihinde İstanbul'da dünyaya geldi. Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Akademisi'nden mezun olduktan sonra, 1959'da Bakırköy Halkevi'nde amatör olarak tiyatro yapmaya başlayan usta oyuncu 1961 yılında oyunculuk kariyerine başladı.

1962 yılında Münir Özkul Tiyatrosunda profesyonel olarak başladığı tiyatro hayatına sırasıyla Bulvar Tiyatrosu, Üç Maymun Kabare Tiyatrosu, Devekuşu Kabare, Üsküdar Oyuncuları, Dostlar Tiyatrosu ve Cihat Tamer, Ercan Yazgan Tiyatrosu'nda çeşitli oyunlarda görev aldı. 1986 – 1988 yılları arasında Perihan Abla dizisinde Perran Kutman, Şevket Altuğ, Ercan Yazgan ve Tuluğ Çizgen işe birlikte başrolü paylaşmıştır.

BİZİMKİLER DİZİSİ İLE TANINDI

1989 – 1990 yılları arasında Bizimkiler dizisinde ilk iki yıl oynadı ve büyük bir popülariteye sahip oldu. Kendisi diziden ayrıldıktan sonra yerine Engin Şenkan getirildi. 1992 – 2002 yılında efsane dizi Mahalle'nin Muhtarları'nda da Muhtar karakterini canlandırdı. Aynı dizide Erkan Can, Esra Akkaya ve Aydan Burhan gibi usta oyuncularla birlikte yer aldı.

2014 yılında senaristliğini Mahsun Kırmızıgül'ün yaptığı Kadim Dostum isimli dizide İlker Aksum, Hamdi Alkan, Tarık Papuççuoğlu ve Murat Eken ile birlikte yer aldı. Pek çok dizi ve sinema filminde yer alan Cihat Tamer 75 yaşında olmasına rağmen başarılı performansını devam ettiriyor.

Emrah ile Yaşadığı Tartışmayla Gündeme Gelen Cihat Tamer Kimdir?

Son Dakika Magazin Emrah ile Yaşadığı Tartışmayla Gündeme Gelen Cihat Tamer Kimdir? - Son Dakika Magazin

YORUMLAR (2)
  • HALİL_24: BU VE BUNUN GİBİLER BU MEMLEKETİN SAHİBİ SANIYORLAR KENDİLERİNİ GÜNDEMDE KALMAK İÇİN YAPIYORLAR,AMA YEMEZLER SİZİN DEVRİNİZ BİTTİ ARTIK Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır

Son Dakika

Son Dakika! Sağlık Bakanı Koca, İstanbul'daki koronavirüs toplantısına çağrılmayan İmamoğlu'yla görüşecek Son Dakika! Sağlık Bakanı Koca: Salgın tüm Türkiye'de yeniden tırmanışa geçmiş durumda Ermeni komutan cepheden kaçan askerlerini ikna etmeye çalıştı: Görevinize devam edin Eşinin evi terk etmesine dayanamayıp kendini astı Koronavirüs nedeniyle talep patlaması yaşayan grip aşısı uygulanmasına başlandı: Öncelik yüksek risk grubunun Rusları çaresiz bırakan Bayraktar SİHA'nın iki büyük sırrı Taksiciden kadın müşteriye şok tehdit: Seni gebertirim kadın Eşinden şiddet gördüğünü iddia eden Lübnanlı Ramadan, çocuklarıyla huzur içinde yaşamak istiyor