ERZURUM 'Koronavirüse inanmıyorum' diyen genç yine maskesiz yakalanınca cezayı yedi - Son Dakika
Güncel

ERZURUM 'Koronavirüse inanmıyorum' diyen genç yine maskesiz yakalanınca cezayı yedi

'Koronavirüse inanmıyorum' diyen genç yine maskesiz yakalanınca cezayı yediERZURUM'da caddede maskesiz dolaşan ve "Koronavirüse inanmıyorum.

07.08.2020 10:04  Güncelleme: 11:24
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

'Koronavirüse inanmıyorum' diyen genç yine maskesiz yakalanınca cezayı yedi

ERZURUM'da caddede maskesiz dolaşan ve "Koronavirüse inanmıyorum. Virüs bana ya da aileme bulaşırsa inanırım" diyen Fahrettin Öztürk, polis ekiplerince yine maskesiz yakalanınca 900 TL tutarında cezai işlem uygulandı. Öztürk'e ayrıca röportajdaki söylemleri nedeniyle 'bulaşıcı hastalıklara ilişkin tedbirlere aykırı davranmak' suçundan yasal işlem yapıldı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın Türkiye'de koronavirüs vakalarında artışın yaşandığı illerden birisinin de Erzurum olduğunu açıklaması sonrası DHA muhabirleri tarafından hazırlanan yazılı ve görüntülü haber çalışmasında maskesiz olduğu belirlenen Fahrettin Öztürk, koronavirüse inanmadığı için maske takmadığını söyledi. 24 Temmuz'da yayınlanan haberde, DHA muhabirinin sorularını cevaplandıran Öztürk, "Ben koronavirüse dahi inanmıyorum. Türkiye'de bin kişi ölüyor. Siz bunun adına koronavirüs koyabilirsiniz. Tüm dünyada belirli güçler var. O güçler bir kuyuya taş atar. Bu kuyuya atılan taşa herkes inanır. Bir profesör çıkıp diyor ki; 2-3 saat dayanıklılığı var. Başkası farklı şeyler söylüyor. Biz hangisine inanacağız. Saçmalık değil mi? Bize maske yetişmez o zaman. İsterse maske fiyatı 50 kuruş olsun. Ben inanmadığım için sıkıntı olmuyor. Bana ya da yakınlarıma bulaşırsa o zaman inanırım. Bulaşmadığı için inanmıyorum. Koronavirüsün bir proje olduğuna inanıyorum ben. Belirli bir güçlerin projesi bu. Siz de buna inanın. Ben buna inanmışım böyle devam ediyorum. Bulaşırsa göreceğiz, kaderde varsa yaşayacağız. İnanmadığım bir şeyi niye yapayım, maske takayım. Ceza yazabilirler öderim" dedi.

POLİSLER MASKESİZ YAKALADI

Açıklamaları bir çok ulusal tv kanalında haber bültenlerinde yayınlanan Fahrettin Öztürk, 30 Temmuz günü Cumhuriyet caddesinde denetim yapan polislere maskesiz yakalandı. Maskesiz sokağa çıkmanın yasak olduğu Erzurum'da polisler, Cumhuriyet caddesinde maskesiz dolaştığını gördükleri Öztürk'ü Gürcükapı Polis Merkezi'ne götürdü. Polis, Öztürk hakkında 1583 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282'nci maddesine göre 900 TL idari cezai işlem uygularken, medyada vermiş olduğu röportajlar nedeniyle 'bulaşıcı hastalıklara ilişkin tedbirlere aykırı davranmak' suçundan yasal işlem yaptı.

ERZURUM \'Koronavirüse inanmıyorum\' diyen genç yine maskesiz yakalanınca cezayı yedi
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel ERZURUM 'Koronavirüse inanmıyorum' diyen genç yine maskesiz yakalanınca cezayı yedi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • İpek Yolu Kültürünü Yansıtan Karagöz Oyunu
  15:51 İpek Yolu Kültürünü Yansıtan Karagöz Oyunu

  Ankara Somut Olmayan Kültürel Miras Müzesi'nde genç bir kuklacı olan Berkant Demir, İpek Yolu üzerinde gerçekleşen kültürel alışverişin, halklar ve uluslar arasında güçlü bağlar kurduğunu vurguladı. Karagöz oyununun toplumsal olaylara ışık tuttuğunu ve insanları eğlendirerek eğitmeyi amaçladığını belirten Demir, oyunun hala popülerliğini koruduğunu söyledi.

 • Yozgat Bozok Üniversitesi'nde Türk Okçuluğu Yarışması düzenlendi
  15:51 Yozgat Bozok Üniversitesi'nde Türk Okçuluğu Yarışması düzenlendi

  Yozgat Bozok Üniversitesi Geleneksel Türk Okçuluğu Topluluğu tarafından düzenlenen 5. Türk Okçuluğu Yarışması'na 300 sporcu katıldı. Rektör Prof. Dr. Evren Yaşar, Türk okçuluğunu gelecek nesillere aktarmayı hedeflediklerini belirtti. Yarışmada sporcular, tarihi olaylara ithafen hedefe ok attı.

 • CHP Genel Başkanı Özgür Özel, ÇEDES projesini eleştirdi
  15:51 CHP Genel Başkanı Özgür Özel, ÇEDES projesini eleştirdi

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, seçim gezilerine devam ederken ÇEDES projesini eleştirdi ve İzmir İl Müftüsünün ilköğretim çocuklarını Menemen şehidi Kubilay'ın katillerinin mezarına götürdüğünü belirtti. Özel, projenin tehlikeli olduğunu vurgulayarak, Atatürk ve laiklik karşıtlarının bu projeyi savunduğunu söyledi ve Kubilay'ın katilinin mezarına çocukları götürmenin memlekete fayda sağlamayacağını ifade etti.

 • Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu Karpuzlu Pazarı'nda vatandaşlarla buluştu
  15:48 Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu Karpuzlu Pazarı'nda vatandaşlarla buluştu

  Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Karpuzlu Belediye Başkan adayı Tuğrul Ozan ile birlikte Karpuzlu Pazarı'nı ziyaret ederek, vatandaşlarla buluştu. Vatandaşlar, alım güçlerinin düşmesi nedeniyle daha uygun fiyatlı olan balığı tercih ettiklerini belirtti. Çerçioğlu ise yatırımların devam edeceğini ve üreticilere desteklerinin artacağını söyledi.

 • Karaköy Otopark ve Meydan Projesi'nde Tarihi Buluntular Ortaya Çıktı
  15:48 Karaköy Otopark ve Meydan Projesi'nde Tarihi Buluntular Ortaya Çıktı

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan Karaköy Otopark Projesi kapsamında yapılan çalışmalarda tarihi buluntular ortaya çıktı. İBB ekipleri, buluntuları ilgili kurullara bildirdi ve kazılar genişletilerek devam edecek. Proje tamamlandığında Karaköy, 7000 metrekarenin üzerinde bir meydan kazanacak.

 • BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş: Türk siyaseti al birini vur ötekine durumuyla karşı karşıya
  15:48 BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş: Türk siyaseti al birini vur ötekine durumuyla karşı karşıya

  Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş, hükümet ve muhalefetin yolsuzluk, hesap vermemezlik ve şeffaflıktan uzaklık konularında benzer durumda olduğunu belirtti. Baş, İstanbul'un Adalar ilçesinde ziyaretlerde bulundu ve seçimlerde destek istedi. BTP adayları da projeleriyle İstanbul'a damga vuracaklarını ifade etti.

 • Kozan'da mahsur kalan keçi kurtarıldı
  15:48 Kozan'da mahsur kalan keçi kurtarıldı

  Adana'nın Kozan ilçesine bağlı Henüzçakırı mevkide dağda mahsur kalan keçi, CANKUR ve AKOM ekiplerinin kurtarma çalışması ile özgürlüğüne kavuştu. Ekipler, yaklaşık 1 saat süren çalışma sonucunda keçiyi kayalıklardan kurtardı.

 • Cumhur İttifakı'nın Muratpaşa Belediye Başkan Adayı Özdemir Manavoğlu, seçim çalışmaları kapsamında ziyaretlerde bulundu
  15:48 Cumhur İttifakı'nın Muratpaşa Belediye Başkan Adayı Özdemir Manavoğlu, seçim çalışmaları kapsamında ziyaretlerde bulundu

  Cumhur İttifakı'nın Muratpaşa Belediye Başkan Adayı Özdemir Manavoğlu, Antalya Gazeteciler Cemiyeti, MHP Muratpaşa İlçe Başkanlığı, Şehit ve Gazi Aileleri Derneği, Harp Malülleri Derneği, Alevi Kültür Dernekleri Antalya Şubesi ve Zeytinköy Anadolu Aleviler Derneği'ni ziyaret ederek seçim çalışmalarına devam etti. Manavoğlu, vatandaşlarla da pazar yerinde buluşarak projelerini anlattı.

 • Tuzlaspor ve Ankara Keçiörengücü Berabere Kaldı
  15:48 Tuzlaspor ve Ankara Keçiörengücü Berabere Kaldı

  Trendyol 1. Lig'in 25. haftasında Tuzlaspor, evinde konuk ettiği Ankara Keçiörengücü ile 1-1 berabere kaldı. Maçta Camara ve Mamba'nın attığı gollerle skor eşitlendi.

 • AK Parti Odunpazarı Belediye Başkan Adayı Özkan Alp, Eskişehir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu'nu Ziyaret Etti
  15:47 AK Parti Odunpazarı Belediye Başkan Adayı Özkan Alp, Eskişehir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu'nu Ziyaret Etti

  AK Parti Odunpazarı Belediye Başkan adayı Özkan Alp, Eskişehir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu'nu ziyaret ederek, spor ve tesisleşme konularında bilgi aldı. Alp, amatör spor kulüplerine destek sözü vererek, sahalar ve spor tesisleri yapılması için çalışacağını belirtti.

 • AK Parti Ortahisar Belediye Başkan Adayı Ergin Aydın Gülbaharhatun Mahallesi'nde halkla buluştu
  15:46 AK Parti Ortahisar Belediye Başkan Adayı Ergin Aydın Gülbaharhatun Mahallesi'nde halkla buluştu

  AK Parti Ortahisar Belediye Başkan Adayı Ergin Aydın, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimi çalışmaları kapsamında Gülbaharhatun Mahallesi sakinleri ile bir araya geldi. Aydın, seçimlerin ardından projelerine devam edeceklerini ve Ortahisar'a hizmet etmeyi sürdüreceklerini belirtti.


Advertisement