ESENDERE GÜMRÜK KAPISI YENİDEN AÇILDI - Son Dakika

ESENDERE GÜMRÜK KAPISI YENİDEN AÇILDI

14.01.2022 11:57

HAKKARİ'nin Yüksekova ilçesinde bulunan geçen yıl 24 Aralık'ta pandemi nedeniyle İran tarafından tek taraflı alarak kapatılan Esendere Gümrük Kapısı, dün yeniden giriş ve çıkışlara açıldı.

HAKKARİ'nin Yüksekova ilçesinde bulunan geçen yıl 24 Aralık'ta pandemi nedeniyle İran tarafından tek taraflı alarak kapatılan Esendere Gümrük Kapısı, dün yeniden giriş ve çıkışlara açıldı. Esendere Belediye Başkanı Dırbaz Büyüksu, bunun sevindirici bir gelişme olduğunu söyledi.

Yüksekova ilçesine 40 kilometre uzaklıkta bulunan Esendere beldesindeki gümrük kapısı, 24 Aralık'ta İran tarafından pandemi nedeniyle tek taraflı kapatıldı. İranlı yetkililerin aldığı kararla gümrük kapısı dün yeniden giriş ve çıkışlara açıldı. Kapının açılması bölge halkını sevindirdi.

Esendere Beldesi Belediye Başkanı Dırbaz Büyüksu gümrük kapısının açılması ile birlikte beldelerinde yeniden bir canlılığın yaşandığını söyledi. Büyüksu, Dün itibarıyla gümrüğümüz yine açıldı. Herkes rahat bir nefes aldı. Çünkü bu gümrük kapısı, belde ve Hakkari için önemli bir geçim kaynağı. İnşallah bundan sonra hiç kapanmaz dedi.

YORUMLAR
500
İran: Başmüzakereciler Bakıri ve Mora temas halinde olacak İran: Başmüzakereciler Bakıri ve Mora temas halinde olacak Katar ve İran'dan ikili ilişkiler ve nükleer program görüşmesi Katar ve İran'dan ikili ilişkiler ve nükleer program görüşmesi İran, Afganistan sınırında yaşanan çatışmanın tüm boyutlarıyla araştırıldığını açıkladı İran, Afganistan sınırında yaşanan çatışmanın tüm boyutlarıyla araştırıldığını açıkladı
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel ESENDERE GÜMRÜK KAPISI YENİDEN AÇILDI - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement