Eski Hazine ve Maliye Bakanı Elvan'dan, Tarsus Ticaret ve Sanayi Odasına ziyaret - Son Dakika

Eski Hazine ve Maliye Bakanı Elvan'dan, Tarsus Ticaret ve Sanayi Odasına ziyaret

25.01.2023 21:29
Eski Hazine ve Maliye Bakanı Elvan'dan, Tarsus Ticaret ve Sanayi Odasına ziyaret

Eski Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, Mersin'de Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu ve meclis üyeleriyle bir araya geldi.

Eski Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, Mersin'de Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu ve meclis üyeleriyle bir araya geldi.

Elvan, ziyarette yaptığı konuşmada, Tarsus'un bölgedeki stratejik önemine dikkati çekti.

Tarsus'un, Çukurova Bölgesi'nin merkezi olduğunu ifade eden Elvan, "Tarsus, sanayisiyle, tarihsel gelişimiyle, altyapısıyla zengin bir kültüre sahip. Her alanda Tarsus, ilklerin kenti olma özelliğine sahip. Dolayısıyla Tarsus'un bizim için büyük önemi var. Şu anda birçok yatırım buraya yapılıyor. Tarsus ile ilgili son derece ümitliyiz. Çok hızlı gelişeceğini ve yakın bir gelecekte diğer illerden de istihdam için işçi getirmeye başlayacağını öngörüyoruz. Tüm avantajları hep birlikte kullanmaya gayret edeceğiz." diye konuştu.

Çukurova Bölgesel Havalimanı'nın nisan ayı başında hizmete gireceğini belirten Elvan, daha sonra iş dünyası ve sektörlerin sorunlarını dinledi, devam eden projeler hakkında bilgi aldı.

Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ruhi Koçak ve Meclis Başkanı Hüsnü Yağcı da Elvan'a bölgedeki yatırım projeleri ile iş dünyasının sorunlarını dile getirildi.

Koçak ve Yağcı, daha sonra Elvan'a çiçek ve plaket takdim etti.

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Tarsus Belediyesi'nde en düşük işçi maaşı 11 bin 343 lira oldu Tarsus Belediyesi'nde en düşük işçi maaşı 11 bin 343 lira oldu Mersin'de iki ayrı kaza: 1 ölü,3 yaralı Mersin'de iki ayrı kaza: 1 ölü,3 yaralı Mersin'de şarampole devrilen kamyonun sürücüsü hayatını kaybetti Mersin'de şarampole devrilen kamyonun sürücüsü hayatını kaybetti

Son Dakika Güncel Eski Hazine ve Maliye Bakanı Elvan'dan, Tarsus Ticaret ve Sanayi Odasına ziyaret - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement