Eskişehir - Bakan Avcı: Son 15 Yılda Sosyal Politikalarda Olağanüstü Gelişmeler Sağlandı - Son Dakika

Eskişehir - Bakan Avcı: Son 15 Yılda Sosyal Politikalarda Olağanüstü Gelişmeler Sağlandı

16.06.2016 23:53
Eskişehir - Bakan Avcı: Son 15 Yılda Sosyal Politikalarda Olağanüstü Gelişmeler Sağlandı, System.String[]

Bakan Avcı: Son 15 yılda sosyal politikalarda olağanüstü gelişmeler sağlandı (ek)VİLAYET MEYDANI'NDA İFTAR YEMEĞİKültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, son kararnameyle Şanlıurfa Valiliğine atanan Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna için Vilayet Meydanı'nda düzenlenen veda töreni ile iftara katıldı.

Bakan Avcı: Son 15 yılda sosyal politikalarda olağanüstü gelişmeler sağlandı (ek)

VİLAYET MEYDANI'NDA İFTAR YEMEĞİ

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, son kararnameyle Şanlıurfa Valiliğine atanan Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna için Vilayet Meydanı'nda düzenlenen veda töreni ile iftara katıldı. Bakan Avcı'nın yanısıra Garnizon Komutanı Korgeneral Mehmet Şanver, Ak Parti Milletvekili Harun Karacan ve yaklaşık 8 bin kişinin katıldığı iftarda Vali Tuna veda konuşması yaptı. Tuna "Eskişehirliler, iyi günde ve zor zamanlarımızda hep yanımızda oldunuz. Bize güvendiniz. Sağduyunuzla hep bizimle gönül birliği ettiniz. Sizlere veda ve minnet borcum olduğunu lütfen hiç unutmayınız" dedi.

Bakan Nabi Avcı da konuşmasında Vali Güngör Azim Tuna'yı Şanlıurfa'ya uğurladıklarını belirtti. Avcı şunları söyledi:

"Sevgili valimizi buradan Şanlıurfa Valiliği'ne uğurluyoruz. 3 yıl boyunca sevgili valimiz gece demeden, gündüz demenden, kar-kış demeden Eskişehir'imize, Eskişehirlilerimize hizmet etti. Devletimizi, şanla şerefle Eskişehir'de temsil etti. Bütün şehir bürokrasisiyle uyum içerisinde çok güzel hizmetlere imza attı. 2013 Türk Dünya Kültür Başkenti Eskişehir'e büyük hizmetler getirdi. Onlarca, yüzlerce etkinlik gerçekleştirdi. Pek çok tarihi eserimiz, Türk Dünyası Kültür Başkenti Ajansı tarafından ihya edildi, pek çok yeni eser Eskişehir'imize kazandırıldı. Bu pek çok hayırlı eserde sevgili valimizin de imzası var. Ben sayın valimizin şahsıda Türk Dünyası Kültür Başkenti Ajansı Yönetim Kurulu'na, birlikte kurduğumuz Türk Dünyası Vakfı'na çok teşekkür ediyorum."

'HAKKI DEVRİM'İ RAHMETLE ANIYORUM'

Bakan Avcı konuşmasında hayatını kaybeden gazeteci-yazar Hakkı Devrim'i de andığını söyleyerek,"Rahmeti rahmana uğurladığımız hemşerimizi Hakkı Devrim'i rahmetle anıyorum. Özellikle Türkçemiz konusundaki hassasiyetiyle basında çok mutena bir yer edinmiştir. Allah rahmet eylesin" dedi.

Konuşmaların ardından Bakan Avcı, Şanlıurfa Valiliği'ne atanan Güngör Azim Tuna'ya ahşap üzerine dua yazılı bir tablo, Vali Tuna da bakan Avcı'ya Yunus Emre'nin yağlıboya tablosunu hediye etti.

İftar yemeğinde sahne alan ve ilahiler okuyan yerel sanatçı Osman Vahit Özdal da Şanlıurfa'ya atanan Vali Güngör Azim Tuna için 'Urfa'nın etrafı dumanlı dağlar' türküsünü söyledi.

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı iftar yemeğinden sonra karayolu ile İstanbul'a hareket etti.

Eskişehir - Bakan Avcı: Son 15 Yılda Sosyal Politikalarda Olağanüstü Gelişmeler Sağlandı
Eskişehir - Bakan Avcı: Son 15 Yılda Sosyal Politikalarda Olağanüstü Gelişmeler Sağlandı
Eskişehir - Bakan Avcı: Son 15 Yılda Sosyal Politikalarda Olağanüstü Gelişmeler Sağlandı
Eskişehir - Bakan Avcı: Son 15 Yılda Sosyal Politikalarda Olağanüstü Gelişmeler Sağlandı

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Eskişehir - Bakan Avcı: Son 15 Yılda Sosyal Politikalarda Olağanüstü Gelişmeler Sağlandı - Son Dakika


Son Dakika

İddialı pozlarıyla gündeme gelen Ebru Polat, yeni sevgilisiyle ilk kez görüntülendi Provokatörler rahat durmuyor! Fransa'da "Allah'u Ekber" diyerek polise saldıran kişi aşırı sağcı çıktı ABD'li ilaç devi Moderna, geliştirdiği koronavirüs aşısını piyasaya sürmeye hazırlanıyor Dağlık Karabağ'ın sözde lideri Arayik Harutyunyan'ı korku sardı: Azerbaycan ordusu Şuşa'nın 5 km ötesinde Kanada Başbakanı Trudeau: Nice'te kiliseye saldıranlar İslam'ı temsil etmiyor Erdoğan'dan Putin'e Dağlık Karabağ teklifi: Bu sorunu Türkiye ve Rusya'nın kuracağı müzakere masasında çözelim Ekranlara iddialı giriş yapan Şeref Sözü dizisi, 4. bölümde final yapıyor Macron'un İslam'ı hedef alan sözlerine bir tepki de Yunanistan'dan geldi: Saldırgan ve hakaret edici