Son Dakika Haberleri: Fener Patrikhanesi'nde, Ortodoksluk Bayramı Ayini

Fener Patrikhanesi'nde, Ortodoksluk Bayramı Ayini

5 yıl önce

Fener Rum Ortodoks Patriği Bartholomeos'un daveti üzerine, İstanbul'a gelen 14 Ortodoks Kilisesi'nin Patrik ve Başpiskoposlarının katıldığı ve Fener Rum Patrikhanesi'nde 3 gün süren toplantı bugün sona erdi.

Fener Patrikhanesi'nde, Ortodoksluk Bayramı Ayini, System.String[]
Fener Rum Ortodoks Patriği Bartholomeos'un daveti üzerine, İstanbul'a gelen 14 Ortodoks Kilisesi'nin Patrik ve Başpiskoposlarının katıldığı ve Fener Rum Patrikhanesi'nde 3 gün süren toplantı bugün sona erdi. 9 Mart Ortodoksluk Bayramı nedeniyle yapılan ayine yoğun ilgi gösterildi.

Panortodoks Konsili'nin teolojik ve teknik prosedürlerinin görüşüleceği toplantı için Patrik ve Başpiskoposlar Perşembe sabahı Fatih Fener'de bulunan Fener Rum Ortodoks Patrikhanesi'ne gelmişti. Toplantıya Fener Rum Ortodoks Patrikhanesi, İskenderiye Patrikliği, Antakya Patrikliği, Kudüs Patrikliği, Rusya Patrikliği, Sırbistan Patrikliği, Romanya Patrikliği, Bulgaristan Patrikliği, Gürcistan Patrikliği, Kıbrıs Otosefal Kilisesi, Yunanistan Otosefal Kilisesi, Polonya Otosefal Kilisesi, Arnavutluk Otosefal Kilisesi, Çek ve Slovakya Otosefal Kilisesi katmıştı. 3 gün süren toplantı bugün sona erdi. 9 Mart Ortodoksluk Bayramı nedeniyle de bugün Fener Rum Patrikhanesi'nde ayin düzenlendi. Ayin saat 09.00'da başladı. Ayine katılanlar kendilerini selamlayan Patrik ve Başpiskoposların ellerini öpmeye çalıştılar, fotoğraflarını çektiler.

EE (MK) - İstanbulGümüşhane'de Sıcak Çatışma: 2 Terörist Etkisiz Hale Getirildi! Yunanistan FETÖ'cülere İltica Hakkı Tanıdı

AK Parti Genel Başkan Vekili Kurtulmuş'tan ABD'ye Karşı 4'lü Plan