Son Dakika Haberleri: Gebze'de Ufka Yolculuk 6.Bilgi Ve Kültür Yarışması Tanıtımı Yapıldı

Gebze'de Ufka Yolculuk 6.Bilgi Ve Kültür Yarışması Tanıtımı Yapıldı

2 yıl önce

Ufka Yolculuk 6. Bilgi ve Kültür Yarışması'nın Gebze, Darıca, Dilovası ve Çayırova bölgesindeki idareci ve öğretmenlere yönelik düzenlediği bilgilendirme toplantısı Gebze Ahmet Pembegüllü Kültür Merkezi'nde gerçekleşti.

Gebze'de Ufka Yolculuk 6.Bilgi Ve Kültür Yarışması Tanıtımı Yapıldı, System.String[]

Türkiye genelinde organize edilen Ufka Yolculuk 6. Bilgi ve Kültür Yarışmalarının Gebze, Darıca, Dilovası ve Çayırova bölgesi organizasyonunu yürüten Gebze İlim Kültür Çevre Gençlik ve Spor Kulübü Derneği (İLKÇEV) tarafından Gebze Ahmet Pembegüllü Kültür Merkezi'nde düzenlenen bilgilendirme toplantısının konukları Gebze, Darıca, Dilovası ve Çayırova ilçesinde görev yapan idareci ve öğretmenler oldu.

Yoğun ilgi gösterilen programa Gebze Milli Eğitim Müdürü Şener Doğan, Çayırova Milli Eğitim Müdürü Azmi Tunç, Muğla Kavaklıdere Milli Eğitim Müdürü Ali Temizel, Gebze Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Mustafa İşlek, Kocaeli Eğitim-Bir-Sen Başkan Vekili Serkan Varen ve Gebze Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı Fazlı Yağmur'da katıldı.

Açılış konuşmasını İLKÇEV Yönetim Kurulu Üyesi Orhan Yavuzyiğit yaptı. Yavuzyiğit, İLKÇEV'in Gebze Bölgesinde yaklaşık 11 yıldan beri faaliyet gösterdiğini, Eğitim başta olmak üzere Kültürel ve Sosyal faaliyetler yaptığını, izcilik, yüzme, okçuluk, bilek güreşi, masa tenisi branşlarında sportif faaliyetlerde bulunduklarını belirterek, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından destekli "GEÇ KALMA, ZİNDE KAL" isimli proje ile İçişleri Bakanlığı tarafından destekli ''FARKINDAYIZ, FARKLIYIZ, ZİNDEYİZ' 'isimli gençlik projeleri yürüttüklerini söyledi. Kültürel faaliyetlerinin başında Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması geldiğini belirten Yavuzyiğit, Bu yarışmayı Gebze bölgesinde 5 yıldır yaptıklarını, amaçlarının toplumda kaybolan okuma alışkanlığının, başta öğrenciler olmak üzere herkese yeniden kazandırmayı hedeflediklerini belirtti. Bundan dolayı Ufka Yolculuk 6 Bilgi ve Kültür Yarışmasına daha büyük hedeflerle hazırlandıklarını belirterek, toplantıya katılan bütün davetlilere teşekkür ederek konuşmasını tamamladı.

Verilen yemeğin ardından Gebze Bölgesi Ufka Yolculuk 6. Bilgi ve Kültür Yarışması Komisyon Üyesi Ömer KURDDAN'ın yarışma hakkında verdiği bilgilendirme sunumu son buldu. Sunumda yarışmanın amacı, şartnamesi, sınav, ödüller ve kitap temini noktasında bilgilendirme yapıldı. Türkiye genelinde yapılan en büyük sivil yarışma ve sınav organizasyonu için tüm idareci ve öğretmenlerden gönüllü destek talebinde bulunuldu.

TANITIM TOPLANTILARI DÜZENLENİYOR

Ufka Yolculuk 6. Bilgi ve Kültür Yarışmalarının ilimiz organizasyonunu yürüten Lider Gençlik İzcilik ve Spor Kulübü tarafından geçtiğimiz hafta başlayan bilgilendirme toplantılarının sonuncusu ise Gebze İlim Kültür Çevre Gençlik ve Spor Kulübü Derneği(İLKÇEV) tarafından 26 Aralık Salı akşamı Gebze Ahmet Pembegüllü Kültür Merkezinde Gebze, Darıca, Çayırova ve Dilovası ilçelerine yönelik düzenlendi.

RESMİ KURUMLARDAN İZİNLİ OLARAK YAPILAN ORGANİZASYON

Ufka Yolculuk 6. Bilgi ve Kültür Yarışması; Milli Eğitim Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü tarafından kurumlara gönderilen yazılar ile yarışmanın duyurusu ve katılım noktasında destekleniyor.
Adnan Oktar'ın Cezaevindeki Son Hali Herkesi Şaşırttı Yasemin Yalçın, Kemal Sunal ile Tanışma Hikayesini Anlattı

Bitkisel Hayattaki Kadın Doğum Yaptı, Tecavüz Zanlısı Erkek Hemşire Yakalandı