Göçmen Kaçakçılığı - Son Dakika

Göçmen Kaçakçılığı

04.10.2013 10:51
Göçmen Kaçakçılığı

Muğla Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü ekiplerinin 8 aydır takibinde olan insan tacirlerine yönelik 6 ilde eşzamanlı operasyon düzenlendi.

Muğla Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü ekiplerinin 8 aydır takibinde olan insan tacirlerine yönelik 6 ilde eşzamanlı operasyon düzenlendi. Operasyonda yasa dışı yollardan Muğla'nın kıyı şeridinden yabancı uyruklu şahısları Yunanistan adalarına yüksek ücretler karşılığı tekne ile kaçırdıkları veya kaçırmaya teşebbüs ettikleri tespit edilen 18 kişi gözaltına alındı.

İNSAN KAÇAKÇILIĞINDAN HAPSE GİRDİ, ÇIKTI YİNE YAKALANDI

Edinilen bilgiye göre, 2011 yılında insan kaçakçılığı suçundan yakalanarak tutuklanan A.A'nın cezaevinden çıktığı ve göçmen kaçakçılığı yaptığı, İstanbul ve Kocaeli'den getirdiği göçmenleri Fethiye ilçesinde İ.T. isimli şahısla birlikte teknelerle Yunanistan adalarına kaçırdıkları belirlendi. Aynı organizasyon içinde yer alan H.Z. isimli şahsın da Mermin ve Osmaniye illerinden gelen göçmenleri A.A. ve İ.T. isimli şahıslarla birlikte deniz yoluyla Yunanistan adalarına götürdükleri tespit edildi.

18 İNSAN TACİRİ YAKALANDI

Fethiye Cumhuriyet Başsavcılığı sorumluluğunda başlatılan soruşturma kapsamında geçen günlerde 159 kaçak göçmen yakalanmış ve bu operasyonda gözaltına alınan K.D., H.K., E.B., Y.A., H.G. ve Y.U. isimli şahıslar ile A.A. göçmen kaçakçılığı örgütü üyesi olarak çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanmıştı.

Olayın andından polis, göçmen kaçakçılığna diğer illerden yardım ve yataklık yapan kişiler ile ilgili yaptığı araştırmada, 1 Ekim tarihinde Ankara, Aydın, İzmir, Mersin, Osmaniye ve Muğla'nın Marmaris, Fethiye ve Bodrum ilçelerinde düzenlenen eşzamanlı operasyonda örgüt lideri A.A., A.A.K., İ.F., O.D., D.A., H.A., Z,U., A.C.P., A.E., A.A. A.Ö., H.Ö., C.B., S.E., A.K., H.Z., İ.T. ve Ö.Ö. isimli şüpheliler yakalandı. Yakalanan şüpheliler 'Örgütlü olarak göçmen kaçakçılığı yapmak' suçundan Muğla'da yapılan sorgulamalarının ardından Fethiye Cumhuriyet Savcılığına gönderildi.

KAÇAKÇILIK FİLOSU KURMUŞLAR

Altı ilde düzenlenen operasyonda, şüphelilerin Yunanistan adalarına göçmen kaçakçılığında kullandıkları çok sayıda araç ve tekneye el okunuldu. Yapılan operasyonda, büyük ve küçük boyutlarda 10 tekne, 2 minibüs, 1 otomobil, işaret fişekleri, botların şişirilmesinde kullanılan hava pompası ve yedek benzin depolarına el konuldu. - MUĞLA

Göçmen Kaçakçılığı
Göçmen Kaçakçılığı
Göçmen Kaçakçılığı
Göçmen Kaçakçılığı
Göçmen Kaçakçılığı
Göçmen Kaçakçılığı
Göçmen Kaçakçılığı
Göçmen Kaçakçılığı

Fethiye'nin En Büyük Altyapı Yatırımı Tamamlanıyor Fethiye'nin En Büyük Altyapı Yatırımı Tamamlanıyor Muğla'da 'Türk Mutfağı Haftası' etkinlikleri düzenlendi Muğla'da 'Türk Mutfağı Haftası' etkinlikleri düzenlendi 10 yıl 21 ay cezası olan hükümlü JASAT'a takıldı 10 yıl 21 ay cezası olan hükümlü JASAT'a takıldı
Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Göçmen Kaçakçılığı - Son Dakika


Advertisement