Son Dakika Haberleri: Gökçek: "Chp Adayının Bazı Beyanları Gerçeği Yansıtmıyor, Tamamen Gerçek Dışı"

Gökçek: "Chp Adayının Bazı Beyanları Gerçeği Yansıtmıyor, Tamamen Gerçek Dışı"

6 yıl önce

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, CHP adayı Mansur Yavaş’ın bazı beyanlarının gerçeği yansıtmadığını belirterek, “CHP adayı daha önce belediye başkanlığı yaptığı Beypazarı’nı kalkındırdığını, gelir düzeyini yükselttiğini iddia ediyor.

Gökçek:

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, CHP adayı Mansur Yavaş'ın bazı beyanlarının gerçeği yansıtmadığını belirterek, "CHP adayı daha önce belediye başkanlığı yaptığı Beypazarı'nı kalkındırdığını, gelir düzeyini yükselttiğini iddia ediyor. Belgeler söylediklerinin tamamen gerçek dışı olduğunu kanıtlıyor" dedi.


Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı ve AK Parti adayı Melih Gökçek, 360 TV Kanalı'nda Cengiz Özdemir'in sunduğu "Stüdyo 360" programının konuğu oldu. Programın başında Cengiz Özdemir, Gökçek'e, "Bu kadar uzun sürede yorulmadınız mı? Neden belediye başkanlığı?" sorusunu yöneltti. Keçiören Belediye Başkanlığı'ndan sonra Çocuk Esirgeme Kurumu Genel Müdürlüğü görevi yaptığını, daha sonra milletvekili seçildiğini, 2 sene 3 aylık milletvekilliği dönemi bulunduğunu hatırlatan Gökçek, "Ancak parlamento çalışmaları beni tatmin etmemişti. Ben belediye başkanlığını daha çok seviyordum, bu nedenle belediye başkanlığını tercih ettik ve bugünlere geldik" dedi.


"MANSUR YAVAŞ DOĞRU SÖYLEMİYOR"


Başkan Gökçek, bir soru üzerine CHP adayının kimi beyanlarının gerçeği yansıtmadığını söyleyerek, "Benim muhalefetteki rakibim CHP adayı, eskiden Beypazarı Belediye Başkanı idi. 'Biz Beypazarı'nda o kadar güzel işler yaptık ki, ortalama gelir düzeyi Çankaya'dan sonra Ankara'da ikinci hale geldi. Bunu Turgut Özal Üniversitesi söyledi, bunlar belgeli falan' diyor. İlçelerin gelişmişlik sırasına göre kendisi belediye başkanı olduğunda Beypazarı'nın gelişmişlik sırası 137 imiş. Beyefendinin bu gayretleri ile 158'e düşmüş. Yani beyefendinin belediye başkanlığı döneminde Beypazarı'nın gelişmişliği tam tersine geriye gitmiş. Kendisinin belediye başkanı döneminde Beypazarı'nın 51 bin nüfusu varmış, 46 bine düşmüş. Tam bir çöküş söz konusu. Eğer bir kent gelişiyorsa, ekonomik olarak güçleniyorsa burada iş var demektir. ve buraya insanlar göç eder, nüfusu artar. Belgeler kendisini tamamen yalanlıyor. Söyledikleri tamamen gerçek dışı. Buna karşılık Kazan 206. sıradaymış, 97. sıraya gelmiş. Birisi AK Partili belediye. Bizimle çalışan, gayret eden nereden nereye geliyor, bu DPT rakamlarında belgeli. Öbür tarafta da iniş var. Ciddi olarak çalışırsak, projeler üretirsek neticesini almamak mümkün değil. Biz Kazan'da, Akyurt'ta, Hasanoğlan'da olduğu gibi sanayide bu neticeleri aldık" diye konuştu.


Başkan Gökçek, bir başka soru üzerine CHP adayı Mansur Yavaş ile televizyonda karşı karşıya gelebileceğini, ancak televizyon kanallarının tekliflerine karşın CHP adayının bunu kabul etmediğini kaydetti. Programda Büyükşehir Belediyesi'nin yaptığı yatırımları ve gerçekleştireceği projeleri de anlatan Başkan Gökçek, yeni uygulama ile ilçelerde tarıma ve hayvancılığa büyük destek vereceklerini söyledi. Gökçek, projenin Türkiye'ye model olacağını ifade ederek, üreticilere kolaylık sağlamak amacıyla tanzim-satışları yerleri açacaklarını kaydetti. Tarım ve hayvancılığa destek olmak amacıyla belediyenin şirketlerini devreye sokacaklarını anlatan Başkan Gökçek, Polatlı'ya kuru soğan fabrikası, Evren'e de soğuk hava deposu yapılacağını bildirdi. - ANKARA

Haber Yayın Tarihi: 07.03.2014 11:19 Kaynak: İHARecep Sert, eşiyle birlikte cezaevini boyladı
Lüksemburg Dışişleri Bakanı: Türkiye'nin operasyonunu durduracak durumda değiliz Sendika başkanından şaka gibi makam aracı açıklaması: 1,3 milyona kampanyayla aldım