Son Dakika Haberleri: 2 Kişinin Öldüğü Siyanür Faciasında Kan Donduran İddia: Kimya Öğrencisi, Ailesine 'Şerbet' Diye Siyanür İçirmiş

2 Kişinin Öldüğü Siyanür Faciasında Kan Donduran İddia: Kimya Öğrencisi, Ailesine 'Şerbet' Diye Siyanür İçirmiş

7 gün önce

İzmir'in Bayraklı ilçesinde, 21 yaşındaki Kimya bölümü öğrencisi Mahmut Kalkan'ın, ailesine 'şerbet' diye siyanür içirdiği öne sürüldü. Kan donduran olayda, anne ve baba hayatını kaybederken, zanlı ve iki kardeşi hastaneye kaldırıldı.

İzmir'in Bayraklı ilçesinde, Dokuz Eylül Üniversitesi Kimya Bölümü öğrencisi Mahmut Kalkan, internetten sipariş vererek aldığı siyanürü, ailesine 'şerbet' diye içirdiği iddia edildi. Üniversiteli gencin anne ve babası hayatını kaybederken, kendisi ve iki kardeşi hastaneye kaldırıldı.

İNTERNETTEN ALDIĞI SİYANÜRLE BİR SIVI HAZIRLADI

Soğukkuyu Mahallesi'nde bir apartmanda yaşayan Dokuz Eylül Üniversitesi Kimya Bölümü öğrencisi Mahmut Can Kalkan (21), deney yapmak için internetten siparişle potasyum siyanür aldı. İddiaya göre, üniversite öğrencisi dün akşam evde siyanür kullanarak bir sıvı hazırladı.

KARDEŞLERİNE ZORLA İÇİRMEYE ÇALIŞTIĞI İDDİA EDİLDİ

İddiaya göre daha sonra bu sıvıyı, annesi Fatma ve babası Mehmet Kalkan'ın ''Değişik bir şerbet yaptım bir tadın" diyerek içmelerini sağladı. Anne ve baba siyanürü içer içmez fenalaştı. Üniversite öğrencisi, 16 yaşındaki Mehmet Taha'ya da içirmek istedi ancak kardeşi, anne ve babasının fenalaştığını görünce kabul etmedi. Bu sırada Mahmut Can Kalkan, zorla içirmeye çalıştığı sırada sıvıyı kardeşinin üzerine döktü.

ANNE VE BABASI HAYATINI KAYBETTİ

Fenalaşan Fatma Kalkan'ın komşularına haber vermesi üzerine 112 Acil Servis ekiplerinden yardım istendi. İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan baba Mehmet Kalkan ile Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırılan anne Fatma Kalkan müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Siyanürden etkilenen Mehmet Taha ve 4 yaşındaki Emir Can Kalkan, Ege üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırıldı.

GÖZALTINA ALINDI

Mahmut Can Kalkan, tedavisinin ardından polislerce gözaltına alındı.

EVDE DENEYLER YAPIYORMUŞ

Kalkan'ın son zamanlarda internet üzerinden ticaret yaptığı ve bu süreçte para kaybı yaşadığı için psikolojisinin bozulduğu ayrıca kimya bölümü öğrencisi olmasından dolayı evde de zaman zaman deneyler yaptığı belirtildi. Öte yandan İl Sağlık Müdürlüğü ve AFAD ekipleri evde incelemelerde bulundu.

Kimya Öğrencisinin Deney İçin Eve Getirdiği Siyanür Yüzünden Anne ve Babası Hayatını Kaybetti

2 Kişinin Öldüğü Siyanür Faciasında Kan Donduran İddia: Kimya Öğrencisi, Ailesine 'Şerbet' Diye Siyanür İçirmiş
Haber Yayın Tarihi : 15.05.2019 10:56 Kaynak: AA

YORUMLAR


Soyer, En Az Oy Aldığı Mahalleyi Ziyaret Etmişti, Desteklerde Gecikmedi Mezuniyetini Ters Takla Atarak Kutlamak İsterken Kafasının Üstüne Çakıldı! Kamera Kayıttaydı 16 Yaşındaki Çocuk Anne, 7 Aylık Bebeğini Boğarak Öldürdü Saadet Partisi Lideri Karamollaoğlu'nun Yaptığı Köprü Paylaşımı Sosyal Medyada Gündem Oldu