GÜNDEM ÖZETİ / 12 Mayıs 2022 - Son Dakika

GÜNDEM ÖZETİ / 12 Mayıs 2022

11.05.2022 23:58
GÜNDEM ÖZETİ / 12 Mayıs 2022

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Avusturya-Türkiye Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Nurten Yılmaz ve beraberindeki heyeti kabul edecek.

6 Nisan 1920

1- TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Avusturya- Türkiye Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Nurten Yılmaz ve beraberindeki heyeti kabul edecek.

(TBMM/17.30)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Pendik'te Green Park Hotel'de Fen Liseleri Yöneticileri Tarih Kültür Medeniyet Bilinci Semineri'ne katılacak.

(İstanbul/09.00)

2- TBMM'den

Genel Kurulda Türk Ceza Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin görüşmelerine devam edilecek.

KİT Komisyonu'nda Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası AŞ Genel Müdürlüğü ve Bağlı Ortaklıkları ile Türk Reasürans AŞ'nin hesapları görüşülecek.

(TBMM/14.00/11.00/13.00)

EKONOMİ FİNANS

1- Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Veteriner Hekimler Birliği Kutlama Programı'na katılacak.

(Ankara/14.00)

2- Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Araklı Belediye Başkanlığını ziyaret edecek, KTÜ Sürmene Deniz Bilimleri Fakültesi Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği öğrencileri ile bir araya gelecek, Balıkçı Gemisini Denize İndirme Töreni'ne katılacak, mi Mirane, Ergün Gemi, Şengün Gemi - Çebi tersanelerine ziyarette bulunacak.

(Trabzon/10.30-14.45)

3- TÜİK, 2021 yılına ilişkin doğum ve aile istatistiklerini, gelir ve yaşam koşulları araştırması bölgesel sonuçlarını açıklayacak.

(Ankara/10.00)

DÜNYA DİPLOMASİ

1- G7 Dışişleri Bakanları Toplantısı, Almanya Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock'un ev sahipliğinde Schleswig-Hostein eyaletinin Wangels beldesinde başlayacak.

KÜLTÜR SANAT

1- Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenecek "Beyoğlu ve Başkent Kültür Yolu Festivallerinin Tanıtım Toplantısı"na ve Hasan Kalyoncu Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek "7. Altın Baklava Uluslararası Öğrenci Film Festivali Gala ve Ödül Töreni"ne katılacak.

(İstanbul/10.00/Gaziantep/18.30)

SPOR

1- Voleybol Misli.com Sultanlar Ligi'nde 2021-2022 sezonunun şampiyonu, play-off final etabında VakıfBank ile Fenerbahçe Opet arasında yapılacak 5'inci ve son maçta belli olacak.

(İstanbul/19.00)

2- Uluslararası Boks Birliği (IBA) Dünya Kadınlar Boks Şampiyonası'nda 50 kiloda Buse Naz Çakıroğlu, 54 kiloda Hatice Akbaş, 60 kiloda Esra Yıldız ve 66 kiloda Busenaz Sürmeneli ringe çıkacak.

(İstanbul/14.00/18.00)

3- Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi final serisinin ikinci maçında Fenerbahçe Safiport, ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi'ni konuk edecek.

(İstanbul/19.00)

4- TFF 2. Lig'de play-off çeyrek final ilk maçları yapılacak; TFF 3. Lig'de yarı final ilk maçları başlayacak.

***

Anadolu Ajansının yayımladığı haber, görüntü, fotoğraf ve internet ile wap için oluşturduğu her türlü bilgi, abone olmayanlar tarafından hiçbir şekilde kullanılamaz. Abonelerimiz de sözleşme kapsamı dışında bu yayınları çoğaltamaz, başka kurum ve kuruluşlara aktaramaz. Aykırı davrananlar hakkında hukuki ve cezai her türlü başvuru hakkımız saklıdır.

YORUMLAR
500
Bakan Çavuşoğlu: 'Ermenistan'la diyaloğumuzu devam ettirmek istiyoruz' Bakan Çavuşoğlu: 'Ermenistan'la diyaloğumuzu devam ettirmek istiyoruz' Avusturya İçişleri Bakanı Karner, Türkiye-Avusturya içişleri ve dışişleri bakanları ortak basın toplantısında konuştu Açıklaması Avusturya İçişleri Bakanı Karner, Türkiye-Avusturya içişleri ve dışişleri bakanları ortak basın toplantısında konuştu Açıklaması Avusturya Dışişleri Bakanı Schallenberg, Türkiye-Avusturya içişleri ve dışişleri bakanları ortak basın toplantısında konuştu Açıklaması Avusturya Dışişleri Bakanı Schallenberg, Türkiye-Avusturya içişleri ve dışişleri bakanları ortak basın toplantısında konuştu Açıklaması
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel GÜNDEM ÖZETİ / 12 Mayıs 2022 - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement