Son Dakika Haberleri: Güreş Ağası Çıkmayınca Belediye Başkanı Ağa Oldu

Güreş Ağası Çıkmayınca Belediye Başkanı Ağa Oldu

6 yıl önce

Balıkesir'in Erdek ilçesinde düzenlenen yağlı güreş müsabakalarında ağalık için kimse ihaleye çıkmayınca ağalık Belediye Başkanı Hüseyin Sarı'ya kaldı.

Güreş Ağası Çıkmayınca Belediye Başkanı Ağa Oldu, System.String[]

Balıkesir'in Erdek ilçesinde düzenlenen yağlı güreş müsabakalarında ağalık için kimse ihaleye çıkmayınca ağalık Belediye Başkanı Hüseyin Sarı'ya kaldı.


İlçede bu yıl ilk kez gerçekleştirilen yağlı güreşler 13 kategoride gerçekleştirildi.Yaklaşık 200 güreşçinin katıldığı güreşlere güreş ağası bulunamazken ilk turnuvanın güreş ağalığını ise Erdek Belediye Başkanı Hüseyin Sarı yaptı. Türkiye genelindeki 52 baş pehlivandan 33'ünün katıldığı başpehlivanlık güreşleri de kıran kırana bir mücadeleye sahne oldu.


Başpehlivanlık güreşlerinde, yarı finalde 2014 yılı Kırkpınar Başpehlivanı Samsunlu Fatih Atlı ile 2013 yılı Kırkpınar Başpehlivanı ve 2014 yılı Kırkpınar ikincisi Antalya güreşçisi İsmail Balaban, Bandırma Ömerköylü Hasan Zeybek ile Çorumlu, Ankara PTT Spor , Son Dakika Spor Haberleri, Spor Son Dakika'>Spor Kulübü güreşçisi Ünal Karaman eşleşti. İsmail Balaban, Atlı'yı yenerek, 2014 yılındaki Kırkpınar'ın rövanşını aldı. Ünal Karaman'da, Hasan Zeybek'i yenerek finale yükseldi.


Yaklaşık 9 dakika süren final güreşinde İsmail Balaban, Karaman'ı da yenerek, Erdek Yağlı Güreşleri Başpehlivanı olarak altın madalya ve kupanın sahibi oldu.


Erdek Güreşlerinde ağalık için ihaleye kimsenin çıkmaması ve güreş ağalığını Belediye Başkanı Hüseyin Sarı'nın üslenmesi nedeniyle ağalık kupası da Sarı'ya verildi.


Güreşleri, CHP Balıkesir Milletvekili Namık Havutça, Belediye Başkanı Hüseyin Sarı, Manyas Belediye Başkanı Tancan Barçın ve kalabalık bir topluluk izledi. - BALIKESİR

Haber Yayın Tarihi: 02.08.2014 10:28 Kaynak: İHAOrhan Pamuk'un simitçiye "Merhaba poğaçacı" demesi sosyal medyada olay oldu
Masaj salonuna fuhuş operasyonu: 250 bin lira ele geçirildi Hadise'nin cesur paylaşımı sosyal medyada olay oldu! Binlerce beğeni aldı