HAKKARİ VALİSİ YOLLARIMIZDA, KÖPRÜLERİMİZDE, ALT VE ÜST YAPILARDA HASAR VAR - Son Dakika

HAKKARİ VALİSİ YOLLARIMIZDA, KÖPRÜLERİMİZDE, ALT VE ÜST YAPILARDA HASAR VAR

03.08.2021 18:14

HAKKARİ Valisi İdris Akbıyık, Yüksekova İlçesi ile Esendere beldesinde dün meydana gelen sel sonrası hasarın oluştuğu mahallelerde incelemelerde bulundu.

HAKKARİ Valisi İdris Akbıyık, Yüksekova İlçesi ile Esendere beldesinde dün meydana gelen sel sonrası hasarın oluştuğu mahallelerde incelemelerde bulundu. Vali Akbıyık, Yollarımızda, köprülerde, menfezlerimizde, içme sularında, alt ve üst yapılarda hasarlar var. İnşallah tüm kurumlarımızın el birliğiyle en kısa zamanda sorunlarını çözeceğiz diye konuştu. Yüksekova İlçesi ile Esendere beldesinin bazı mahallelerinde dün etkili olan sağanak sonrası sel meydana geldi. İlçenin İnanlı, Akalan mahalleleri ile Gökyurt ve Adaklı köylerinde sel hasara neden oldu. Vali İdris Akbıyık, beraberindeki Yüksekova Kaymakamı Osman Doğramacı, Esendere Belediye Başkanı Dırbaz Büyüksu ve Hakkari Tarım ve Orman Müdürü Vahap Şimşek ile birlikte selin etkili olduğu bölgeleri ziyaret etti. Vali Akbıyık, sel nedeniyle Yüksekova İlçesi ile Esendere beldesine bağlı mahallelerin yollarının, içme sularının ve tarım arazilerinin hasar gördüğünü söyledi. Bölgede durum tespiti yapıp vatandaşların dertlerini dinlediklerini belirten Vali Akbıyık, ilgili tüm ekiplerin bölgede tespit çalışması yürüttüğünü söyledi. Vali Akbıyık, Yollarımızda, köprülerde, menfezlerimizde, içme sularında, alt ve üst yapılarda hasarlar var. İnşallah tüm kurumlarımızın el birliğiyle en kısa zamanda sorunlarını çözeceğiz. Biz de bugün köylerimizi büyük oranda ziyaret ettik. Allah beterinde korusun buradan Antalya'ya, Muğla'ya geçmiş olsun diyorum diye konuştu.

YORUMLAR
500
İşçilikten patronluğa uzanan başarı öyküsü İşçilikten patronluğa uzanan başarı öyküsü İki mevsimin bir arada yaşandığı Berçelan Yaylası'na doğa yürüyüşü İki mevsimin bir arada yaşandığı Berçelan Yaylası'na doğa yürüyüşü Hakkari'de 25 litre asit anhidrit ele geçirildi Hakkari'de 25 litre asit anhidrit ele geçirildi
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel HAKKARİ VALİSİ YOLLARIMIZDA, KÖPRÜLERİMİZDE, ALT VE ÜST YAPILARDA HASAR VAR - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement