Son Dakika Haberleri: İmam Baba, Oğlunun Cenaze Namazını Kıldırdı

İmam Baba, Oğlunun Cenaze Namazını Kıldırdı

5 ay önce

Balıkesir'de görev yapan imam, kanser tedavisi gördüğü hastanede yaşamını yitiren oğlunun cenaze namazını kıldırıp, cemaatten helallik istedi.

Balıkesir'in Bandırma ilçesinde görev yapan imam Mustafa Kandemir, kanser tedavisi gördüğü hastanede yaşamını yitiren 27 yaşındaki oğlu Safa'nın cenaze namazını kıldırıp, cemaatten helallik istedi.

İMAMIN EN ZOR GÖREVİ

Bandırma Ceza İnfaz Kurumu'nda infaz koruma memuru olarak görev yapan ve 5 yıldır kanser tedavisi gören Safa Kandemir, tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. Kandemir'in cenazesi Paşakonak Mahallesi'nde babasının görev yaptığı Yunus Emre Camii'ne getirildi. İmam baba Mustafa Kandemir, oğlu Safa'nın cenaze namazını kıldırdı ve cemaatten helallik istedi.

"BORCU VARSA GELİP SÖYLEYİN"

Cenaze namazı öncesi duygu dolu bir konuşma yapan acılı baba, "Küçükken para isterdi, 'Ne yapacaksın' diye sorardım, 'Baba, siz camide yardım topluyorsunuz ya ben de kutuya para atacağım' derdi. Dün cüzdanına baktım 15 TL bile çıkmadı. Alacağı vardı biliyorum ama borcu var mıydı bilmiyorum, varsa lütfen gelip söyleyin. İyi bir insandı. Ben evladımdan razı oldum, sizler de ondan razı olun. Haklarınızı helal edin" dedi. Bandırma'dan son yolculuğuna uğurlanan Safa Kandemir'in cenazesi, yarın Kütahya'nın Simav ilçesinde toprağa verilecek.

Haber Yayın Tarihi : 20.11.2018 05:20 Kaynak: DHAErkan Tan'dan Çok Konuşulacak Ekrem İmamoğlu Yorumu: Çalınmış Oylarla Başkan Oldu İBB'de Dikkat Çeken Detay! Ekrem İmamoğlu Mazbatayı Alır Almaz Kapatıldı Erdoğan, İstanbul Seçimlerine Yapılan İtiraza Değindi: Sonuna Kadar Mücadele Edeceğiz