İngiliz Yarenler, Depremzedeler İçin Van Türküsü Okudu - Son Dakika

İngiliz Yarenler, Depremzedeler İçin Van Türküsü Okudu

01.01.2012 12:27
İngiliz Yarenler, Depremzedeler İçin Van Türküsü Okudu

Muğla'nın Fethiye İlçesi'nde yerleşik yaşayan İngilizlerden oluşan 'Ölüdenizli Yarenler Grubu', yeni yılın ilk dakikalarında Van'daki depremzedeler için bir Van türküsü olan 'Bizim Eller Ne Güzel Eller'i seslendirdi.

Muğla'nın Fethiye İlçesi'nde yerleşik yaşayan İngilizlerden oluşan 'Ölüdenizli Yarenler Grubu', yeni yılın ilk dakikalarında Van'daki depremzedeler için bir Van türküsü olan 'Bizim Eller Ne Güzel Eller'i seslendirdi.

Fethiye'de yeni yıl, eğlence merkezlerinde düzenlenen farklı etkinliklerle coşkuyla karşılandı. Hisarönü, Paspatur Çarşısı ve Çalış Plajı'ndaki eğlence mekanları tamamen dolarken, eğlence severler hareketli müzik eşliğinde dans edip oynayarak yeni yıla girdi. Zaman zaman yağan yağmura rağmen vatandaşlar, Buffalo Bar önünde yakılan ateşin etrafında toplanarak canlı müzik eşiliğinde gönüllerince eğlendi. Noel anne kıyafeti giyen genç kızın dansları ise büyük ilgi çekti. Yeni yıla saniyeler kala eğlence merkezinde bulunanlar 10'dan geriye sayarak 2012'ye girdi.

DEPREMZEDELER İÇİN OKUDULAR

Grand Boozey Bar'da düzenlenen yeni yıl kutlamalarına katılan 60 yaşındaki Davit Groom, 67 yaşındaki Margareth Mcaloon, 77 yaşındaki Shirly Vaugun ve 61 yaşındaki James Stuert'dan oluşan 'Ölüdenizli Yarenler Grubu' ise 2012'nin ilk dakikalarında Vanlı depremzedeler için Van yöresine ait 'Bizim Eller Ne Güzel Eller' türküsünü okudu. Vanlı depremzedelerinin fotoğraflarının fonunda sahneye çıkan Ölüdenizli Yarenler, 'yeni yıl şarkısı' ile programı sürdürdü. Gecede, 10'uncu Yıl Marşı'nı da seslendiren gruba, bardakiler de eşlik etti. Fethiye'de yerleşik yaşayan İngilizlerden oluşan ekibin depremzedeler için söylediği türküler, Ölüdeniz Belediye Başkanı CHP'li Kerametin Yılmaz, Belediye Sanat Evi Müdürü Coşkun Karabulut ve vatandaşlardan büyük alkış aldı.

Yeni yıla girerken depremzedelerin acılarına ortak olmak için türkü söylediklerini belirten grubun sözcüsü Davit Groom, Türkiye'de yaşadığımız için Van'da meydana gelen depremde çok üzülmüştük. Elimizden hiçbir şey gelmediği için biz de onlar için türkü seslendirmek istedik. Vanlıları çok seviyoruz. Onların yeni yılını kutluyoruz dedi.

Fethiye'de yeni yıl coşkusu sabahın ilk ışıklarına kadar sürdü.

Kaynak: DHA
Fethiye'deki 3 kişinin silahla vurulmasıyla ilgili 2 zanlı tutuklandı Fethiye'deki 3 kişinin silahla vurulmasıyla ilgili 2 zanlı tutuklandı Fethiye'deki silahlı saldırı olayında 2 kişi tutuklandı Fethiye'deki silahlı saldırı olayında 2 kişi tutuklandı Fethiye'deki silahlı saldırı olayında 2 kişi tutuklandı Fethiye'deki silahlı saldırı olayında 2 kişi tutuklandı

Son Dakika Güncel İngiliz Yarenler, Depremzedeler İçin Van Türküsü Okudu - Son Dakika


Advertisement