İsmail Sivri Çocuk Öyküleri Yarışması'na Başvurular Başladı - Son Dakika

İsmail Sivri Çocuk Öyküleri Yarışması'na Başvurular Başladı

08.05.2018 16:14
İsmail Sivri Çocuk Öyküleri Yarışması'na Başvurular Başladı, System.String[]

İzmir Gazeteciler Cemiyeti tarafından düzenlenen yarışmaya; ortaokul ve lise öğrenimine devam eden öğrenciler başvurabiliyor.

İzmir Gazeteciler Cemiyeti'ne 14 yıl başkan olarak hizmet veren, Türkiye Gazeteciler Federasyonu Kurucu Genel Başkanı İsmail Sivri'nin adını yaşatmak ve gelecek nesillere taşımak amacıyla bu yıl yedincisi düzenlenen "İsmail Sivri Çocuk Öyküleri Yarışması"na başvurular başladı.

Başvurular 25 Mayıs 2018 tarihine kadar devam edecek. Kazanan eserler, 4 yıl arayla kitapta bir araya getirilerek okurlara da sunuluyor.

Öğrenim çağındaki çocuk ve gençlere yazmayı, yaşamayı, doğayı sevdirmek, öykücülüğünü daha iyi tanıtıp, yeteneklerini ortaya çıkarmak ve ödüllendirmek amacını taşıyan yarışmada dereceye giren öğrenciler, dizüstü bilgisayar, tablet bilgisayar ve dijital fotoğraf makinesiyle ödüllendirilecek.

İsmail Sivri 9. Çocuk Öyküleri Yarışması Seçici Kurulu, tanınmış yazarlarımızdan , Hidayet Karakuş, Mavisel Yener, Yunus Bekir Yurdakul, Eşref Karadağ, Ercan Doğu, Ahmet Büyükçulhacı ve İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Misket Dikmen'den oluşuyor. Yarışmanın son katılım tarihi 25 Mayıs 2018 olarak belirlenirken, ödül töreni ise 9 Haziran 2018 günü gerçekleştirilecek.

İsmail Sivri Çocuk Öyküleri Yarışması'na Başvurular Başladı

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel İsmail Sivri Çocuk Öyküleri Yarışması'na Başvurular Başladı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Kamu çalışanlarının mesai saatleri 10.00-16.00 olarak belirlendi Juventus-Dinamo Kiev maçıyla Şampiyonlar Ligi'nde ilk kez bir kadın hakem düdük çalacak Sokak kısıtlamasında, 7 zorunlu hal dışında özel araçla şehirler arası seyahate izin verilmeyecek İngiliz şarkıcı Rita Ora'nın iç çamaşırsız pozu takipçilerinden tam not aldı Bir süredir ekranlardan uzak kalan Hülya Avşar, yeni projesiyle seyircilerin karşısına çıkıyor Prof. Dr. Mehmet Ceyhan: Türkiye'de birkaç milyon virüslü insan var, aramızda dolaşıyorlar Yüzde 10'u Katar Yatırım Otoritesi'ne satılan Borsa İstanbul'un satış bedeli netleşti Meteoroloji'den 10 il için sağanak yağış ve kar uyarısı