Türk SİHA'ları dünya basınında! Övgüler yağdırıp, "Destan yazıyor" dediler - Son Dakika

Türk SİHA'ları dünya basınında! Övgüler yağdırıp, "Destan yazıyor" dediler

20.04.2021 10:44

İspanya'da yayın yapan El Periodico gazetesi, Bayraktar TB2 SİHA'ların başarısına geniş yer verip, "Türk insansız hava araçları dünyayı fethediyor" ifadelerine yer verdi. TB2 SİHA'larının 'Türk ordusunun tacındaki pırlanta' olduğunu söyleyen gazete, "SİHA'lar savaşın doğasını değiştirdi, sayelerinde silahlar sustu" dedi.

Suriye, Libya ve Azerbaycan'da sahada destan yazan Türk SİHA'ları dünya basınının gündeminden düşmüyor. İspanyol gazetesi El Periódico Bayraktar TB2 SİHA'ların başarısına geniş yer verdi. Gazete, Suriye, Libya ve Dağlık Karabağ'da SİHA'ların başarısına atıfta bulunarak, SİHA'ların Türk ordusunun tacındaki pırlanta olduğunu yazdı.

"SAVAŞIN DOĞASINI DEĞİŞTİRİYOR"

El Periodico gazetesi, Baykar Savunma tarafından üretilen ve geliştirilen Bayraktar TB2 SİHA'larının, savaşın doğasını değiştirdiğini ifade etti. Gazetede yer alan makalede, Suriye, Libya ve Dağlık Karabağ'daki çatışmalarda, SİHA'ların üstün başarı gösterdiği ifade edilerek, SİHA'lar için, 'Türk ordusunun tacındaki pırlanta' benzetmesi yapıldı.

İspanyol gazetesi Periodico'dan Türk SİHA'larına övgü: Dünyayı fethediyor

"ÜLKEDEKİ SİLAHLAR SUSTU"

Suriye'de Esad rejiminin İdlib'e başlattığı saldırının, Türk SİHA'ları tarafından durulduğunu yazan İspanyol gazetesi, birkaç gün içinde Rus yapımı uçaksavar ve hava savunma sistemleriyle birlikte Esad rejimine ait birçok tankın da etkisiz hale getirildiğini belirtti. Haberde, "Mart ayı başında Türk ordusunun müdahalesi, Kovid-19 salgını ve Suriye'deki ekonomik kriz nedeniyle ülkede silahlar sustu" denildi.

İspanyol gazetesi Periodico'dan Türk SİHA'larına övgü: Dünyayı fethediyor

"BİRÇOK ÜLKE BU MALİYETİ KARŞILAYAMIYOR"

İspanya'daki Navarra Üniversitesi profesörü Michael Tanchum, " Türkiye'nin SİHA'ları etkin kullanımı, savaşın doğasını değiştirdi. Ancak bu durum sadece SİHA'larla alakalı değil. SİHA'lar çok etkili çünkü birçok ülkenin maliyetini karşılayamayacağı sofistike elektronik sistemlerle dolu. Ayrıca birçok ülkenin bu sistemleri kullanabilecek kadar eğitimli personelleri yok" dedi.

LİBYA'DA HAFTER DURDURULDU

Birleşmiş Milletler (BM) nezdindeki resmi temsilci Ulusal Milli Birlik (UMB) hükümetinin Türk SİHA'ları sayesinde Trablus'a taarruz eden silahlı güçlerin lideri Halife Hafter'i durdurduğunu aktaran gazete, UMB'nin karşı taarruza geçmesine olanak sağladığını ifade etti. Gazete son olarak Türk SİHA'larının Azerbaycan- Ermenistan arasında Dağlık Karabağ'da çıkan savaşta, Azerbaycan'a zaferi getirdiğini belirtti.

Türk SİHA'ları dünya basınında! Övgüler yağdırıp, Destan yazıyor dediler

Kaynak: DHA

Son Dakika Ekonomi Türk SİHA'ları dünya basınında! Övgüler yağdırıp, 'Destan yazıyor' dediler - Son Dakika Ekonomi


YORUMLAR (12)
  • Gazoz: Sen kr sen.sanamtapacak bir şey yok.dn İngiliz geçen hafta Fransa sonra yunan.simdi ispanya.zerzeeatbhepsi aynı an aynı dakikadami yazacak.andawal 1 1 Yayından Kaldır
  • Enteresan: Hacı bunlar bu kadar iyi maden hala niye şehit veriyoruz Suriye'de k ırak ta ben olsam bu kadar haber yapmazdım savaş ta çıkartırım gizli tutardım kapalı kutu güç değiştirici olarak bizim ülke Suriye'de savaşacak haber veriyor adam lar önlem alıyor mantıklı değil Cevap Yaz 0 4 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Vodafone Park'ta localar doldu, kısıtlamalara rağmen içeri girmeye çalışan taraftarlar da oldu Vodafone Park'ta localar doldu, kısıtlamalara rağmen içeri girmeye çalışan taraftarlar da oldu Bebeğini çukura bırakarak ölüme terk eden 17 yaşındaki anne, tutuklandı Bebeğini çukura bırakarak ölüme terk eden 17 yaşındaki anne, tutuklandı Şampiyonlar Ligi finali Türkiye'den alınıp Portekiz'e verildi Şampiyonlar Ligi finali Türkiye'den alınıp Portekiz'e verildi Son Dakika: Türkiye'de 11 Mayıs günü koronavirüs nedeniyle 278 kişi vefat etti, 14 bin 497 yeni vaka tespit edildi Son Dakika: Türkiye'de 11 Mayıs günü koronavirüs nedeniyle 278 kişi vefat etti, 14 bin 497 yeni vaka tespit edildi Şampiyonluk mücadelesi veren Fenerbahçe, sahasında Sivasspor'la karşılaşıyor! Canlı anlatım Şampiyonluk mücadelesi veren Fenerbahçe, sahasında Sivasspor'la karşılaşıyor! Canlı anlatım İsrail saldırılarının gölgesinde ABD Başkanı Biden ile Filistin Devlet Başkanı Abbas arasında ilk temas İsrail saldırılarının gölgesinde ABD Başkanı Biden ile Filistin Devlet Başkanı Abbas arasında ilk temas Hindistan'ın Ganj Nehri kıyısına 71 cansız beden vurdu Hindistan'ın Ganj Nehri kıyısına 71 cansız beden vurdu 38 yaşındaki koca, eşine sarkıntılık eden çiftçiyi tüfekle vurdu 38 yaşındaki koca, eşine sarkıntılık eden çiftçiyi tüfekle vurdu
Advertisement