Son Dakika Son Dakika Son Dakika
İsrailli Turistler Marmaris'e Gelen Dev Yolcu Gemisiyle Karşılandı - Son Dakika

İsrailli Turistler Marmaris'e Gelen Dev Yolcu Gemisiyle Karşılandı

Muğla'nın Marmaris ilçesine gelen 1300 İsrailli turist ve 700 personeli, Panama bayraklı Crown İris adlı dev yolcu gemisiyle karşılandı. Turistler, mehter takımı ve baklava ikramıyla karşılandı. Gemideki yolcuların bir kısmı Dalyan turu, köy turları ve tekne turuna katılacakken, diğerleri şehirde alışveriş yapacak. İsrailli geminin 13 yıl aradan sonra ilk kez Türkiye'ye gelmesi sevindirici bir haber olarak değerlendirildi.

02.05.2023 - 13:20,

Dev yolcu gemisi bin 300 İsrailli yolcusu ile Marmaris'e geldi

Turistler mehter takımı ve baklava ile karşılandı

MUĞLA - Muğla'nın Marmaris ilçesine Panama bayraklı Crown İris ile 13 yıl aradan sonra gelen 1300 İsrailli turist ve 700 personeli, kırmızı beyaz ve mavi beyaz balonlarla süslenmiş limanda bando, baklava, mehter gösterisi ve folklor ile karşılandı.

Marmaris Cruiese Port Gümrüklü Limanına sabah 7.00 de demir atan ve akşam 18.00 de dönecek olan 33 metre genişliğinde 207 metre uzunluğunda ve 1800 yolcu kapasiteli yüzen otel Crown İris İsrail'in Hayfa Limanından çıkıp, Limasol, Rodos ve en son olarak ta Marmaris limanına uğradı. Uzun yıllar sonra ilk defa İsraillerin deniz yolu ile gelmesi için hazırlanan karşılama törenini gören İsrail vatandaşı turistler etkinlikleri cep telefonları ile çekti, ikram edilen baklavalardan tattı.

'13 yıl sonra ilk kez İsrail gemisi geldi '

Marmaris Cruise Port firma yetkilisi Sertaç Erarslan " 1800 kapasiteli İsrail menşeli Mano Cruz'a ait kruvaziyer gemimizdir. Uzun süre sonra gemi daha önceki yıllarda geliyordu ama İsrail bandıralı olarak gelmiyordu. İsrailli bir şirket aldıktan sonra, 13 yıl aradan sonra bir İsrailli geminin ilk seferi bu, sevindirici bir haber bizim için. Çok mutluyuz İnşallah bu seferlerin önümüzdeki günlerde ve yıllar daha da artacağını umuyoruz" dedi.

Erarslan sabah 07.00 de gelip akşamüzeri 18.00 de limandan ayrılacak gemi yolcularının bugün ki Marmaris planı ile ilgili de " Şu anda geminin içinde yaklaşık takribi 1300 yolcu var 1300 yolcunun yaklaşık 400 tanesi Dalyan turu, köy turları ve tekne turuna katılacaklar. Kalan yolcularımız da mutlaka şehre gelecekler şehir içinde çeşitli yerlerde çarşı işlerinde alışveriş yapacaklar" diyerek son durak Marmaris olduğunu buradan ülkelerine yol alacaklarını belirtti.

'Tekrar Türkiye'ye gelmekten çok mutluyuz'

Crown İris gemisinin İsrailli şef rehberi Eitan Ishai "Marmaris'e tekrar geldiğimiz için çok mutluyuz. Herkesin bildiği üzere ülkelerimiz arasında çok iyi bir dostluk bağı vardır. Biz İsrail vatandaşları olarak Türkiye'yi çok seviyoruz burada olmaktan dolayı aşırı mutluluk duyuyoruz. Buranın kültürünü, yemeklerini, insanları ve doğasını çok seviyoruz. Gemi yolcularından bazıları Dalyan Kaunos bazıları da köy ve şehir turlarına gidecekler. Bir çoğu çarşı Pazar gezmek istediği için şehirde kalıp alışveriş yapacaklar. Bundan sonra daha sık geleceğimiz için de çok mutluyuz " dedi.

İsrailli Turistler Marmaris\'e Gelen Dev Yolcu Gemisiyle Karşılandı
Kaynak: İHA
YORUMLAR

Son Dakika Genel İsrailli Turistler Marmaris'e Gelen Dev Yolcu Gemisiyle Karşılandı - Son Dakika


Advertisement