İstanbul Dha - Son Dakika

İstanbul Dha

19.06.2014 10:46
İstanbul Dha, System.String[]

Türkiye ve dünyanın önde gelen şirketlerinin yarıştığı 'ÇEVKO Yeşil Nokta Sanayi Ödülleri" ile çevreci haber anlayışını yansıtan haberlere öncelik veren yayınlara verilen 'Geleneksel 3'üncü Yeşil Nokta Basın Ödülleri", dün akşam The Marmara Otel'de düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

Türkiye ve dünyanın önde gelen şirketlerinin yarıştığı 'ÇEVKO Yeşil Nokta Sanayi Ödülleri" ile çevreci haber anlayışını yansıtan haberlere öncelik veren yayınlara verilen 'Geleneksel 3'üncü Yeşil Nokta Basın Ödülleri", dün akşam The Marmara Otel'de düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

Ödül töreni öncesi konuşan ÇEVKO Vakfı Kurucularından ve ÇEVKO Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Okyar Yayalar doğayı, çevreyi koruyacak önlemleri almakta güç birliği yapılması gerektiğinin altını çizerek, 'Doğa ve çevre bilinciyle, kaynağında ayrıştırma, geri dönüşüm ve geri kazanımlarla, tüm ekonomik değerler bir yana, gerçekte kazanan doğa ve dünyamızın varlığının sürdürülebilirliği en büyük kazanç" dedi.

ÇEVKO Vakfı Genel Sekreteri Mete İmer de vakıf olarak sürdürdükleri çalışmaları içeren bir sunumu paylaştı. İmer, Yeşil Nokta markasının 'bir işletmenin ambalaj atıklarıyla ilgili yükümlülüklerini yerine getirdiğinin göstergesi' olduğunu ifade ederek, çevre duyarlılığı artan tüketicilerin satın aldıkları ürünlerin ambalajlarının üzerinde bu işareti aramaya başladıklarını anlattı. Konuşmaların ardından ödül törenine geçildi. Marmara Üniversitesi Çevre Sorunları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Barış Çallı, SKD Genel Sekreteri Konca Çalkıvık, İSO Genel Sekreter Yardımcısı Nurdan Sirman, TSE Eğitmen Arzu G. Yüzeroğlu, REC Bölüm Başkanı Kerem Okumuş, Gazeteci, Radyo Programcısı Özay Şendir ve ÇEVKO Genel Sekreteri Mete İmer'den oluşan jüri tarafından seçilen küçük, büyük ve orta ölçekli firmaların temsilcilerine ödülleri verildi.

'Geleneksel 3'üncü Yeşil Nokta Basın Ödülleriönde 'Haber Ajansı' dalında DHA'ya ödül verildi. Ödülü, İstanbul istihbarat şefi Hasan Erşan aldı.

Gecede ödül alan firmalar ve kategorileri şöyle:

YEŞİL NOKTA SANAYİ ÖDÜLÜ KAZANANLAR

------------------------------------------------

Büyük Ölçekli İşletme Kategorisi COCA-COLA İÇECEK A.Ş.

UNILEVER SAN. VE TİC. TÜRK A.Ş.

ANADOLU EFES BİRACILIK VE MALT SAN. A.Ş.

Orta Ölçekli İşletme Kategorisi ECZACIBAŞI GİRİŞİM PAZARLAMA TÜKETİM ÜRÜNLERİ SAN. VE TİC. A.Ş.

Küçük Ölçekli İşletme Kategorisi KURTSAN İLAÇLARI A.Ş.

YEŞİL NOKTA SANAYİ TEŞVİK ÖDÜLÜ KAZANANLAR

Büyük Ölçekli İşletme Kategorisi

ECZACIBAŞI YAPI GEREÇLERİ SAN. VE TİC. A.Ş.

PROCTER&GAMBLE TÜKETİM MALLARI SAN.A.Ş.

FRİTO LAY GIDA SAN. VE TİC. A.Ş.

VESTEL TİCARET A.Ş

Ortak Ölçekli İşletme Kategorisi

UĞUR PLASTİK AMBALAJ SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.

YEŞİL NOKTA SANAYİ TEŞEKKÜR PLAKETİ ALANLAR

Büyük Ölçekli İşletme Kategorisi

ANADOLU CAM SAN. A.Ş.

ELİF PLASTİK AMBALAJ SAN. VE TİC. A.Ş.

EVYAP SABUN, YAĞ, GLİSERİN SAN. VE TİC. A.Ş.

KERVAN GIDA SAN. VE TİC. A.Ş.

MİGROS TİC.A.Ş.

PERFETTİ VAN MELLE GIDA SAN. VE TİC. A.Ş.

PINAR ENTEGRE ET VE UN SANAYİİ A.Ş.

SÜTAŞ SÜT ÜRÜNLERİ A.Ş.

Orta Ölçekli İşletme Kategorisi

CARREFOURSA CARREFOUR SABANCI TİCARET MERKEZİ A.Ş.

DOĞA PARK İNŞ. TURİZM TEKSTİL SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.

VİKİNG TEMİZLİK VE KOZMETİK PAZ. SAN. TİC. A.Ş.

'3. GELENEKSEL YEŞİL NOKTA BASIN ÖDÜLLERİ" ALAN BASIN YAYIN KURULUŞLARI

? İnternet Haber Sitesi: Cumhuriyet.com.tr

? Radyo: Radyo Viva

? Sektörel Dergi: Recyling Industry

? Haber Ajansı: DHA

? Gazete: Radikal

? TV: TRT Haber

İstanbul Dha
İstanbul Dha
İstanbul Dha
İstanbul Dha

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel İstanbul Dha - Son Dakika


Son Dakika

53 yıl boyunca kalmış! 6 yaşında burnuna soktuğu bozuk para 59 yaşında çıkarıldı Volkan Demirel'in eşi Zeynep Demirel saçlarını maviye boyattı Esenyurt'ta düğün salonunda pazar ayini! Polis baskını kamerada 241 komando, dualarla Suriye'ye uğurlandı! Aileler gözyaşlarını tutamadı Sosyal medyadan tanıştığı kadını zor durumda kaldığı için evinde misafir etti! Soyulduğunu anlayınca savcılığa koştu Eski MasterChef yarışmacısı Güzide Mertcan'dan Uğur Yılmaz Deniz'in diskalifiye edilmesine tepki Genç kızın ayırmaya çalıştığı aile kavgası kanlı bitti! Tüfeğin ateş alması sonucu baba ağır yaralandı Kılıçdaroğlu'na şehit cenazesinde yumruk atan Sarıgün kendini böyle savundu: Nasıl olduğunu unuttum