Son Dakika Haberleri: İstanbul En Az Paris, Londra, New York Kadar Güvenli"

İstanbul En Az Paris, Londra, New York Kadar Güvenli"

2 ay önce

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun ardından yaptığı açıklamada, "Tüm dünyaya 'İstanbul en az Paris, Londra, New York kadar güvenli' olduğunu gösterdik" dedi.

İstanbul En Az Paris, Londra, New York Kadar Güvenli
Gençlik ve Spor Bakanı  Osman Aşkın Bak, Cumhurbaşkanlığı  Türkiye Bisiklet Turu'nun ardından yaptığı açıklamada, "Tüm dünyaya ' İstanbul en az  Paris,  Londra,  New York kadar güvenli' olduğunu gösterdik" dedi.

53. Cumhurbaşkanlığı  Türkiye Bisiklet Turu'nu BAE Takımı Emirates'in İtalyan sporcu Diego Ulissi kazandı. Bisiklet yarışına gelen ve ödülleri veren Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri  İbrahim Kalın ile Gençlik ve Spor Bakanı  Osman Aşkın Bak, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

İstanbul'un özel bir marka olduğunu belirten Bak, "İstanbul'un kültürü, tarihi güzellikleri ile beraber  Sultanahmet'te tamamlayarak  İstanbul'un kültürel ve tarihi değerlerini, boğazını tüm dünyaya göstermiş olduk. Bu yıl bir yenilik vardı parkurda. Formula 1'den başlayıp  Yavuz Sultan Selim Köprüsü üzerinden geçildi. Tarihi yarım ada da tur atılıp burada tamamlandı.  Alanya'da başladı etaplar ardından  Kemer,  Marmaris,  Fethiye, Selçuk olmak üzere  İstanbul'da tamamlandı. Bu yılın bir özelliği de Türk milli takımının performansı. Bu turun dünya kategorisinde olması, önemli takımların olması bir kademe daha üst düzey organizasyon oldu takımlarından çekişmesinden dolayı.  Türkiye olarak şanslıyız. Sayın Cumhurbaşkanımız sporun içinden gelen birisi, sporun bütün değerlerini analiz edebilen değerlendirme yapan birisi. Pek çok organizasyonda olduğu gibi bu organizasyonu da destekliyor.  Türkiye potansiyeliyle, yaptığı tesislerle ortaya koyduğu organizasyon yeteneğiyle pek çok spor etkinliğini gerçekleştirebiliyor. Tüm dünyaya ' İstanbul en az  Paris,  Londra,  New York kadar güvenli' olduğunu gösterdik. Bakın insanlar güzel bir  İstanbul gününde  Sultanahmet'te bir araya geldiler bu organizasyonu takip ettiler. Bu güzelliği gördüler" diye konuştu.

"ÖNÜMÜZDEKİ YIL DAHA ETKİN BİR TUR ORGANİZE EDİLECEK"

Bisiklet turunun  Türkiye'nin üzerine konulmaya çalışılan algıyı yıkmak için önemli cevap olduğunu vurgulayan Bakan Bak, "Bakıyorsunuz  Türkiye hakkında çıkartılan algı operasyonlarının hiçbiri ülkemizin üzerine yapışmıyor. Gerçekten ülke olarak vatanımızı, ülkemizi seviyoruz. Ülkemizin güçlü olmasını, büyüyen gelişen  Türkiye istiyoruz. Bunlar da büyüyen, gelişen  Türkiye'nin işaretleri. Halkımızla birlikte güçlüyüz. Sporda da güçlüyüz. Daha iyi şeyler yapacağımıza inanıyorum. Önümüzdeki yıl daha etkin bir tur organize edilecek. Etaplar esnasında destek veren bütün mahalli idarelerimize, valilerimize, belediye başkanlarımıza, katılımcılara, organizasyonda görev alan hakemlere, bütün emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Umarım önümüzdeki yıl daha güzel bir organizasyon yapacağız" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Genel Sekreteri  İbrahim Kalın ise herkesi  Türkiye'ye davet ederek, "Türkiye'nin güzelliklerini bizzat görsünler. Bisiklet meraklıları burada bisiklet çevirsinler. Biz bundan çok memnun oluruz" ifadelerini kullandı.

(İHA)
Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!


Lüks İçinde Yaşıyorlar! Hakan Şükür'ün Tesettürlü Eşi, ABD'de Başını Açtı Almanya'da Türklerin Yoğun Olduğu Köln Kentine Ermeni Anıtı Dikildi
Miss World 2017'nin Birincisi Belli Oldu! Türkiye İlk 40'a Bile Giremedi