İzmir'de meydana gelen 6,6 şiddetindeki deprem büyük paniğe neden oldu - Son Dakika

İzmir'de meydana gelen 6,6 şiddetindeki deprem büyük paniğe neden oldu

30.10.2020 15:13

İzmir'de meydana gelen ve İstanbul çevresinde de hissedilen 6,6 şiddetindeki deprem büyük paniğe neden oldu. Depremin merkez üssü olan İzmir'in Bayraklı ilçesinde vatandaşlar kendilerini sokaklara attı.

Merkez üssü İzmir olan ve İstanbul ve Marmara çevresinde de hissedilen bir deprem meydana geldi. AFAD depremin şiddetini 6,6 olarak açıkladı.

BÜYÜK PANİĞE NEDEN OLDU

Depremin merkez üssü olan İzmir'in Bayraklı ilçesinde sarsıntı büyük paniğe neden oldu. Şiddetli sarsıntı nedeniyle vatandaşlar kendilerini dışarı atarken, sokaklar doldu taştı.

İZMİR VE İSTANBUL VALİLERİNDEN AÇIKLAMA

Konuya ilişkin açıklama yapan İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, "Bize ulaşan can ve mal kaybıyla ilgili henüz bilgi yok. Kriz merkezine geçeceğiz, gelen bilgiler neyse aktaracağız" dedi.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ise, "AFAD depremin merkez üssünün Ege Denizi'nin Seferihisar açıkları olduğunu duyurdu. 16,5 kilometre derinlikle meydana gelen deprem İstanbul dahil çevre illerden de hissedildi. Depremin uzun sürdüğü belirtiliyor" ifadelerini kullandı.

İzmir'de meydana gelen 6,6 şiddetindeki deprem büyük paniğe neden oldu

Son Dakika Ekonomi İzmir'de meydana gelen 6,6 şiddetindeki deprem büyük paniğe neden oldu - Son Dakika Ekonomi

YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika! İstanbul Valisi Yerlikaya'dan İzmir depremiyle ilgili ilk açıklama: Herhangi bir olumsuzluk bildirilmedi Nihat Hatipoğlu'dan bira içen kızlarla ilgili yeni açıklama: Ben de sizinle beraber oturayım mı deseydim Pakistan Donanması'na ait gemi Türkiye'de uluslararası deniz tatbikatına katıldı Koronavirüse yakalanan dünyanın en uzun insanı Sultan Kösen 1 haftadır yoğun bakımda Borsada işlem gören en değerli şirket BİM oldu Mesut Yılmaz'ın ölüm haberi memleketini yasa boğdu 29 Ekim kutlamasında utandıran görüntüler: Protokole deri koltuklar, gazilere plastik sandalye Mesut Yılmaz'ın hayatındaki en acı olay! Oğlunun ölümünden sonra bir daha toparlanamadı