İzmir Kaynanalar'ın 'Tijen'i' Sevda Aydan Toprağa Verildi - Son Dakika
Güncel

İzmir Kaynanalar'ın 'Tijen'i' Sevda Aydan Toprağa Verildi

Kaynanalar'ın 'Tijen'i' Sevda Aydan toprağa verildiİZMİR'de, tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren oyuncu, ressam ve opera sanatçısı Sevda Aydan (88), kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı.

07.04.2018 15:02
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Kaynanalar'ın 'Tijen'i' Sevda Aydan toprağa verildi

İZMİR'de, tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren oyuncu, ressam ve opera sanatçısı Sevda Aydan (88), kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı.

Bir dönem ilgiyle izlenen 'Kaynanalar' isimli televizyon dizisinde canlandırdığı 'Tijen' karakteriyle hafızalara kazınan, eski milli basketbolcu Efe Aydan ile tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Ege Aydan'ın annesi olan; oyuncu, ressam ve opera sanatçısı Sevda Aydan, geçen 13 Mart'tan bu yana demans, anemi ve meme kanseri tedavisi gördüğü Alsancak Devlet Hastanesi'nde, dün sabah saatlerinde yaşamını yitirdi. Ölümü üzüntü yaratan Aydan için bugün öğlende, İzmir'in Alsancak semtindeki Hocazade Camii'nde cenaze töreni düzenlendi. Cenaze törenine ünlü sanatçının oğlu Efe Aydan, CHP İzmir milletvekilleri Atilla Sertel ve Tacettin Bayır ile yakınları katıldı. Diğer oğlu Ege Aydan ise, yurt dışında dizi çekiminde olduğu için annesinin cenaze törenine katılamadı. Öte yandan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Türkiye Basketbol Federasyonu da, cenazeye çelenk gönderdi. Annesini kaybetmenin acısını yaşayan Efe Aydan, "Altı aydır sağlığı pek iyi değildi. Birkaç gün önce telefonla yarım saat kadar sohbet ettik. Daha çok ben konuştum o dinledi. Çok üzgünüz" dedi.

Ünlü sanatçı Sevda Aydan, kılınan cenaze namazının ardından, İzmir'in Çeşme ilçesindeki Alaçatı Mezarlığı'nda toprağa verildi.

İzmir Kaynanalar\'ın \'Tijen\'i\' Sevda Aydan Toprağa Verildi
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel İzmir Kaynanalar'ın 'Tijen'i' Sevda Aydan Toprağa Verildi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement