Kahkaha Tufanı Keş On Dı Teybıl İle Sürüyor! - Son Dakika

Kahkaha Tufanı Keş On Dı Teybıl İle Sürüyor!

27.02.2018 10:37
Kahkaha Tufanı Keş On Dı Teybıl İle Sürüyor!

Zafer Algöz'ün kahkaha fırtınası yaratan ilk kitabı Haşırt Dı Bilekbord'dan sonra kaleme aldığı Keş On Dı Teybıl, İnkılâp Kitabevi'nden çıktı.

Sinema ve tiyatro dünyasının önemli isimleriyle yaşadığı anılarını mizahi bir üslupla kaleme alan Zafer Algöz, Türkiye'nin önde gelen sanatçılarını bilinmeyen yönleriyle anlatıyor.

Zafer Algöz okurlarını, tiyatro dünyasında kumar merakıyla ün yapan ve filmlere konu olacak bir hayat yaşayan Ertuğrul İlgin'den Öztürk Serengil ile Fikret Hakan'ın dostluğuna, Kamran Usluer'in setlerde yaşadıklarından, usta tiyatrocu ve dublajcı Nur Subaşı ile kedisi Siyami Bey'in akla zarar hikâyelerine, Süleyman Seba'yla oturulan rakı sofrasından Cem Yılmaz'la çekilen Yahşi Batı'nın setinde olup bitenlere ve Can Yılmaz'la gidilen Barcelona seyahatine dair, pek çok tuhaf, komik, hüzünlü ve şaşırtıcı maceraya davet ediyor.

İlk kitabı için, "Yazdıklarımı okuyanlar stand-up gösterisi izliyormuş gibi hissetsin. Hiç sıkılmasınlar, kitap bittiğinde "Aaa ne çabuk bitti!.." desinler istedim. Sanırım istediğimi başardım" diyen Zafer Algöz, ikinci kitabı Keş On Dı Teybıl'da aynı başarısını ustalıkla sürdürüyor…

Zafer Algöz

1961'de Kars'ta doğdu. 1975'te Bursa Devlet Tiyatrosu'nda açılan "Gençlik Kursları" ile tiyatro eğitimi almaya başladı. 1981'de girdiği Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümünden 1985'te mezun oldu. Aynı yıl Bursa Devlet Tiyatrosu'nda göreve başladı. 1989'da West Side Story'de Tony rolünü oynamak üzere İstanbul Devlet Tiyatroları'na atandı.

Amadeus, Çok Yaşa Komedi, Macbeth, Ay Işığında Şamata, Arturo Ui'nin Önlenebilir Yükselişi, Hamlet, Babaannem Yüz Yaşında, Ballar Balını Buldum, Atçalı Kel Mehmet, Vahşet Tanrısı, Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz, Münasebetsiz ve daha pek çok tiyatro oyununda sahneye çıktı.

Saygılar Bizden dizisiyle televizyona adım attı. Aralarında Yazlıkçılar, Oğlum Adam Olacak, Komşu Komşu, Utanmaz Adam, Akasya Pasajı, Cesur Kuşku, Esir Şehrin İnsanları, Çınaraltı, Kapıları Açmak, Hasret, Cumhur Cemaat, Kurtlar Vadisi Pusu, Behzat Ç., Mükemmel Çift, Mor Menekşeler, İbret-i Ailem, Beni Böyle Sev, İntikam, Mihrap Yerinde, Hayatımın Aşkı ve Bir Deli Sevda'nın da yer aldığı birçok dizide oynadı. Televizyon için programlar hazırladı.

Ağır Roman, Duruşma, Salkım Hanım'ın Taneleri, O Şimdi Mahkûm, Sınav, Umut Adası, A.R.O.G, Umut, Yahşi Batı, Dedemin İnsanları, Uzun Hikâye, Pek Yakında, Tut Sözünü, Ali Baba ve 7 Cüceler, Deli Dumrul, Kaçma Birader, Deli Aşk, Arif v 216 gibi filmlerde rol aldı.

İlk kitabı olan Haşırt Dı Bilekbord 2017'de İnkılâp Kitabevi'nden çıktı.

YORUMLAR
500
Yunan cephesinden Türkiye hakkında çok konuşulacak itiraf: Terörizm konusunda haklı gerekçeleri var Yunan cephesinden Türkiye hakkında çok konuşulacak itiraf: Terörizm konusunda haklı gerekçeleri var TDP Genel Başkanı Sarıgül'den İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği'ne ziyaret TDP Genel Başkanı Sarıgül'den İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği'ne ziyaret Yeniden Refah Partisi lideri Erbakan'dan NATO yorumu Yeniden Refah Partisi lideri Erbakan'dan NATO yorumu
Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Kahkaha Tufanı Keş On Dı Teybıl İle Sürüyor! - Son Dakika

Bu haber Bültenler tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Bültenler tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Bültenler kurumudur.

Advertisement