Kar Köy Yollarını Kapattı - Son Dakika

Kar Köy Yollarını Kapattı

15.01.2012 16:17
Kar Köy Yollarını Kapattı, System.String[]

Yurdun bir bölümünde etkili olan kar yağışı nedeniyle Karabük'te 106, Zonguldak'ta 25, Tokat'ta 4, Siirt'te 52, Bursa'da ise 40 köy yolu ulaşıma kapandı.

Yurdun bir bölümünde etkili olan kar yağışı nedeniyle Karabük'te 106, Zonguldak'ta 25, Tokat'ta 4, Siirt'te 52, Bursa'da ise 40 köy yolu ulaşıma kapandı.

Alınan bilgiye göre, kar yağışının yaşamı olumsuz etkilediği Zonguldak'ta merkeze bağlı 25 köy yolu ulaşıma kapandı. İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürlüğü ekipleri, iş makineleriyle yol açma çalışmalarını sürdürüyor.

Alaplı ilçesinde, gece saatlerinde etkili olan kar yağışı nedeniyle araçlar güçlükle ilerleyebildi. Tepeköy mevkisini zincirsiz çıkmaya çalışan araçların sürücülerine, çevredeki vatandaşlar yardım etti. Bazı sürücüler ise zincir taktıktan sonra yola devam etti.

Kar kalınlığının ilçe merkezinde 10, yüksek kesimlerde ise 20 santimetreye ulaştığı bildirildi.

-Bursa-

Bursa İl Özel İdaresi Tarım ve Köyişleri Daire Başkanı İsmail Aksoy, özellikle İnegöl taraflarında bulunan yüksek kesimdeki köylere ulaşımın güçlükle yapıldığını kaydederek, "Mezitler mevkisinin üst bölümlerindeki köylerde sıkıntılar yaşanıyor. İl genelinde ise 40'a yakın köyün ulaşımında sorun var. Dün akşamdan bu yana 20 ekibimiz hiç durmadan çalışıyor" dedi.

Ulaşımın güçlükle sağlandığı köylerde hasta veya acil durum sıkıntısı bulunmadığını ifade eden Aksoy, kar yağışının durmasıyla köy yollarının akşam saatlerinde açılabileceğini bildirdi.

Öte yandan Bursa- Harmancık karayolu Meyran Dağı mevkisinde kar yağışı nedeniyle trafik akışı zaman zaman durma noktasına geldi. Çok sayıda araç buzlanma nedeniyle kayarken yolda uzun araç kuyrukları oluştu.

Uludağ Meteoroloji İstasyonundan alınan bilgiye göre ise Uludağ'da hafta sonunda etkili olan yağışla birlikte kar kalınlığı 175 santimetre olarak ölçüldü.

-Karabük-

Karabük'te kar yağışı nedeniyle, merkeze bağlı 19, Eskipazar'da 31, Eflani'de 14, Ovacık'ta 27, Yenice'de 7 ve Safranbolu'da 8 olmak üzere toplam 106 köy yolu ulaşıma kapandı.

İl Özel İdaresine bağlı ekiplerin, kapanan köy yollarının açılması için çalışmalarını aralıksız sürdürdüğü bildirildi.

-Siirt-

Siirt İl Genel Sekreteri Mahmut Kurtuluş, akşamdan bu yana devam eden kar yağışı nedeniyle Şirvan ve Pervari'ye bağlı toplam 52 köy yolunun ulaşıma kapandığını söyledi.

Köy yollarının ulaşıma açılması için İl Genel Sekreterliği tarafından oluşturulan 6 ayrı ekibin çalışmalarını sürdürdüğünü kaydeden Kurtuluş, "Son bir hafta içerisinde etkili olan kar yağışı özellikle köy ve bağlı mezra yollarının ulaşıma kapanmasına neden oluyor" dedi.

-Tokat-

Tokat'ta kent merkezi ve ilçelerinde etkili olan kar yağışı, özellikle Tokat- Sivas karayolu Kızıliniş ve Çamlıbel mevkilerinde ulaşımı olumsuz yönde etkiliyor. Karayolları ekipleri, yolun açık kalması için kar küreme çalışmalarını sürdürüyor. Trafik ekipleri ise zincirsiz araçların Sivas yönüne gitmesine izin vermiyor. Yolda kalan bazı tır ve kamyonlar nedeniyle bölgede uzun araç kuyruğunun oluştuğu görüldü. Bazı araç sürücüleri ise polis ekiplerinin uyarısı sonrası zincir taktı.

Bu arada, 4 köy yolunun ulaşıma kapandığı, İl Özel İdaresi ekiplerinin yol açma çalışmalarının sürdürdüğü belirtilirken, kentte yüksek kesimlerde kar kalınlığının 15 santimetreye ulaştığı öğrenildi.

-Çorum-

Çorum'da İl Özel İdaresi yetkililerinden alınan bilgiye göre, merkeze bağlı köyler dahil olmak üzere 220 köyde karla mücadele çalışmaları aralıksız olarak devam ediyor.

Karla mücadele çalışmalarının 27 greyder, 4 kar bıçaklı kamyon ve 3 kepçeyle sürdürüldüğünü belirten yetkililer, vatandaşların 24 saat boyunca karla mücadele çalışmaları için Çorum İl Özel İdaresine ulaşabileceklerini belirttiler.

Meteoroloji müdürlüğü yetkilileri ise dün gece itibarıyla etkisini arttıran kar yağışının Çarşamba gününe kadar aralıklarla devam etmesinin beklendiğini, kar kalınlığının 4 santimetre, hava sıcaklığının ise 0 derecede olduğunu kaydetti.

-Uşak-

Uşak'ta, kent merkezi ve ilçelerinde sabahın erken saatlerinde başlayan kar yağışı sürüyor.

Kar yağışının ulaşımda aksamaya neden olmaması için İzmir-Ankara karayolu kent geçişi ile Uşak- Denizli karayolunda, Karayolları 25. Şube Şefliğine ait ekipler kar küreme ve tuzlama çalışması yapıyor.

-Erzurum-

Erzurum'da Palandöken ve Konaklı kayak merkezlerinde, rüzgar ve tipi yaşamı olumsuz etkiliyor.

Meteoroloji yetkililerinden alınan bilgiye göre, güneybatıdan esen ve saatteki hızı 30 kilometreyi bulan rüzgar, 25. Dünya Üniversiteler Kış Oyunları'na ev sahipliği yapan Palandöken ve Konaklı kayak merkezlerindeki kayakseverleri olumsuz etkiledi. Kayakseverler, rüzgar nedeniyle kaymakta güçlük çekti.

Öte yandan, sis ve tipi nedeniyle görüş mesafesinin 100 metrenin altına düştüğü Erzurum-Çat karayolunda sürücülerin zor anlar yaşadığı gözlendi.

Yetkililer, rüzgar ve tipinin Pazartesi gününe kadar etkili olacağını bildirdi. - ANKARA

Kar Köy Yollarını Kapattı

Kaynak: AA

Son Dakika Politika Kar Köy Yollarını Kapattı - Son Dakika


Son Dakika

Dengesini kaybeden işçi, bakım yaptığı klimayla birlikte düştü! Yoldan geçen yaşlı kadın son anda kurtuluşu kameralarda 15:09 Dengesini kaybeden işçi, bakım yaptığı klimayla birlikte düştü! Yoldan geçen yaşlı kadın son anda kurtuluşu kameralarda Mehmet Ali Erbil'den büyük jest! Menajeri Stelya Pipis'e ev hediye etti 14:55 Mehmet Ali Erbil'den büyük jest! Menajeri Stelya Pipis'e ev hediye etti Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, cumhurbaşkanlığı seçiminde Erdoğan'a rakip olacağını duyurdu 14:35 Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, cumhurbaşkanlığı seçiminde Erdoğan'a rakip olacağını duyurdu
Kovid-19 aşılarının geçerli olduğu ülkeler bundan sonra HES uygulamasından bakılabilecek 14:23 Kovid-19 aşılarının geçerli olduğu ülkeler bundan sonra HES uygulamasından bakılabilecek Türkiye'yi kırmızı listeden çıkaran İngiltere'nin kriterleri akıllarda soru işareti oluşturdu: AB'de uygulanan BioNTech aşısı farklı mı? 14:14 Türkiye'yi kırmızı listeden çıkaran İngiltere'nin kriterleri akıllarda soru işareti oluşturdu: AB'de uygulanan BioNTech aşısı farklı mı? 18 yaşındaki Ayşenur, sırra kadem bastı! Ailesi 4 aydır kapı kapı gezip genç kızı arıyor 13:55 18 yaşındaki Ayşenur, sırra kadem bastı! Ailesi 4 aydır kapı kapı gezip genç kızı arıyor
Bir dönemin en popüler modeli sosyal medyadan hüngür hüngür ağladığı anları paylaştı: Bu benim en çıplak halim 13:02 Bir dönemin en popüler modeli sosyal medyadan hüngür hüngür ağladığı anları paylaştı: Bu benim en çıplak halim Üsküdar'da şaşkına çeviren dolandırıcılık: Arkası dizel önü benzinli aracı birleştirip sattılar 12:31 Üsküdar'da şaşkına çeviren dolandırıcılık: Arkası dizel önü benzinli aracı birleştirip sattılar
Advertisement