Son Dakika Haberleri: Karslı küçük Efecan'ın feryadı: "Tayyip dede lütfen kurtar beni"

Karslı küçük Efecan'ın feryadı: "Tayyip dede lütfen kurtar beni"

20 gün önce

Karslı küçük Efecan'ın feryadı: "Tayyip dede lütfen kurtar beni" Kalça başlarında çürüme başlayan çocuk kendisine uzanacak yardım eli bekliyorKARS - Kars'ta doğuştan kalça çıkıklığı bulunan ve bir kez ameliyat olan 13 yaşındaki çocuk Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan yardım istedi.

Karslı küçük Efecan'ın feryadı: "Tayyip dede lütfen kurtar beni"

Kalça başlarında çürüme başlayan çocuk kendisine uzanacak yardım eli bekliyor

KARS - Kars'ta doğuştan kalça çıkıklığı bulunan ve bir kez ameliyat olan 13 yaşındaki çocuk Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan yardım istedi.

Babası hasta ve çalışmayan Efecan Sefertaş, maddi durumları iyi olmadığı için ameliyat olamıyor. Favzi Çakmak Mahallesi'nde duvarlı çatlamış derme çatma bir gecekonduda yaşam mücadelesi veren Safertaş ailesi, çocuklarına uzanacak yardım eli bekliyor. Hastalığının ilerlemesinden dolayı kalça başlarında çürüme başlayan Efecan Sefertaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a seslenerek, "Tayyip Dede kurtar beni" dedi.

Çocuğunun biran evvel ameliyat olması gerektiğini belirten anne Esin Sefertaş kocasının hasta olduğunu ve çalışmadığını, kendisinin ise defalarca İŞKUR'a müracaat etmesine rağmen bir türlü iş bulamadığını belirtti. Çocuğunun tedavi edilmesi için çalışması gerektiğine dikkat çeken Esin Sefertaş, "Çocuğumun kalçasında çıkıklık vardı küçükken, 1,5 yaşında ameliyat yaptırdım. İkisinden de oldu. Ama yemediği için gelişmedi. Kalça başları yerine oturmamış, baktım çocukta aksama oldu. Doktora götürdüm. Kalça başlarında büyüme olmuş, yerine oturmadığı için bundan dolayı çocuk bir daha ameliyat olacak. Kalça başlarında hafif bir çürüme başladı. Çocuğumun İstanbul Balta Limanı Kemik Hastanesi'nde ameliyat olması gerekiyor" diye konuştu.


"Bana iş verin, iş verilsin"

Çalışarak ailesine bakmak istediğini ifade eden Esin Sefertaş, "Bana iş verin, tek isteğim bu, sigortam olsum çocuklarıma bir gelecek sağlayım. İŞKUR'a gittim. İŞKUR'dan adım çıkmadı, mağdur olduğum halde, öylelerin adı çıktı ki, benim çıkmadı. Ben ona çok üzüldüm. İş istiyorum ben, çocuklarımın geleceği sağlamak istiyorum. Ameliyattan sonra çocuğum geleceği olsun, bir daha ameliyat olmasın. Bu günleri görmeyelim" şeklinde konuştu.

Arkadaşlarıyla doğru dürüst oyun oynayamadığın belirten Efecan Sefertaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı çok sevdiğini söyledi.

Karslı küçük Efecan'ın feryadı: Tayyip dede lütfen kurtar beni

Haber Yayın Tarihi: 18.11.2019 10:54 Kaynak: İHAMucit öğretmen, sobaya döşediği tesisat ile tüm evini ısıtıyor
Trump'tan Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'a gözdağı: Düşmanca davranırsa kaybedecek çok şeyi var Zorunlu trafik sigortasında 2020 yılı tarifesi belli oldu