Kendisine şiddet uygulayan eşinin tahliyesini isteyen kadının talebi kabul edildi - Son Dakika

Kendisine şiddet uygulayan eşinin tahliyesini isteyen kadının talebi kabul edildi

22.09.2020 14:11

Kayseri'de kendisine şiddet uygulayan eşinden şikayetçi olan kadın, daha sonra eşinin tahliye edilmesini istemişti. Bu talep üzerine devreye giren bakanlık yetkilileri, mahkemeye başvurarak dayakçı kocanın serbest kalmasını sağladı.

Kayseri'de, tartıştığı eşi Kader N.'ye (34) tokat atarak basit tıbbi müdahale ile iyileşebilir şekilde yaralanmasına yol açtığı suçlamasıyla 5 ay hapis cezasına çarptırılarak cezaevine konulan Mehmet N. (34) eşinin tahliye talebi sonrası, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi'nin devreye girmesiyle serbest bırakıldı.

5 AY HAPİS CEZASI VERİLMİŞTİ

Mehmet N., geçen yıl nisan ayında 5 yıllık eşi Kader N. ile tartıştı. Mehmet N., tartışma sırasında eşine tokat attı. Gözünde morluk oluşan Kader N., polis merkezine giderek eşinden şikayetçi oldu. Eşinin özür dilediği Kader N., ertesi gün şikayetinden vazgeçti; ancak Mehmet N. hakkında 'basit yaralama' suçundan kamu davası açıldı. Mart ayında 10'uncu Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen karar duruşmasında Mehmet N.'ye 5 ay hapis cezası verildi.

Kendisine şiddet uygulayan eşinin tahliyesini isteyen kadının talebi kabul edildi

TUTUKLANDI

Kader ve Mehmet N. çifti, 23 Temmuz'da Kapadokya bölgesini gezdikleri sırada polis tarafından durduruldu. Hakkında 5 ay kesinleşmiş hapis cezası olduğu belirlenen Mehmet N., gözaltına alındı. Emniyet Müdürlüğü'nde işlemleri tamamlanan Mehmet N., çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

57 GÜN SONRA EŞİNE KAVUŞTU

Yaşanan olay sonrası DHA'ya konuşan Kader N., eşi hakkındaki şikayetini geri almasına rağmen dava açıldığını belirterek, 55 gündür Mehmet N.'nin cezaevinde yattığını söyledi. Kader N., yetkililerden eşinin tahliye edilmesini istedi. Kader N'nin yapılan haberlerde eşi Mehmet N. hakkında olumlu konuşması nedeniyle Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi harekete geçti. Bakanlık yetkilileri Mehmet N.'nin tahliyesi için 10'uncu Asliye Ceza Mahkemesi'ne başvuru yaptı. Mahkeme, Bakanlık yetkililerinin talebini kabul ederek Mehmet N.'nin Nevşehir Kapalı Cezaevi'nden tahliyesine karar verdi. Kader N., 57 gün sonra eşi Mehmet N'ye kavuştu.

Kendisine şiddet uygulayan eşinin tahliyesini isteyen kadının talebi kabul edildi
Kendisine şiddet uygulayan eşinin tahliyesini isteyen kadının talebi kabul edildi

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Kendisine şiddet uygulayan eşinin tahliyesini isteyen kadının talebi kabul edildi - Son Dakika

YORUMLAR (38)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Son Dakika: Ortaokullarda 5., liselerde de 9. sınıflar 2 Kasım'da yüz yüze eğitime başlıyor Dünyanın en hızlı büyüyen yayıncısı Rachell Hofstetter'ın yayını bir ayda 11 milyon kez izlendi Azerbaycan, Ermenistan ordusuna ait iki İHA'yı düşürdü Selahattin Demirtaş'ın terörist kardeşi Nurettin Demirtaş'tan alçak sokak eylemleri çağrısı Bu görüntüler bugün çekildi! Alanya'da sahiller yaz aylarını aratmadı Yakalı toy kuşu, 7 yıl sonra bu kez Trabzon'da görüldü BM'nin yıllardır uygulamadığı kararı Azerbaycan ordusu uyguladı! Zengilan ve Horadiz kentleri işgalden kurtarıldı Çoklu organ yetmezliğinden dolayı ölüm döşeğindeki Hakan Taşıyan'ın son hali sevenlerini kahretti