Son Dakika Haberleri: Bedelli Askerliği Tercih Etmeyen Kılıçdaroğlu, Cuma Günü Teslim Olacak

Bedelli Askerliği Tercih Etmeyen Kılıçdaroğlu, Cuma Günü Teslim Olacak

3 ay önce

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun oğlu Kerem Kılıçdaroğlu, kısa dönem askerlik görevini yerine getirmek için Sivas'taki birliğine teslim olmaya hazırlanıyor.

CHP Lideri  Kemal Kılıçdaroğlu'nun, ODTÜ ve TOBB üniversitelerinde Güneydoğu  Asya ve  Güney Kore dersleri veren akademisyen oğlu  Kerem Kılıçdaroğlu, kısa dönem askerlik görevini yerine getirmek için  Sivas'taki birliğine teslim olacak.

CUMA GÜNÜ TESLİM OLACAK

Yolculuk öncesi Gazete  Habertürk'ten  Düzgün Karadaş'a konuşan  Kerem Kılıçdaroğlu, "Şu anda son hazırlıklarımı yapıyorum. Çantamı hazırlıyorum. Bana gelen çağrı kâğıdında birliğime en geç cuma günü teslim olmam gerektiği belirtiliyor. Ben de cuma günü birliğime teslim olacağım" dedi.

PİYADE ER KEREM KILIÇDAROĞLU

Çağrı kâğıdına göre "piyade er" olarak askerlik görevini yerine getireceğini belirten  Kılıçdaroğlu, "Askere gitmemden dolayı annem üzülüyor ama sorun değil. Bir an önce gidip vatani görevimi yapıp gelmek istiyorum" diye konuştu.

"ASKERDEN DÖNDÜKTEN SONRA İŞ BULUP, EVLENECEĞİM"

Daha önce çıkan bedelli askerlik imkânından faydalanma hakkı bulunduğunu ancak bu hakkı kullanmadığını dile getiren  Kılıçdaroğlu, "Bilinçli olarak onu tercih etmedim. Herkes gibi ben de askerliğimi yapmak istiyorum. Askerden döndükten sonra iş bulacağım. Ardından da evlilik için gerekli adımları atacağız" ifadesini kullandı.

"GARİBANIN ÇOCUĞU GİBİ GİTMELİ"

CHP Lideri  Kılıçdaroğlu, oğlunun askere gitmesiyle ilgili hislerinin sorulması üzerine "Çocuğumu bedelini ödeyerek askere göndermeyebilirdim. Ama ben eğer bu ülkede siyaset yapıyorsam, teröre karşı duruyorsam, garibanın çocuğu nasıl askere gidiyorsa benim oğlum da askere gitmeli.  Sivas'a gidecek, vatani görevini yapacak, inşallah huzur içinde evine dönecek" yanıtını verdi.

Kaynak:  Habertürk

Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!


Babası ve Sevgilisinin İşkencesine Uğrayan Küçük Kız: Canım Çok Acıyordu Tramvaydaki Sosyal Deney Kontrolden Çıkınca Az Daha Dayak Yiyecekti
Acun Ilıcalı'nın İlk Göz Ağrısı Banu, İlk Kez Canlı Yayında!