Kılıçdaroğlu: Süleyman Şah'tan Kaçarken Nal Topladın Hem Kaçıyorlar Hem Zafer Diye Kakalıyorlar - Son Dakika

Kılıçdaroğlu: Süleyman Şah'tan Kaçarken Nal Topladın Hem Kaçıyorlar Hem Zafer Diye Kakalıyorlar

24.02.2015 16:41
Kılıçdaroğlu: Süleyman Şah'tan Kaçarken Nal Topladın Hem Kaçıyorlar Hem Zafer Diye Kakalıyorlar, System.String[]

Chp Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuştu.

Chp Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuştu. Süleyman Şah Saygı Karakolu'nun taşınması ve operasyona ilişkin Kılıçdaroğlu, "Süleyman Şah'tan kaçtın, kaçarken nal topladın. Senin Türkiye Cumhuriyeti hükümeti olduğun tartışmalıdır bu saatten sonra. Hem kaçıyorlar hem zafer diye kakalıyorlar. Buna ne denir? Neyin karşılığında siz Türkiye Cumhuriyet'i toprakların terk ettiniz, neyin karşılığında kaçtınız? Kendi toprağını satan adama ne denirse ben de onu söylüyorum" dedi.

Kılıçdaroğlu, "Geçen hafta bizim alışkın olduğumuz bir saldırı ile karşı karşıya kaldık. Bana ve bazı CHP milletvekillerine yönelik ahlaksızca saldırılar yapıldı: Saldırıyı haram medyası yaptı. hepsini mahkemeye verdik. Merak ediyorum. Mahkemede ne diyecekleler. Parayı ver iftirayı at ne olacak dolarları çok. Bu saldırılar CHP'nin iktidara yürüdüğünü gösteriyor. Köstebek Beşir Atalay beni mahkemeye verdi. Mahkeme beni haklı buldu. Onun da köstebek olduğu tescil edilmiş oldu" diye konuştu.

"ALMANYA'DA GESTAPO NEYSE ONLARIN BİR KANADI DA GESTAPO GİBİ ÇALIŞIYOR"

Kılıçdaroğlu, "Milli İstihbarat Teşkilatı, gayri milli bir oluşumun içiresinde olamaz. ya milli olur ya da biz o simlerin hepsini açıklarız. Duyduğumuz saygı nedeniyle susuyoruz. Ama artık yeter. Almanya'da gestapo neyse onların bir kanadı da gestapo gibi çalışıyor. Muhalefeti dinliyor belge uyduruyorlar. İstediğiniz kadar uydurun belgeyi. Rahmetli babam derdi. Oğlum sen doğru dur eğri belasını bulur. Aynen öyle" açıklamasında bulundu.

"TÜRKİYE CUMHURİYETİ TARİHİNDE İLK KEZ BÖYLE BİR OLAYLA KARŞILAŞIYORUZ"

Süleyman Şah Saygı Karakolu'nun taşınması ve operasyona ilişkin Kılıçdaroğlu, "Şehidimize Allah'tan rahmet, ailesine, silah arkadaşlarına başsağlığı diliyoruz. Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk kez böyle bir olayla karşılaşıyoruz. Benim vicdanım sızlıyor. Elindeki bütün kozları kaybetti. ve Türkiye aciz ülke görünümü sergilemiştir" dedi.

"TÜRKİYE DÜNYANIN ŞAMAR OĞLANI KONUMUNA GELDİ 4 TEMMUZ 2003 KIRILMA NOKTASIDIR"

Kılıçdaroğlu, "Nasıl olurda Türkiye bu hale düşüyor. Sizleri biraz geriye götüreceğiz. AKP iktidarı döneminde ne oldu da Türkiye dünyanın şamar oğlanı konumuna geldi. 4 Temmuz 2003 kırılma noktasıdır. 11 askerimizin başına çuval geçirildi. Bu ülkenin başbakanı tek kelime bile etmedi. Şimdi palavracı kahraman olarak geziyor. Nota verecek misiniz diye soruldu. Güya espri yapıyor "Müzik notası mı" dedi. Sonra Mavi Marmara olayı yaşandı. Yasadışı olarak gemi Türkiye kara sularından hareket etti. Efelenmekle dış politika olmuyor. Kimse Gazze'ye yardım götürülmesin demiyor. Amaçları farklıydı" diye konuştu.

"SÖZDE AKP MİLLETVEKİLLERİ DE O GEMİYE BİNECEKTİ. BİNMEDİLER. ÇÜNKÜ UYARILDILAR"

Kılıçdaroğlu, "Sözde AKP milletvekilleri de o gemiye binecekti. Binmediler. Çünkü uyarıldılar binmeyin" dedi.

"MÜSLÜMAN KANI AKTI O TOPRAKLARDA BUNUN SORUMLUSU AKP HÜKÜMETİDİR"

Kılıçdaroğlu, "Üçüncü olay Suriye'dir. Hiçbir sorunumuz yoktu. Ortak bakanlar kurulu yaptık, takım kurduk, vizeler kalktı. 77 milyondan 1 tek kişi bile neden böyle politika yaptınız demedi. Bir sabah kalktık Suriye bizim can düşmanımız olmuş. Militanları Türkiye üzerinden Suriye'ye geçirdik. Müslüman kanı aktı o topraklarda. Uyardık, Türkiye'ye yakışmaz dedik. "Hayır biz doğruyu yapıyoruzö dediler. Bugün Suriye'de hala kan akıyor Bunun sorumlusu AKP hükümetidir" ifadelerini kullandı.

"IŞİD YOUTUBE'A SÜLEYMAN ŞAH'TAKİ TÜRK ASKERLERİNİN ORAYI BOŞALTMASI İÇİN 3 GÜN SÜRE VERİYORUZ DİYE TEHDİT KOYDU"

Kılıçdaroğlu, "Silah götürüyorsunuz, bunlar IŞİD'in eline geçerse daha kötü olur dedik. Hayır dediler götürdüler IŞİD Youtube'a Süleyman Şah'taki Türk askerlerinin orayı boşaltması için 3 gün süre veriyoruz diye tehdit koydu. Sonra Niğde'de olaylar yaşandı. Arkasından 20 Temmuz 2014. IŞİD Youtube'a tehdit koydu. Süleyman Şah'taki Türk askerlerinin orayı boşaltması için 3 gün süre veriyoruz yoksa türbeyi yerle bir edeceğiz. Biz bunlara terör örgütü diyoruz hükümet terör örgütüdür diyemiyor. Musul konsolosluğumuzu bastılar 49 görevliyi rehin aldılar. IŞİD'e bir sürü şey verdiler ve 49 rehine geri geldi" açıklamasında bulundu.

"DAVUTOĞLU VAN'DA YAPTIĞI KONUŞMADA"

Kılıçdaroğlu, "Sıra geldi Süleyman Şah Türbesi'ne. Davutoğlu Van'da yaptığı konuşmada "İster rejimden ister radikal gruplardan gelebilecek her türlü saldırı aynıyla mukabele görür. O vatan toprağını savunması konusunda Türkiye her türlü tedbiri alır" diyor. ve TBMM'ye tezkere geldi. 2 Ekim 2014. Milli Savunma Bakanı konuşuyor. "IŞİD'in Saygı Karakolu bölgesindeki varlığı apaçık tehdit oluşturmaktadır. Süleyman Şah Saygı Karakolu'nu korumak devletimiz asli vazifesidir. Türkiye Cumhuriyeti sorumluluğunu yerine getirme konusunda tereddüt göstermeyecektir" dedi. Nasıl oluyor da biz orayı terk ediyoruz. 3 naaşı hangi gerekçe ile taşıyoruz. Peki Türkiye Cumhuriyeti'ne acaba biz ne yapmışız. Süleyman Şah'ı güvence altına almış mıyız. Almışız. Türkiye toprağı mı? Evet. Uluslararası anlaşma var mı? Var" diye konuştu.

"KENDİ ÜLKESİNİN TOPRAĞINI YABANCILARA TESLİM EDEN, TESLİM EDERKEN KAÇAN İKTİDARA NE DENİR?"

Kılıçdaroğlu, "77 milyona açık ve net çağrı yapıyorum. Kendi ülkesinin toprağını yabancılara teslim eden, teslim ederken kaçan iktidara ne denir? Oturun düşünün" dedi.

"NEYİN KARŞILIĞINDA SİZ TÜRKİYE CUMHURİYET'İ TOPRAKLARIN TERK ETTİNİZ?"

Kılıçdaroğlu, "Buna ne denir? Neyin karşılığında siz Türkiye Cumhuriyet'i toprakların terk ettiniz, neyin karşılığında kaçtınız? Bu ülkede namuslu her vatandaşın bu soruyu sormasını istiyorum" diye konuştu.

"1921'DE ORASI TÜRKİYE TOPRAĞIDIR DİYE ANLAŞMA YAPMIŞIZ"

Kılıçdaroğlu, "1921'de orası Türkiye toprağıdır diye anlaşma yapmışız. Lozan, Montrö Antlaşması yapmışız. 1938'de Hatay'ı Türkiye topraklarını katmışız. Kıbrıs'a garantör devlet olarak gitmişiz. Şimdi 77 milyona soruyorum. Bunların tamamını kim yaptı. Hatay, Boğazlar, Kıbrıs, Süleyman Şah? Kim yaptı? CHP yaptı" dedi.

"SÜLEYMAN ŞAH'TAN KAÇTIN, KAÇARKEN NAL TOPLADIN HEM KAÇIYORLAR HEM ZAFER DİYE KAKALIYORLAR"

Kılıçdaroğlu, "Şimdi 77 milyon yurttaşıma soruyorum biz bunları yaptık. Bir karış toprağımızdan ödün vermedik, toprağımız terk etmedik kaçmadık. Bu ülkenin onuru için. Sen ne yaptın? Süleyman Şah'tan kaçtın, kaçarken nal topladın. Senin Türkiye Cumhuriyeti hükümeti olduğun tartışmalıdır bu saatten sonra. Hem kaçıyorlar hem zafer diye kakalıyorlar" dedi.

"HEM KAÇIYORLAR HEM ZAFER DİYE KAKALIYORLAR"

Kılıçdaroğlu, "Kendi toprağını satan adama ne denirse ben de onu söylüyorum" dedi.

"BİR DE KALKIP BUNU ZAFER DİYE SATIYORLAR"

Kılıçdaroğlu, "Toprak, askerler, orada yatan naaşlar, orada görev yapan askerler bize ait. Neden kaçıyoruz? Hayatımda kaçmayı zafer olarak sunan bir iktidar da gördüm ya hiçbir zaman aklıma gelmezdi. Sen zafer mi görmek istiyorsun. Sakarya'ya bakacaksın zafer orada. Dumlupınar'a bakacaksın zafer orada. Siz ne yapıyorsunuz. Bir de kalkıp bunu zafer diye satıyorlar. Zafer görmek istiyorsan Kıbrıs'ın 5 Parmak Dağları'na bakacaksın zafer görmek istiyorsan" dedi.

"BU ÜLKENİN BAYRAĞINI, VATANINI SEVEN HERKES BUNUN FİYASKO OLDUĞUNU BİLİYOR"

Kılıçdaroğlu, "Fiyaskoyla karşı karşıyayız. Bu ülkenin bayrağını, vatanını seven herkes bunun fiyasko olduğunu biliyor" dedi.

"DÜNE KADAR ESAD VE REJİMİNİ MUHATAP ALMIYORLARDI İSTANBUL BAŞKONSOLOSLUĞUNA HABER VERDİLER"

Kılıçdaroğlu, "Düne kadar Esad ve rejimini muhatap almıyorlardı. Muhatap aldılar. İstanbul başkonsolosluğuna haber verdiler. Bu kadar iki yüzlü bunlar. Çözüm umutsuzluğu kapılmak yok. CHP iktidarında benim başbakanlığımda senin yüzün yere eğilmeyecektir" dedi.

"BU ÜLKENİN ONURU İLE OYNADILAR

Kılıçdaroğlu, "Bu ülkenin onuru ile oynadılar. Bunlara dersini vermek her vatandaşı boynunun borcudur. Bizim iktidarımızda kesinlikle Ortadoğu'da kan akmayacak. Sözüm söz. Bizim iktidarımızda kesinlikle Ortadoğu'da kan akmayacak. Suriye'yi de Irak'ı da biz inşa edeceğiz, barış köprülerini kuracağız yeniden. Mısır ile kavga etmeyeceğiz" dedi.

"SEN KADDAFİ'Yİ ARKADAN HANÇERLERSEN SENİN GİBİLERİ LİBYALILAR DA ADAM YERİNE KOYMAZLAR"

Kılıçdaroğlu, " Libya'ya bakın. Hiçbir Türk istemiyorlardı. Bunlar bavula parayı doldurup apar topar Libya'ya gittiler. Sen Kaddafi'yi arkadan hançerlersen senin gibileri Libyalılar da adam yerine koymazlar. Kaddafi Kıbrıs çıkarmasında bütün desteğini verdi bize. Kaddafi linç edildi bunlar düğün dernek yaptılar. Libya ile de ilişkilerimizi düzelteceğiz. Her ülke ile toplumun her kesimi ile sıcak ilişkiler kuracağız" diye konuştu.

"1 MİLYON 700 BİN SURİYELİYİ GÜLE OYNAYA ÜLKELERİNE GÖNDERECEĞİZ"

Kılıçdaroğlu, "Suriye'de savaş, kaos bitecek 1 milyon 700 bin Suriyeliyi güle oynaya ülkelerine göndereceğiz. Benim ülkemde insanlarım iş bulacak AŞ bulacak. İngiltere'yi bilirsiniz. Arjantin'in benim dediği adaları gemilerle geri aldı. Benim insanım onuru var dedi. Sen sana ait olan topraktan kaçıp zafer diyorsun" ifadelerini kullandı.

"BİRİSİNİN BİLAL'A ANLATTIĞI GİBİ DAVUTOĞLU'NA ANLATAYIM"

İç güvenlik paketini eleştiren Kılıçdaroğlu, " Parlamento'da şiddet uyguluyorlar. Sanıyorlar ki baskı yapınca CHP geri çekilecek. CHP geriye çekilmeyecek, kapı gibi mücadelesini yapacak. Birisinin Bilal'a anlattığı gibi Davutoğlu'na anlatayım. Ceza kanunun molof kullanmak yasaktır, cezası vardır diyor. Suç zaten var. Peki yakalanan var mı. Yok neden? Hükümet yok. Uyuşturucu her yerde peynir ekmek gibi satılıyor. Sen uyuşturucu tacirlerini yakaladın da biz serbest bırak mı dedik? Okulların kapılarında satılıyor. Nerede hükümet? Hükümet yok" açıklamasında bulundu.

"UYUŞTURUCU İLE İLGİLİ OLARAK ARAŞTIRMA ÖNERGESİ VERİLDİ. AKP'NİN OYLARI İLE REDDEDİLDİ"

Kılıçdaroğlu, "Parlamento'da uyuşturucu ile ilgili olarak araştırma önergesi verildi. AKP'nin oyları ile reddedildi. Neden? Kendi suçlulukları ortaya çıkacak diye" dedi.

"11 MİLYON EMEKLİYE SESLENİYORUM CHP İKTİDARINDA BİRER MAAŞ İKRAMİYE ALACAKSIN"

Kılıçdaroğlu, "Geçen hafta emekliler ile ilgili açıklama yapmıştım. CHP iktidarında bayramlarda birer maaş ikramiye vereceğiz dedik. Tepki gösterdiler para yok pul yok. Emekliye gelince para yok pul yok. Sadece 28 ihalede uğranılan zarar 100 milyar dolar. Emekliye 10 yıl bayram ikramiyesi vermek demektir. Buradan yine 11 milyon emekliye sesleniyorum. Onların eşlerine ve çocuklarına sesleniyorum. CHP iktidarında sen ramazan ve kurban bayramında birer maaş ikramiye alacaksın. Helal hoş olsun sana. Bu memlekette para var. Nereye nasıl kullanacağın önemli" ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu: Süleyman Şah'tan Kaçarken Nal Topladın Hem Kaçıyorlar Hem Zafer Diye Kakalıyorlar
Kılıçdaroğlu: Süleyman Şah'tan Kaçarken Nal Topladın Hem Kaçıyorlar Hem Zafer Diye Kakalıyorlar
Kılıçdaroğlu: Süleyman Şah'tan Kaçarken Nal Topladın Hem Kaçıyorlar Hem Zafer Diye Kakalıyorlar
Kılıçdaroğlu: Süleyman Şah'tan Kaçarken Nal Topladın Hem Kaçıyorlar Hem Zafer Diye Kakalıyorlar
Kılıçdaroğlu: Süleyman Şah'tan Kaçarken Nal Topladın Hem Kaçıyorlar Hem Zafer Diye Kakalıyorlar

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Kılıçdaroğlu: Süleyman Şah'tan Kaçarken Nal Topladın Hem Kaçıyorlar Hem Zafer Diye Kakalıyorlar - Son Dakika


Son Dakika

Ailesiyle tartışıp denize atlayan genç hayatını kaybetti Birlikte yaşayan iki sevgili arasında çıkan kavga kanlı bitti Uzun zamandır ortalarda olmayan Mehmet Çilingiroğlu, ABD'den bombayı patlattı: Koronanın kesin tedavisi bulundu Depremin habercisi olduğu söylenen Mavi Dolunay'dan olağanüstü görüntüler Bolu'ya mevsimin ilk karı düştü Tepkilerin ardından Macron geri adım attı: Charlie Hebdo karikatürlerini desteklemiyoruz Azerbaycan ordusu, askeri mevzilere sızmaya çalışan Ermeni sabotaj grubunu imha etti Anne ve 3 çocuğu enkaz altından çıkarılmıştı! Sağ kurtarılan bir çocuk hastanede hayatını kaybetti