Kofi Annan'ın Vefatını Üzüntüyle Öğrenmiş Bulunuyoruz" - Son Dakika

Kofi Annan'ın Vefatını Üzüntüyle Öğrenmiş Bulunuyoruz"

18.08.2018 23:46
Kofi Annan'ın Vefatını Üzüntüyle Öğrenmiş Bulunuyoruz"

Dışişleri Bakanlığı, 1997-2006 yılları arasında Birleşmiş Milletler Genel Sekreterlik görevini yürüten Kofi Annan'ın vefatının üzüntüyle karşılandığını açıkladı.

Dışişleri Bakanlığı, 1997-2006 yılları arasında Birleşmiş Milletler Genel Sekreterlik görevini yürüten Kofi Annan'ın vefatının üzüntüyle karşılandığını açıkladı. Bakanlıktan yapılan açıklamada, Afrika'nın yetiştirdiği en seçkin diplomatlardan olan Annan'ın dünya barışına önemli hizmetlerde bulunduğu ve Nobel Barış ödülüne layık görüldüğü hatırlatılarak, Annan'ın çalışmalarının Türkiye'yi ilgilendiren dış politika konuları bakımından da önemli yere sahip olduğu vurgulandı. Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Kofi Annan'ın adıyla anılan BM Kapsamlı Çözüm Planı, 2004 yılında Kıbrıs çözüm süreci müzakerelerinin tarihinde ilk defa Ada'daki iki halkın onayına sunulmuş, ancak eş zamanlı olarak yapılan referandumlarda Kıbrıs Türk tarafınca kabul edilmesine rağmen Kıbrıs Rum tarafınca reddedilmişti. Kofi Annan'ın ailesine ve yakınlarına, ayrıca dost Gana halkına başsağlığı diliyoruz."

(Caner Ünver/İHA)

YORUMLAR
500
BM Genel Sekreteri, 18 Ağustos'ta Ukrayna'da Zelenskiy ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşecek BM Genel Sekreteri, 18 Ağustos'ta Ukrayna'da Zelenskiy ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşecek Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, tahıl koridoruna ilişkin 18 Ağustos'ta BM Genel Sekreteri Guterres ve Zelenski ile Ukrayna'da görüşecek. Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, tahıl koridoruna ilişkin 18 Ağustos'ta BM Genel Sekreteri Guterres ve Zelenski ile Ukrayna'da görüşecek. Birleşmiş Milletler (BM), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy ve BM Genel Sekreteri Antonio Guterres'in 18... Birleşmiş Milletler (BM), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy ve BM Genel Sekreteri Antonio Guterres'in 18...
Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Kofi Annan'ın Vefatını Üzüntüyle Öğrenmiş Bulunuyoruz' - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement