Son Dakika Haberleri: Komünist Başkan Fatih Mehmet Maçoğlu'nun Mazbatasını Alması Halaylarla Kutlandı

Komünist Başkan Fatih Mehmet Maçoğlu'nun Mazbatasını Alması Halaylarla Kutlandı

2 ay önce

Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu mazbatasını aldı. Komünist Başkan'ın mazbatasını alması halaylarla kutlandı.

Tunceli'de Türkiye Komünist Partisi listelerinden girdiği seçimleri kazanan Fatih Mehmet Maçoğlu, salı gününden bu yana devam eden tartışmaların ardından mazbatasını bu sabah aldı. Maçoğlu'nun mazbatasının alınmasından sonra halk kutlamalara başladı. Dersim Belediyesi'nin önünde halay çeken halk, renkli görüntülere sebep oldu.

DÖKTÜKLERİ TERİN VE MÜCADELENİN KARŞILIĞINI ALDIK

Adliye çıkışında gazetecilere açıklamada Maçoğlu, uzun bir çalışmanın sonunda bugün döktükleri terin ve mücadelenin karşılığında mazbatalarını aldıklarını vurguladı.

"HERKESİN RAHAT GELEBİLECEĞİ BİR BELEDİYE OLACAK"

Maçoğlu, "Bu süreç içinde Dersim halkının, muhtemelen pazartesinden itibaren, belediyede yoğun bir karşılama yapacağımızı söylemek istiyorum. Bütün dostlarımızı, bütün arkadaşlarımızı, hiç kimseyi ayırt etmeden, herkesin çok rahat gelebileceği bir belediye ve kapıları açık olan belediye olacağını bugün de söylemek istiyorum" dedi.

İşte kutlamadan renkli görüntüler;

Haber Yayın Tarihi : 05.04.2019 01:55 500T'de 3 Saat Susuz Kalınca Hayatının Buluşunu Yaptı Akciğerinden Operasyon Geçiren Sevcan Orhan, Yoğun Bakımda Aralarında Husumet Bulunan İki Grup Önce Tarlarda Daha Sonra Hastanede Çatıştı!