"Kuş Pazarı" Fotoğraf Sergisi Sanat Severlerle Buluştu - Son Dakika

"Kuş Pazarı" Fotoğraf Sergisi Sanat Severlerle Buluştu

22.04.2015 10:54

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Alahattin Kanlıoğlu 6. kişisel sergisini İFOD'da açtı.

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Alahattin Kanlıoğlu 6. kişisel sergisini Alsancak Kıbrıs Şehitlerinde bulunan İzmir Fotoğraf Sanatı Derneği'nde(İFOD) açtı.

Açılışa İFOD Başkan Yardımcısı Seda Sengök, İFOD üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı. Açılış konuşmasını yapan Sengök; "Alahattin Kanlıoğlu'nun sergisine hepiniz hoş geldiniz. Kanlıoğlu derneğimizin eski bir üyesi aynı zamanda benim çok yakın arkadaşımdır. Derneğimize faydası çoktur. Onun sergisine ev sahipliği yapmaktan gurur ve onur duyuyorum. Son derece mutluyum" dedi.

Yrd. Doç. Dr. Alahattin Kanlıoğlu ise "Aslında ben ev sahibi gibiyim. Bu Dernekte çocukluğum ve gençliğim geçti. "Kuş Pazarı" aslında güzel bir proje Çocukken de kuş beslemiştim. Aklımda da yer etmiş. Ayrıca İzmir Kuş Pazarı her hafta sonu kurulan ulaşımı kolay bir pazar. Sadece İzmir'den değil çevre ilçelerden kuş meraklılarının ziyaret edip bir araya geldikleri alışveriş yaptıkları bir pazardır. Bir diğer önemi de kurulduğu alan itibariyle Türkiye'nin en büyük açık alanda kurulan kuş pazarı olmaz özelliğine sahip" diye konuştu.

FOTOĞRAFLAR NEDEN SİYAH-BEYAZ

Genelde neden fotoğraflar siyah-beyaz sorusunun sorulduğunu dile getiren Yrd. Doç. Dr. Kanlıoğlu, "Bu sergiyi 2 yılda hazırladım. Yazın fotoğraf çekmek çok zor çünkü güneş var ışık fazla, fakat kışın soğukta çalışmak daha kolay. Neden siyah ve beyaz sorusuna gelince kuş özgürlük ve barışı temsil eder. Fakat kuş pazarındaki kuşlar özgür değiller, kafes içerisindeler, o yüzden fotoğraflar siyah-beyaz" dedi.

FOTOĞRAFLARI SEÇERKEN ÇOK ZORLANDIK

Arkadaşlarından büyük destek gördüğünü söyleyen Yrd. Doç. Dr. Kanlıoğlu, "120 tane fotoğraf var, 40 tane bastırdım. Arkadaşlarım fotoğraf seçerken çok destek oldular. Açıkçası fotoğrafları seçerken çok zorlandık. Eğer bir eksiğim varsa lütfen söyleyin. Hepinize desteğinizden dolayı teşekkür ederim" diye konuştu.

Sergi açılışına katılan sanatsever İnşaat Mühendisi Yusuf Erkan ise "Fotoğraf çekmeyi bilen bir fotoğrafçı. Sizin de gördüğünüz gibi her fotoğrafta detaylara bolca yer verilmiş. O yüzden fotoğraflar çok güzel. İnsanın gönlünü okşayan bir sergi. Hatta bazı fotoğraflar var insana işte bu dedirtiyor" diyerek görüşlerini dile getirdi.

Açılış konuşmasının sonun da İFOD Dernek Başkan Yardımcısı Seda Sengök tarafından Yrd. Doç. Dr. Kanlıoğlu'na teşekkür belgesi verildi. Sergi, 4 Mayıs tarihine kadar Alsancak Kıbrıs Şehitlerinde bulunan İFOD' da açık olacak.

ALAHATTİN KANLIOĞLU KİMDİR?

1973 yılında İzmir Bornova'da doğdu. Dokuz Eylül Üniversitesi İzmir Meslek Yüksek Okulu Makine Resim Konstrüksiyon Bölümü'nü ve Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü'nü bitirdi. Ege Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Radyo Televizyon Bölümü'nde yüksek lisans eğitimini tamamladı. Halen Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Radyo-Televizyon ve Sinema Bölümü, Fotoğrafçılık ve Grafik Anabilim Dalı'nda Yardımcı Doçent olarak görev yapıyor.

Bu güne kadar biri yurtdışında olmak üzere toplam 5 kişisel fotoğraf sergisi açtı. "Kuş Pazarı" başlıklı fotoğraf sergisi 6. kişisel fotoğraf sergisi. Yurtiçi ve yurtdışında çok sayıda karma sergiye katıldı. Fotoğraf üzerine seminerler verdi, gösteriler yaptı. Biri uluslararası olmak üzere toplam 40 ödül, çok sayıda sergileme kazandı. İzmir Fotoğraf Sanatı Derneği (İFOD) üyesi. Evli ve iki çocuk babası.

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel 'Kuş Pazarı' Fotoğraf Sergisi Sanat Severlerle Buluştu - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Şarkıcı Sevda Demirel, bornozlu paylaşımıyla hayranlarının ağzını açık bıraktı Sağlık Bakanı Koca yüksek risk altındaki 5 ilimizi uyardı: Hatay'da vaka artışı yüzde 125 Antikorlara yakalanmayan koronavirüs mutasyonu tespit edildi Yunan televizyonuna konuşan Avrupa Komisyonu yetkilisinden Türkiye'ye küstah tehdit: Yaptırımlar orta ve uzun vadeli de olacak Bakan Koca'dan İstanbul'a bir iyi, bir kötü haber: Vaka sayısında yüzde 25 düşüş var, hastane ve yoğun bakımlar halen dolu Akdeniz açıklarındaki 5.2'lik deprem 150 kilometre uzaklıktaki Karaman'da kayaları yerinden oynattı Koronavirüs aşısını bulan Pfizer'in CEO'sundan bomba itiraf: Aşıdan sonra virüsün bulaşıp bulaşmayacağından emin değiliz Erdoğan'ın da katıldığı ilk milli helikopter motorunun teslim töreninde kriz: Hakkımızı helal etmiyoruz