Bir ilk daha! Kuzgun seyir füzesi, MARLİN SİDA'dan fırlatıldı - Son Dakika
28 MAYISSEÇİM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

Bir ilk daha! Kuzgun seyir füzesi, MARLİN SİDA'dan fırlatıldı

28.03.2023 14:50

TÜBİTAK Savunma Sanayii Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü tarafından geliştirilen katı yakıtlı yerli seyir füzesi Kuzgun-KY, silahlı insansız deniz aracı MARLİN'den test edildi. Bir SİDA'dan ilk defa radar güdümlü mühimmat atışı yaptı.

Sefine Tersanesi kaynakları ile desteklenen ve TÜBİTAK SAGE tarafından geliştirilen Kuzgun-KY seyir füzesi, MARLİN'den gerçekleştirilen balistik atış ile başarılı şekilde test edildi.

Yine bir ilk gerçekleşti! Kuzgun seyir füzesi, MARLİN SİDA'dan atıldı

BAŞARILI ŞEKİLDE ATIŞ YAPILDI

Savunma Sanayii Başkanlığı ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı yetkililerinin katıldığı atışlarda, Kuzgun-KY seyir füzesi, görev kontrol istasyonu kabiliyeti ile uzaktan kontrolle başarılı bir şekilde ateşlendi.

Yine bir ilk gerçekleşti! Kuzgun seyir füzesi, MARLİN SİDA'dan atıldı

"EN İLERİ SEVİYEYE GİTMEYE KARARLIYIZ"

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "İnsansız deniz araçlarımıza yeni kabiliyetler kazandırmayı sürdürüyoruz. MARLİN'den katı yakıtlı Kuzgun seyir füzesinin atışıyla bir SİDA'dan ilk defa güdümlü mühimmat atışı gerçekleşti. Bu alanda da en ileri seviyeye gitmeye kararlıyız" dedi.

Yine bir ilk gerçekleşti! Kuzgun seyir füzesi, MARLİN SİDA'dan atıldı
Kaynak: DHA
YORUMLAR (5)
  • Murad Mert: size sadece :) Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • Murat Adıyaman: 80 yıl sadece bayrak diregi yapan ülkeden şimdi eşi benzeri görülmemiş insansız silah sistemlere yapan Türkiyeye savul tayp abi sen olmasaydın ezik bi şekilde dünya silah sanayisini takip ediyor olacaktık artık dünya bizi seyretsin Cevap Yaz 95 20 Yayından Kaldır
  • Biyo Art: O kadar füze yaptınız roket yaptınız araba yaptınız uçak yaptınız da bir heykel yapamadınız yazıklar olsun Cevap Yaz 76 27 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500

Son Dakika Güncel Bir ilk daha! Kuzgun seyir füzesi, MARLİN SİDA'dan fırlatıldı - Son Dakika


Advertisement