Mekke'nin Fethinin Yıldönümü - Son Dakika

Mekke'nin Fethinin Yıldönümü

01.01.2012 09:40
Mekke'nin Fethinin Yıldönümü, System.String[]

Ağrı Anadolu Gençlik Derneği tarafından Mekke'nin Fethinin yıldönümü dolayısıyla program düzenlendi.

Ağrı Anadolu Gençlik Derneği tarafından Mekke'nin Fethinin yıldönümü dolayısıyla program düzenlendi.

Anadolu Gençlik Derneği Başkanı Mehmet Şafi Erim, Halk Eğitimi Merkezi salonunda düzenlenen programda yaptığı konuşmada, dernek olarak böyle bir program hazırladıklarını belirterek, programı Anadolu Gençlik Derneği olarak bir gelenek haline getirdiklerini söyledi.

Yılbaşı olmasına rağmen programa gençlerin katılmasının kendisini mutlu ettiğini belirten Erim, "Biz önce maneviyat diyerek yola çıktık ve milli manevi değerlere önem veren bu yapı içerisinde, kültür bilincini, ahlak bilincini ve bizi biz eden bütün değerleri öne alarak, elimizden geldiğince gecemizi gündüzümüze katarak gençliğimizin gelişmesi için gayret ediyoruz" dedi.

Ağrı'nın tanınmış eşraflarından Kemal Atmaca da Mekke'nin Fethinin İslam alemi için önemli olduğunu belirterek, yer yüzünde ilk inşa edilen mabetin İslam alemi için çok önemli bir yere sahip olduğunu ifade etti.

Mekke'nin geçmişte de İslam tarihinde önem taşıdığını anımsatan Atmaca,

"Bildiğimiz ne kadar Peygamber varsa hepsinin Kabe'yi ziyaret ettiği rivayet ediliyor. Mekke bir çok İslam alimine, İslam düşünürüne ev sahipliği yapmış ve günümüzde de yapmaya devam ediyor" diye konuştu.

- AĞRI

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Mekke'nin Fethinin Yıldönümü - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Khabib Nurmagomedov, Justin Gaethje'yi mağlup ederek profesyonel dövüş hayatını sonlandırdı Kick boksun Türkiye'deki öncülerinden Tarık Solak vefat etti Kaya Çilingiroğlu, maske işini bu defa abarttı! Taktığı kaskla yine gündem oldu Eski kocasını öldürüp tandırda yakan kadın tutuklandı, ifadesinde cinayeti detaylarıyla anlattı Aliyev silah aldıkları ülkeleri tek tek saydı! Türkiye ilk sırada değil Bakan Koca, koronavirüs en çok bulaştığı ortamı ilk kez açıkladı: Evde bulaş oranı daha yüksek Ermenistan Dışişleri Bakanı'na ünlü CNN muhabirinden soğuk duş! Paşinyan'ın sözleri soruldu, ne diyeceğini bilemedi Şafak Sezer, lüks villasını 9 milyon 700 bin TL'ye satışa çıkardı