Muhsin Yazıcıoğlu'nun Mezarı Sanal Ziyarete Açıldı - Son Dakika

Muhsin Yazıcıoğlu'nun Mezarı Sanal Ziyarete Açıldı

01.01.2012 11:20
Muhsin Yazıcıoğlu'nun Mezarı Sanal Ziyarete Açıldı, System.String[]

Tuba Karahan - Helikopter kazasında yaşamını yitiren Muhsin Yazıcıoğlu'nun mezarı sanal ziyarete açıldı."anıt adam" haline getirmek amacıyla her mezhepten ve bölgeden bir araya gelen 11 kişiyle platform oluşturduklarını belirtti.

Tuba Karahan - Helikopter kazasında yaşamını yitiren Muhsin Yazıcıoğlu'nun mezarı sanal ziyarete açıldı.

Muhsin Yazıcıoğlu Gönülden Bağlılar Platformu kurucusu ve eski BBP yöneticisi Nihat Eren, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2009'da merhum Yazıcıoğlu'nun hatırasını yaşatmak, Yazıcıoğlu'nu yeni nesille buluşturmak ve

"anıt adam" haline getirmek amacıyla her mezhepten ve bölgeden bir araya gelen 11 kişiyle platform oluşturduklarını belirtti.

Yazıcıoğlu'nun hoşgörüsü, insan sevgisi, milli ve yerel duruşunu dünyaya anlatmak adına bir araya gelerek platformu kurduklarını ifade eden Eren, gönüllü bir teşebbüsle Yazıcıoğlu'na vefalarını anlatmayı amaçladıklarını söyledi.

www.mygbp.org adresinden Yazıcıoğlu'nun da bulunduğu helikopterin düşmesiyle ilgili haberleri, Yazıcıoğlu'yla ilgili makaleleri, yapılan röportajları yayımladıklarını belirten Eren, ayrıca internet sitesinde, video galeri bölümünde Yazıcıoğlu'nun mezarını sanal ziyarete açtıklarını kaydetti.

Eren, şöyle devam etti:

"İnançlı insanlar olarak, Muhsin Bey'in artık ihtiyacı olan şeyin bir dua, bir Fatiha olduğunu biliyoruz. Bu nedenle de şu anda Türkiye'nin hemen hemen her ilinde mevlit okutuyoruz. Böylece Türkiye'de onun adının geçmediği bir yöresi ve haftası olmuyor. Bir süre önce de sitede 'sanal kabir ziyareti' diye bir bölüm oluşturduk. 12-13 dakikalık merhum Muhsin Bey'in Tacettin Dergahı'ndaki kabrinin görüntüsü var bu videoda. Fonda da Yasin-i Şerif okunuyor. Böylece dünyanın, Türkiye'nin dört bir yanından kabre gelemeyenler bir tıkla Yazıcıoğlu'nun kabrini ziyaret edebilecek. Videoya 'Lüften Fatiha'larınızı esirgemeyin' dileğinde bulunduk. Amacımız hem büyüğümüzü anmak hem de insanların merhum Yazıcıoğlu'nun ruhu için Yasin-i Şerif ya da en azından Fatiha okumasını sağlamak. Çünkü onun için en iyi hediye bu."

-Yazıcıoğlu adına üniversite kurulması amaçlanıyor-

Nihat Eren, platformun etki sahasını genişleterek eğitim takvimi oluşturmayı planladıklarını söyledi.

Gerekli şartları oluşturduktan sonra eğitimlere başlayıp 2023'e kadar "Bin Muhsin Yazıcıoğlu" yetiştirecek program üzerinde çalıştıklarını ifade eden Eren,

"Muhsin Yazıcıoğlu'nun fıtratına yatkın, her meslekten insanlar yetiştirmeyi hedefliyoruz. Türkiye'nin temelini oluşturacak bütün meslek erbaplarından insanları ona yakın bir anlayışla yetiştirmek hedefimiz. Belki bunun sonu, onun adına bir üniversite olabilir" diye konuştu.

Emekli olan siyasi büyüklerin de katılacağı bir düşünce kulübü kurmayı hedeflediklerini belirten Eren, Muhsin Yazıcıoğlu'nun penceresinden fikir üretecek bir düşünce ocağı kuracaklarını kaydetti.

Kuruluşun bir siyasi parti hedefinin olmayacağını söyleyen Eren, Yazıcıoğlu'nun penceresinden fikir üretebilecek herkesin burada görev alabileceğini belirtti.

Sitenin Yazıcıoğlu'na gönülden bağlı olan 11 kişiyle kurulduğunu belirten Eren, bunların arasında gazeteci Erkan Tan, AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, DP Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek gibi isimlerin yer aldığını söyledi.

Sitede, Yazıcıoğlu'nun pek çok yerde yayımlanmamış özel fotoğraflarını topladıklarını belirten Eren, Yazıcıoğlu ile özel fotoğrafları bulunanların siteye göndermelerini istedi.

Platform olarak Yazıcıoğlu'yla ilgili kitaplar bastırdıklarını kaydeden Eren, bunları toplumun her kesimine dağıtmaya çalıştıklarını ve böylece onu sevenlere ulaşmayı amaçladıklarını sözlerine ekledi.

- MALATYA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Muhsin Yazıcıoğlu'nun Mezarı Sanal Ziyarete Açıldı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

FETÖ iddiası sonrası İYİ Partili Ümit Özdağ'ın ihracı için ilk adım atıldı Galatasaray, evinde ilk kez Alanyaspor'a yenildi Sağlık Bakanlığı, çelişki sonrası koronavirüs tablosunu değiştirdi! Yeni hasta sayısı 2 bini aştı Meteoroloji, 57 ile sağanak yağış uyarısında bulundu "Türk burgeri değil Yunan burgeri satacağız" diyen Suudi şirket, Türkiye'de sektör lideri çıktı SİHA'lara direnemeyen Ermenistan'dan PKK taktiği! Hedef şaşırtmak için mevzilere cansız manken yerleştirdiler İmamoğlu'nun 2020 diye paylaştığı fotoğraf 2014 yılına ait çıktı Türkiye'nin Azerbaycan ve Kırım hamleleri Rus basınını rahatsız etti: Moskova'nın nüfuz alanına görülmemiş bir atılım var