Nevşehir'de Hocalı Şehitleri İçin Dua Edildi - Son Dakika

Nevşehir'de Hocalı Şehitleri İçin Dua Edildi

25.02.2015 17:19
Nevşehir'de Hocalı Şehitleri İçin Dua Edildi, System.String[]

Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı (TÜRKSOY) Genel Sekreteri Düsen Kaseinov ve Kırgızistan Büyükelçisi İbragim Dzhunusov ile birlikte Nevşehir'e gelen Türk dünyası basın mensupları şehitlikte Hocalı katliamında hayatını kaybedenler için dua etti.

Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı (TÜRKSOY) Genel Sekreteri Düsen Kaseinov ve Kırgızistan Büyükelçisi İbragim Dzhunusov ile birlikte Nevşehir'e gelen Türk dünyası basın mensupları şehitlikte Hocalı katliamında hayatını kaybedenler için dua etti.

TÜRKSOY tarafından 2015 yılının 'Haldun Taner Yılı' ilan edilmesi sebebiyle düzenlenen TÜRKSOY 6'ncı Basın Ödülleri Töreni'ne katılmak için Türkiye'de bulunan medya mensupları Başbakanlık Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü ve Başbakanlık Kamu Diplomasisi Koordinatörlüğü ile işbirliğinde oluşturulan program dahilinde Nevşehir'e geldi.

TÜRKSOY Genel Sekreteri Düsen Kaseinov beraberinde Kırgızistan'ın Ankara Büyükelçisi İbragim Dzhunusov ve Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Türkiye, Türkmenistan, Başkurdistan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Tataristan, Hakasya, Dağıstan ve Makedonya'dan Türkiye'ye gelen gazeteciler ile birlikte ilk olarak Nevşehir Şehitlik Parkı'nı ziyaret etti. Heyeti burada Kazakistan'ın Nevşehir Fahri Başkonsolosu Dr. Halil Uluer, Nevşehir Müftüsü Yakup Öztürk ve Nevşehir Vatan Şehitleri ve Gazileri Derneği Başkanı Ramazan Çiftçi ile birlikte ellerinde Türk dünyası ülkelerinin bayrakları bulunan gençler karşıladı. Şehitlikte Hocalı'da Ermeniler tarafından toplu şekilde katledilen 612 kişinin ölüm yıldönümü olması nedeniyle Kur'an-ı Kerim okundu ve dua edildi. Ermeniler'in, 1992 yılında Şubat'ın 25'ini 26'sına bağlayan gece Hocalı'da yaptığı soykırım sonucunda 612 kişi öldürülmüş, bin 275'i esir olarak götürülmüş ve 487 kişi sakat bırakılmıştı.

Çanakkale Şehitleri Anıtı önünde okunan Kuran-ı Kerim'in ardından İl Müftüsü Yakup Öztürk dua yaptı. Daha sonra anıt önünde toplu hatıra fotoğrafı çektirildi.

FOTOLU - Nevşehir

Nevşehir'de Hocalı Şehitleri İçin Dua Edildi
Nevşehir'de Hocalı Şehitleri İçin Dua Edildi

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Nevşehir'de Hocalı Şehitleri İçin Dua Edildi - Son Dakika


Son Dakika

Kısıtlamaya uymayan kardeşler terör estirdi: 3 polis yaralı Ellen Page transeksüel olduğunu açıkladı, Elliot ismini aldı Emre Bol'dan Diagne'yle ilgili çirkin yorum: Ülkesinde timsah yiyordu, Türkiye'de topçu oldu Yeni pozlarını paylaşan Hadise'ye beğeni üstüne beğeni yağdı Koronadan daha tehlikeli! Biyoteröristler, virüsler üzerinde çalışan biyologların bilgisayarlarına saldırı gerçekleştirebilir "Millet İttifakı'nın çatı adayı kim olsun?" anketinde ilk iki sırada İmamoğlu ve Yavaş var Yasak aşkın ortaya çıkmaması için ölen sevgilisini giydirip kapı önüne bıraktı Müge Anlı dehşete düştü! Anne, 6 aylık bebeğini tandırda diğerini de boğarak öldürdü