Öğrenciler, Kuşlar İçin Ağaçlara Yuva Yaptı - Son Dakika

Öğrenciler, Kuşlar İçin Ağaçlara Yuva Yaptı

29.12.2018 13:35
Öğrenciler, Kuşlar İçin Ağaçlara Yuva Yaptı, System.String[]

TÜRKİYE genelinde başlatılan ve 30 ülkeden 30 bine yakın öğrencinin destek verdiği 'Kuşlara Bir Damla Umut' projesi kapsamında İzmir'in Bayraklı ilçesinde ilkokul öğrencileri, pet şişe ve atık maddelerden hazırladıkları kuş yuvalarını ağaçlara asıp, soğuk kış günlerinde hayvanlar için...

TÜRKİYE genelinde başlatılan ve 30 ülkeden 30 bine yakın öğrencinin destek verdiği 'Kuşlara Bir Damla Umut' projesi kapsamında İzmir'in Bayraklı ilçesinde ilkokul öğrencileri, pet şişe ve atık maddelerden hazırladıkları kuş yuvalarını ağaçlara asıp, soğuk kış günlerinde hayvanlar için duyarlılık örneği gösterdi.

? Antalya'nın Alanya ilçesinde sınıf öğretmeni Fatma Ayan öncülüğünde çocuklara hayvan sevgisi ve duyarlılık kazandırmak amacıyla başlatılan 'Kuşlara Bir Damla Umut' projesi, Milli Eğitim Bakanlığı'nın da destek vermesiyle tüm ülke geneline yayıldı. Hazırladıkları kuş yuvalarını 27 Aralık'ta eş zamanlı olarak ağaçlara asan minik öğrencilere Hollanda, Bangladeş ve Singapur'dan da katılım sağlandı. Bayraklı Ömer Özkan İlkokulu'nda 1-C sınıf öğretmeni Pelin Özdemir ve Bayraklı 100'üncü Yıl İlkokulu'nda 3-C sınıf öğretmeni Esin Akar da öğrencileriyle birlikte hazırladıkları kuş yuvaları için uygun yerler belirledi. Kendi okullarından 250 öğrencinin projeye katıldığını söyleyen Esin Akar, "Çocuklar evlerinde pet şişe veya atık maddeleri getirdi. Sınıflarda da reçel ve pekmeze havlu kağıt ya da pet bardak bulayıp üzerine kuş yemleri yapıştırdılar. Sonra kuşlar için hazırlanan yuvaları iplere geçirip ağaçlara astık. Doğaya dönüşümlü malzemeleri tercih ettik. Çocuklar da çok mutlu oldu. Projeyi evlerinde de devam ettirip bahçe ve parklardaki ağaçlara yeni yuvalar asacaklar. Böylece projenin sürekliliği de sağlanacak" dedi.

81 ilden 30 ülke ve 30 binden fazla öğrencinin destek verdiği etkinliğin yaşadığımız ortamı paylaştığımız canlıları koruma açısından çocuklara örnek olduğunu dile getiren Akar, "Proje kapsamında hayvanları düşünüp yardımcı olma, yardım etme huzurunu hissetme ve duyarlı bireyler olarak yetişme açısından öğrencilerimize önemli katkılar sağlandı" diye konuştu.

- İzmir

Öğrenciler, Kuşlar İçin Ağaçlara Yuva Yaptı
Öğrenciler, Kuşlar İçin Ağaçlara Yuva Yaptı
Öğrenciler, Kuşlar İçin Ağaçlara Yuva Yaptı
Öğrenciler, Kuşlar İçin Ağaçlara Yuva Yaptı
Öğrenciler, Kuşlar İçin Ağaçlara Yuva Yaptı

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Öğrenciler, Kuşlar İçin Ağaçlara Yuva Yaptı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Sarhoş hemşire, doğum sırasında boğazına ventilatör tüpü sıkıştırdığı kadının ölümüne sebep oldu Silahlı kavga sırasında yoldan geçen genç, ayağından vuruldu DEAŞ'lı teröristler Ankara'da keşif yaparken yakalandı! Evlerinden Avusturya'yı kana bulayan saldırının görüntüleri çıktı Hastane bahçesinde eşini yere yatırıp darbeden saldırgana takipsizlik kararı verildi Ermenistan Başbakanı Paşinyan'a darbe ve suikast girişimi engellendi İmamoğlu, İstanbul'daki bugünkü bulaşıcı hastalık kaynaklı ölüm sayısını açıklayıp Bakan Koca'ya çağrıda bulundu 9 yıl sonra başlayan İbo Show'da İbrahim Tatlıses ekranlara efsane şarkısıyla döndü Tuzla Belediye Başkanı Yazıcı'dan Hamilton'a 'temizlik araçlı' yanıt: Bak işine kardeşim