Orman Yangınları ile Mücadele - Son Dakika

Orman Yangınları ile Mücadele

12.01.2012 15:00
Orman Yangınları ile Mücadele, System.String[]

Muğla Orman Bölge Müdürlüğü, orman yangınları ile mücadele çalışmaları kapsamında Aydın ve Muğla'nın 16 köyünde kullanılmak üzere törenle su tankeri dağıttı.

Muğla Orman Bölge Müdürlüğü, orman yangınları ile mücadele çalışmaları kapsamında Aydın ve Muğla'nın 16 köyünde kullanılmak üzere törenle su tankeri dağıttı.

Muğla Orman Bölge Müdürlüğü tamirhanesinde düzenlenen törende konuşan Muğla Valisi Fatih Şahin, Muğla'nın yüzde 70'inin ormanlarla kaplı olduğunu belirterek, ormanları korumak için çaba gösteren Muğla Orman Bölge Müdürlüğü çalışanları ve vatandaşlara teşekkür etti.

2010 yılının Muğla'da çıkan orman yangınları açısından rekor yaşanan bir yıl olduğunu hatırlatan Şahin, "2011'de başarılı çalışmalar yapıldı. Son 2 yıldır orman yangınları ile mücadelede büyük başarı kazanıldı. Son 2 yıl Muğla tarihinde orman yangınlarının en aza düştüğü yıllar oldu. Yangınlara, erken müdahale açısından bu su tankerlerinin önemine ben de inanıyorum" dedi.

Muğla Orman Bölge Müdürü Ali Yıldırım ise orman yangınlarıyla mücadelede vatandaşların desteğini artırmayı amaçladıklarını anlatarak, şöyle konuştu:

"Orman Genel Müdürlüğü imkanları ile 16 çok amaçlı su tankeri alındı. Yangın söndürme ekiplerimize uzak noktalardaki orman içi köyler tespit edilerek alınan bu su tankerleri köy muhtarlarımıza teslim edildi. Tankerler, 2,5 ton su depolama kapasitesine sahip. Son 10 yıllık periyot dikkate alındığında yılda ortalama, 280 yangına karşılık bin 100 hektar orman alanı yanmıştır. Son iki yılda yangın sayıları aynı kalmasına rağmen, yanan alan 170 hektarın altına düştü."

Konuşmaların ardından orman işçileri tarafından kullanımı gösterilen 16 su tankeri, Muğla Valisi Fatih Şahin ve Orman Bölge Müdürü Ali Yıldırım tarafından Muğla ve Aydın'ın farklı köylerinden 16 muhtara teslim edildi.

- MUĞLA

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Orman Yangınları ile Mücadele - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Pendik'te dehşet evi! Fidye için kaçırdıkları şahsı para alamayınca öldürüp bahçeye gömdüler 18:23 Pendik'te dehşet evi! Fidye için kaçırdıkları şahsı para alamayınca öldürüp bahçeye gömdüler Ece Erken ve eşi gelen 20 bin liralık hesaba sitem edince kavga çıktı 18:10 Ece Erken ve eşi gelen 20 bin liralık hesaba sitem edince kavga çıktı Olimpiyatlara damga vuran basketbolcu robot! Attığı her atış basket oldu 17:44 Olimpiyatlara damga vuran basketbolcu robot! Attığı her atış basket oldu
Artvin'de yaşanan sel felaketinden yeni görüntü! Mahsur kalan çiftin mucize kurtuluşu kamerada 17:21 Artvin'de yaşanan sel felaketinden yeni görüntü! Mahsur kalan çiftin mucize kurtuluşu kamerada Polis baskını Beckham'ın tadını kaçırdı! Oğlunun işlediği suç yüzünden 45 dakika sorgulandı 16:24 Polis baskını Beckham'ın tadını kaçırdı! Oğlunun işlediği suç yüzünden 45 dakika sorgulandı Gündüz vakti fuhuş rezaleti! Yanlarındaki küçük çocuğa aldırış etmeden, bir araçtan inip diğerine bindiler 15:51 Gündüz vakti fuhuş rezaleti! Yanlarındaki küçük çocuğa aldırış etmeden, bir araçtan inip diğerine bindiler
Korkunç kaza! Testereyle ağaç budarken eli kayan adam, kendi boğazını kesti 15:43 Korkunç kaza! Testereyle ağaç budarken eli kayan adam, kendi boğazını kesti Cübbesini çıkaramadan yere yığıldı! İmam, öğle namazını kıldırdıktan sonra vefat etti 15:30 Cübbesini çıkaramadan yere yığıldı! İmam, öğle namazını kıldırdıktan sonra vefat etti
Advertisement