Son Dakika Haberleri: Özbek ve Türk Güreşçilerden Mehmetçik'e Destek

Özbek ve Türk Güreşçilerden Mehmetçik'e Destek

11 ay önce

Özbek ve Türk güreşçiler, Türk Silahlı Kuvvetlerinin Suriye'nin Afrin bölgesinde yürüttüğü "Zeytin Dalı Harekatı"na katılan Mehmetçik'e destek vererek şehitleri andı.

Özbek ve Türk güreşçiler, Türk Silahlı Kuvvetlerinin Suriye'nin Afrin bölgesinde yürüttüğü "Zeytin Dalı Harekatı"na katılan Mehmetçik'e destek vererek şehitleri andı.

Elmadağ Güreş Kamp Eğitim Merkezi'nde gerçekleştirilen organizasyona katılanlar "Kalbimizle duamızla Mehmetçiğin yanındayız" yazılı pankart açarak, Türk bayrağı salladı.

Türk Milli Takımı sporcuları da ortak kamp yaptıkları Özbekistan Güreş Milli Takımı ile organizasyona destek verdi. İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından organizasyon, duayla sona erdi.

Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, yaptığı konuşmada, Afrin'deki Mehmetçik'in yanında olduklarını göstermek için toplandıklarını söyledi.

"Bizler, dünyaya adaleti, kardeşliği ve hoşgörüyü hakim kılan bir milletiz." ifadesini kullanan Aydın, şunları kaydetti:

"Zeytin Dalı Harekatı, ülkemiz sınırlarına göz diken, ülkenin kalkınmasına engel olmak isteyen teröristler için başlatılmıştır. Bu harekatı destekliyor ve başarılı olması için dua ediyoruz. Şehit olan tüm Mehmetçiklerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Ailelerine ve Türk milletine başsağlığı diliyorum."

Organizasyona, Aydın'ın yanı sıra federasyon genel sekreteri Tahir Yılmaz, yönetim kurulu üyesi Süreyya Yoğurtçu, Spor Genel Müdürlüğü Spor Eğitim Daire Başkanı Selçuk Çebi ve Milli Takımlar Genel Koordinatörü Adem Varlık da katıldı.

Öte yandan Kadın Güreş Milli Takımı da eş zamanlı olarak kamp yaptığı Yalova'da "Zeytin Dalı Harekatı"na destek etkinliği gerçekleştirdi.Erdoğan Müjdeyi Verdi, 19 İle Kenevir Piyangosu Vurdu Soğanın Fiyatı İki Ay İçinde 10 TL'ye Çıkabilir

Futbolcu Gökhan Çıra, Sevgilisi Selin Ciğerci'ye Evlilik Teklifi Etti