Özel Sanko Anadolu Lisesi Bölge Birincisi Oldu - Son Dakika

Özel Sanko Anadolu Lisesi Bölge Birincisi Oldu

13.02.2012 16:39
Özel Sanko Anadolu Lisesi Bölge Birincisi Oldu, System.String[]

Türkiye Özel Okullar Birliği tarafından üçüncüsü düzenlenen Münazara Ligi Bölge elemelerinde Özel Sanko Anadolu Lisesi öğrencileri bölge birincisi oldu.

Türkiye Özel Okullar Birliği tarafından üçüncüsü düzenlenen Münazara Ligi Bölge elemelerinde Özel Sanko Anadolu Lisesi öğrencileri bölge birincisi oldu.

Münazara, Adana Koleji'nde İçel Koleji, Adana Koleji, Gaziantep Kolej Vakfı, Tarsus Amerikan Koleji, Antalya Koleji ve Özel Sanko Anadolu Lisesi'nin katılımıyla ikili karşılaşmalar şeklinde yapıldı. Öğrencilerin düşünme ve konuşma becerilerinin, konuları tez - anti tez şeklinde savunabilmelerinin geliştirilmesinin amaçlandığı münazaraya, Özel Sanko Anadolu Lisesi Emre Özgüler, Halil Can Hidayet, Beyza Erdinç, Fatih Kemal Öksüzoğlu ve Ahmet Murat Hatabay'dan oluşan takımla katıldı.

Özel Sanko Anadolu Lisesi takımı yaptığı sunumlarla jüriyi ikna etmeyi başarırken, katılımcılar arasında yapılan en iyi konuşmacı değerlendirmesinde Halil Can Hidayet ilk beşte yer aldı.

Özel Sanko Okulları Genel Müdürü Murat Köylüoğlu, farklı düşüncelerin hoşgörü ve saygı sınırları içinde tartışılıp kelimenin gücünün kazandığı bir etkinlik olan münazaranın, öğrenciye aynı zamanda bilgi donanımının gerekliliğini de hatırlattığını söyledi.

Köylüoğlu, sunum teknikleri ve tartıştıkları konu başlıklarında gösterdikleri başarılı performans için öğrencilerini ve emeği geçen öğretmenleri kutladı.

Ekonomi, siyaset, spor, sağlık, hukuk ve genel kültür olmak üzere 5 farklı konu başlığının tartışıldığı münazarada bölge birincisi olan Özel Sanko Anadolu Lisesi, mart ayında İstanbul'da yapılacak Türkiye Şampiyonluğu için yarışacak. - GAZİANTEP

Özel Sanko Anadolu Lisesi Bölge Birincisi Oldu

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Özel Sanko Anadolu Lisesi Bölge Birincisi Oldu - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Hakkari'nin Çukurca bölgesinde 1 askerimiz şehit oldu Beyoğlu'nda korkutan yangın! 7'nci katta mahsur kalan vatandaşları itfaiye kurtardı Şov yapayım derken hayatının hatasını yaptı! Köprüden nehre atlayan YouTuber kafatasını kırdı Son Dakika: Türkiye'de 1 Aralık günü koronavirüs nedeniyle 190 kişi vefat etti, 30 bin 110 yeni vaka tespit edildi Sokağa çıkma kısıtlaması bu akşam başlıyor! İşte tüm detaylar Maradona'nın ölümüyle ilgili kan donduran itiraf! Acı gerçek ortaya çıktı "Millet İttifakı'nın çatı adayı kim olsun?" anketinde ilk iki sırada İmamoğlu ve Yavaş var Daimler, korona nedeniyle çalışanlarına toplamda 160 milyon euro ikramiye verecek