Paraguay'da "Türk Mutfağı Haftası" etkinliği düzenlendi - Son Dakika

Paraguay'da "Türk Mutfağı Haftası" etkinliği düzenlendi

25.05.2022 09:35
Paraguay'da "Türk Mutfağı Haftası" etkinliği düzenlendi

Paraguay'da "Türk Mutfağı Haftası" kapsamında aşçılar ve aşçılık okulu öğrencileri için yemek atölyesi gerçekleştirildi.

Paraguay'da "Türk Mutfağı Haftası" kapsamında aşçılar ve aşçılık okulu öğrencileri için yemek atölyesi gerçekleştirildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın öncülüğünde ve Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansının katkılarıyla 21-27 Mayıs tarihlerinde kutlanan Türk Mutfağı Haftası kapsamında, Türkiye'nin Asuncion Büyükelçiliği tarafından Gastronomi Enstitüsü IGA'da aşçılara ve aşçılık okulu öğrencilerine yönelik yemek atölyesi tertip edildi.

Etkinlikte, Türkiye'nin Asuncion Büyükelçisi Serhat Aksen'in eşi Meltem Aksen tarafından katılımcılara karnıyarık ve şehriyeli pilav yapımı uygulamalı olarak anlatıldı.

Etkinliğin sonunda Emine Erdoğan öncülüğünde hazırlanan "Asırlık Tariflerle Türk Mutfağı" kitabı eğitim çalışmalarında kullanılmak üzere Gastronomi Enstitüsüne hediye edildi.

YORUMLAR
500
Mustafa Sarıgül: 'Yunanistan'da bir grup Türk düşmanı açıklama yapmamızı engellemek istedi' Mustafa Sarıgül: 'Yunanistan'da bir grup Türk düşmanı açıklama yapmamızı engellemek istedi' Dışişleri Bakanlığından Ekvator'a yönelik seyahat uyarısı Dışişleri Bakanlığından Ekvator'a yönelik seyahat uyarısı Mustafa Sarıgül: Biz Yunanistan'a barış için gittik Mustafa Sarıgül: Biz Yunanistan'a barış için gittik
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Paraguay'da 'Türk Mutfağı Haftası' etkinliği düzenlendi - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement