Parti Kuracağı Konuşulan Ahmet Davutoğlu: Karamsarlık Yaygınlaşıyor - Son Dakika

Parti Kuracağı Konuşulan Ahmet Davutoğlu: Karamsarlık Yaygınlaşıyor

12.02.2019 11:17

Kulislerde parti kurma çalışmaları yürüttüğü konuşulan Ahmet Davutoğlu, katıldığı bir konferansta "Türkiye'de son derece yüksek bir karamsarlığın yaygınlaşmakta olduğunu görmek beni üzüyor" dedi.

Abdullah Gül'le birlikte Ali Babacan'ı yeni bir parti kurması için desteklediği iddia edien Ahmet Davutoğlu Ankara'da bir konferasta çarpıcı açıklamalarda bulundu. Davutoğlu " Türkiye'de son derece yüksek bir karamsarlığın yaygınlaşmakta olduğunu görmek beni üzüyor" dedi.

"MÜTHİŞ BİR KALABALIK TARAFINDAN İZLENDİ"

Yeniçağ gazetesi yazarı Orhan Uğuroğlu, bugünkü yazısında Davutoğlu'nun konferansının ayrıntılarını kaleme aldı. Uğuroğlu, "Ahmet Davutoğlu neler söylüyor?" başlıklı yazısında "Hedefine ulaşmak için 3 yıldır çeşitli yerlerde konferanslar veren Davutoğlu Araştırma ve Kültür Vakfı'nın Ankara Hacı Bayramı Veli'de bulunan Ankara şubesinde müthiş bir kalabalık tarafından izlendi" ifadelerini kullandı.

İşte Davutoğlu'nun konferansta yaptığı konuşmadan bir kesit;

" Astana'da ütopik (hayali) iyimserler ve nihilist (hiççilik, yokçuluk) kötümserler olarak iki grubun ortaya çıktığını belirten Davutoğlu moderatörün sorusuna, 'benim yöntem olarak teklifim realist iyimserlik' dediğini açıkladı. Davutoğlu, 'Realist iyimserlik'ten kastını şöyle açıkladı: 'Türkiye'de de gerek akademik camiaya, gerek devlet hayatındaki bürokrat arkadaşlara, gerek halk içine girdiğimde son derece yüksek bir karamsarlığın yaygınlaşmakta olduğunu görmek beni üzüyor.

"KRİZİN ÇÖZÜM ŞARTI KRİZİ KABUL ETMEKTİR"

Realist (gerçekçilik) iyimserlikten ne kastettim? Kastettiğim şu, dünya sisteminin ve dünyadaki problemleri tanımlarken realist olmak, realist bir çerçeve çizmek. Çözüm üretirken iyimser olmak. Bir kriz varsa o krizin ilk çözüm şartı o krizi kabul etmektir, bundan korkmamaktır. Realist olmak gerekiyor ama o realizmin kötü tablosu içine hapsolduğunuz zaman da vizyon üretemezsiniz."

Giresun'un Alucra ilçesinde organik çilek üretimi yaygınlaşıyor Giresun'un Alucra ilçesinde organik çilek üretimi yaygınlaşıyor Airbus İnovasyonu Artırmak Amacıyla Çin Araştırma Merkezi Kuracak Airbus İnovasyonu Artırmak Amacıyla Çin Araştırma Merkezi Kuracak Almanya Futbol Federasyonu'ndan çok konuşulacak karar: Transseksüel futbolcular tercihlerine göre kadın veya erkek takımlarında oynayabilecek Almanya Futbol Federasyonu'ndan çok konuşulacak karar: Transseksüel futbolcular tercihlerine göre kadın veya erkek takımlarında oynayabilecek

Son Dakika Güncel Parti Kuracağı Konuşulan Ahmet Davutoğlu: Karamsarlık Yaygınlaşıyor - Son Dakika


Advertisement