Peş peşe havalanan helikopterler Adana-Gaziantep yolunda mahsur kalan vatandaşlara kumanya ulaştırdı - Son Dakika

Peş peşe havalanan helikopterler Adana-Gaziantep yolunda mahsur kalan vatandaşlara kumanya ulaştırdı

19.01.2022 17:42

Şiddetli kar yağışı Gaziantep'te hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Bölgede kapanan yolları açma çalışmaları devam ederken Milli Savunma Bakanlığı'na ait uçaklar mahsur kalan vatandaşlara kumanya ulaştırdı. O anlara ilişkin görüntüler Bakanlığın resmi sosyal medya hesabından paylaşıldı.

Şiddetli kar yağışı Gaziantep'te hayatı olumsuz etkilerken pek çok kişinin yollarda mahsur kalmasına neden oldu. Ekipler kapanan yolları açma için var gücüyle mücadele ederken Milli Savunma Bakanlığı da harekete geçti. Bölgeye iki helikopter gönderen Bakanlık, mahsur kalan vatandaşlara kumanya ulaştırdı.

Peş peşe havalanan helikopterler Adana-Gaziantep yolunda mahsur kalan vatandaşlara kumanya ulaştırdı

"MAHSUR KALAN VATANDAŞLARA KUMANYA ULAŞTIRILIYOR"

Konuyla ilgili MSB'nin resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, "Şiddetli kar yağışından dolayı kapanan Adana-Gaziantep yolunda Kara Kuvvetlerimize ait çekiciler yol açma çalışmalarına destek sağlarken, sıhhi tahliye için görevlendirilen 2 adet helikopterimiz aynı zamanda mahsur kalan vatandaşlarımıza kumanya ulaştırıyor" ifadelerine yer verildi.

Peş peşe havalanan helikopterler Adana-Gaziantep yolunda mahsur kalan vatandaşlara kumanya ulaştırdı

KAR YAĞIŞI HAYATI FELÇ ETTİ

Dün öğle saatlerinde başlayan ve gece boyu devam eden kar yağışı nedeniyle yollar kapanınca toplu taşıma araçları da seferlerini durdurdu. Kendi araçlarıyla evlerine ulaşmak isteyenler büyük güçlük yaşadı. Birçok kişi de yürüyerek evlerine ulaştı.

Peş peşe havalanan helikopterler Adana-Gaziantep yolunda mahsur kalan vatandaşlara kumanya ulaştırdı

ARAÇLAR MAHSUR KALDI

Gaziantep'in, Adana, Şanlıurfa, Adıyaman, Kahramanmaraş ve Kilis ile bağlantısını sağlayan yollarda yağış nedeniyle birçok araç kaydı. Gaziantep-Adana otoyolunun 50'nci kilometresinde kayan tırların yolda kalması nedeniyle ulaşım durdu, yüzlerce araçta çok sayıda kişi mahsur kaldı. Mahsur kalan kişiler, ekiplerin çalışması sonucu saatler sonra kurtarıldı.

Peş peşe havalanan helikopterler Adana-Gaziantep yolunda mahsur kalan vatandaşlara kumanya ulaştırdı

VALİ GÜL: TEDAVİYE İHTİYACI OLAN HEMŞERİLERİMİZE ULAŞIYORUZ

Konuyla ilgili açıklama yapan Gaziantep Valisi Davut Gül, tedavi ihtiyacı olan bütün vatandaşlara ulaştıklarını belirterek, şunları söyledi: "Yaklaşık 24 saat içinde 45-50 santimetre kar yağdı. Bu bizim alışkın olmadığımız yağış miktarı, ayrıca da çok fazla. Antep'te büyük araç trafiği çok fazla. TIR'lar kamyonlar ana yolda kaymalar oldu, devrilmeler oldu. 7/24 açık olan kriz merkezimiz var. Hastaları, çocukları, 112'ye ulaşanları AFAD, Jandarma, emniyet aracılığı ile kurtardık. Kumanya başta olmak üzere diğer ihtiyaçları giderdik. Bugün yağış çok azaldı. Yaklaşık 1900'e yakın araç kurtardık. 2900'e yakın da kişi kurtardık. 9 bin civarında kumanya dağıtıldı. Herkese ulaştık, tüm vatandaşlarımızdan haberdarız, hepsini takip ediyoruz. TIR'lar yan yatıp yolu kapattığı için birden, ikiden fazla iş makinesinin çalışma ihtimali yok. Biraz sabırla mücadele edilmesi gereken afetle karşı karşıyayız. 186 kişiyi sağlık kuruluşlarına sevk ettik. Sağlık tedavisine ihtiyacı olup da alamadığımız hiçbir hemşerimiz yok."

YORUMLAR (2)
  • Abdülkadir Doğruyol: İŞTE DEVLET OLMAK BU HÜKÜMET OLMAK BU .VATANDAŞA HİZMET AŞKI İŞTE BU .ALLAH RAZI OLSUN İNSANLIK DOSTLARINDAN .TÜM ZOR ŞARTLARDA HALKIN YANINDA OLMAK NE BÜYÜK BİR ŞEREF Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
500
Ardahan'da kar ve yoğun tipi ulaşımı aksatıyor Ardahan'da kar ve yoğun tipi ulaşımı aksatıyor Kimliksiz tarım işçisi ailenin dramı... Hem kendinin hem de 3 çocuğunun kimliği yok Kimliksiz tarım işçisi ailenin dramı... Hem kendinin hem de 3 çocuğunun kimliği yok Çaykur Rizespor: 2-0 Çaykur Rizespor: 2-0

Son Dakika Güncel Peş peşe havalanan helikopterler Adana-Gaziantep yolunda mahsur kalan vatandaşlara kumanya ulaştırdı - Son Dakika


Advertisement