Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Petrol Ofisi, 20 Bedensel Engelli Spor Dalında Faaliyet Gösteren Tbesf ile Sponsorluk Anlaşması Yaptı - Son Dakika

Petrol Ofisi, 20 Bedensel Engelli Spor Dalında Faaliyet Gösteren Tbesf ile Sponsorluk Anlaşması Yaptı

Petrol Ofisi, tekerlekli sandalye basketbolundan atletizme, halterden paratriatlona 20 bedensel engelli spor dalında faaliyet gösteren Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu (TBESF) ile sponsorluk anlaşması yaptı. Büyük kulüplere çağrıda bulunan TBESF Başkanı Muaz Ergezen, “Türkiye'deki nüfusun yüzde 12’si engelli bireylerimizden oluşuyor ve bu nüfus içinde de yaklaşık 4 milyon bedensel engelli kardeşimiz var. Sporcu sayımıza baktığınız zaman bu oranda maalesef katılım yok. Acilen daha çok kardeşimizin hayata tutunmalarını istiyoruz. Onun için de büyük kulüplerimizden ve kulüp başkanlarından her bir bireyin katılabildiği altyapı oluşturmasını talep ediyorum” dedi.

06.12.2022 - 17:14,  Güncelleme: 23:08

Haber: ESRA ALUS Kamera: ADEM KARABAYIR

Petrol Ofisi, tekerlekli sandalye basketbolundan atletizme, halterden paratriatlona 20 bedensel engelli spor dalında faaliyet gösteren Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu (TBESF) ile sponsorluk anlaşması yaptı. Büyük kulüplere çağrıda bulunan TBESF Başkanı Muaz Ergezen, "Türkiye'deki nüfusun yüzde 12'si engelli bireylerimizden oluşuyor ve bu nüfus içinde de yaklaşık 4 milyon bedensel engelli kardeşimiz var. Sporcu sayımıza baktığınız zaman bu oranda maalesef katılım yok. Acilen daha çok kardeşimizin hayata tutunmalarını istiyoruz. Onun için de büyük kulüplerimizden ve kulüp başkanlarından her bir bireyin katılabildiği altyapı oluşturmasını talep ediyorum" dedi.

Petrol Ofisi, bu yıl tarihinde ilk kez Dünya Şampiyonu olan Türkiye Ampute Milli Takımı'na ve TBESF'ye bağlı 20 branşın sporcularının da sponsorluğunu üstlendi. Sponsorluk anlaşması İstanbul'da bugün imzalandı. Petrol Ofisi Grup CEO'su Mehmet Abbasoğlu ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Muaz Ergezen'in katılımıyla yapılan basın toplantısında iş birliğinin ayrıntıları paylaşıldı.

"Bugünden yarına hazır" vizyonuyla Türkiye'nin gelişimini destekleyen her projede, yenilikçi ve öncü olma misyonuyla hareket ettiklerini belirten Petrol Ofisi Grup CEO'su Mehmet Abbasoğlu şunları söyledi:

"MAÇLARI İZLERKEN BÜTÜN AİLE EKRAN KARŞISINDA AĞLADIK: Engelli bireylerin hayatını kolaylaştırmak ve her alanda gelişimlerini desteklemek, eşitlikçi ve kapsayıcı bir toplum anlayışının temel gereksinimi. Petrol Ofisi olarak, 'Bugünden yarına hazır' vizyonumuzla engelli vatandaşlarımızın toplumsal yaşamda ve sportif kariyerlerindeki gelişimi açısından onlara katkı sağlamayı amaçlıyoruz. 2000 yılında kurulan bir federasyon kısa sürede Dünya Şampiyonu oldu.

TBESF İLE OLAN YOL ARKADAŞLIĞIMIZA, FEDERASYONA BAĞLI 20 BRANŞI DA DAHİL EDEREK DEVAM EDİYORUZ: Bizlere hem gurur hem de ilham aşılayan Ampute Milli Futbol Takımımız ile Dünya Kupası öncesinde bir sponsorluk anlaşması imzalamıştık. Onlar da ekim ayında İstanbul'da bize dünya şampiyonluğu gururunu yaşattı. Farklı branşlardan milli sporcularımız da son yıllarda paralimpik oyunlarda, Dünya ve Avrupa şampiyonlarında kendilerinden söz ettiren, değerli başarılara imza attılar. Biz de bu başarının sürdürülebilirliğini sağlamak amacıyla TBESF ile olan yol arkadaşlığımıza, federasyona bağlı 20 branşı da dahil ederek devam ediyoruz.

ENGELLİLERİ SOSYAL, EKONOMİK VE FIRSAT EŞİTLİĞİNE SAHİP OLMAYAN TOPLUMLAR GELİŞMEMEYE MAHKUMDUR: Futbol, Türkiye'mizin en sevilen sporu. Ampute Milli Takımımız da iki tane de gazimiz spor yapıyor. Bu ampute futbolu bizim için gönlümüzde farklı bir yere getirdi. Biz Türkiye'de iki tane güzide kulübün kadın futbolunda hem isim hem göğüs sponsoru olduk. Bunu yaparken dedik ki Türkiye'den doğmuş bir şirket olarak 'kapsayıcı, kapsayıcılık prensibimize eş güdümlü hareket edeceğiz.' Engelli vatandaşlarımızın sosyal ve ekonomik açıdan eşit olmadığı, aynı fırsat eşitliğine maruz kalmadığı toplumlar gelişmemeye mahkum. Ne mutlu ki 3 Aralık'ta (3 Aralık Dünya Engelliler Günü) haftası içerisinde biz bu basın toplantısını gerçekleştirebildik.

SORGUSUZ, SUALSİZ, EN KOLAY KARAR VERDİĞİMİZ SPONSORLUĞA İMZA ATIYORUZ: Spora meraklı bir insan olarak inanılmaz zorluktaki sporlarda sporcularımızın başarılara imza attığını görüyorum. Ampute Milli Takımı'nın şampiyonluğundan sonra tüm bedensel engelli sporculara destek vermek hiçbir beklentimiz olmadan sorgusuz, sualsiz, en kolay karar verdiğimiz sponsorluğa burada imza atıyoruz. Ülkemizin değerlerini destekleyen ve bizlerle buluşturan Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu'na teşekkür ediyor; bu ailenin parçası olmaktan gurur duyuyoruz" dedi.

Amaçlarının bedensel engeli olan yurttaşların spora ve hayata katılımını sağlamak olduğunu belirten TBESF Başkanı Ergezen, şunları söyledi:

"BAŞARILI BİR SPOR ORGANİZASYONUNA DÖNÜŞTÜK: Bu toplantının 3 Aralık Dünya Engelliler Günü haftası içinde yapılması bizim için ayrı bir gurur, ayrı bir onur. TBESF'yi kurarken bedensel engeli olan kardeşlerimizin spora ve hayata katılımına destek ve olanak sağlamayı amaçladık. Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu'nun kurulması ile birlikte bedensel engelli bireylerimizin spora erişiminde yeni bir sayfa açıldı. Bugün geldiğimiz noktada sadece engelli bireylere hizmet eden, onların ilgisini çeken ya da çekmeye çalışan bir kurumdan öte, tüm sporseverlerin tanıdığı, bünyesinde 20 branşı barındıran dünya başarılarıyla spor kamu dikkatlerini üzerine çeken büyük bir camiaya başarılı bir spor organizasyonuna dönüştük. Bu uyanışının en büyük mimarı, canla başla çalışan, her seferinde bizleri şaşırtarak, öteye taşıyan sporcularımızdır. Her birinin azim, fedakarlık ve başarı dolu hikayeleri var.

SPORCULARIMIZ, MİLYONLARCA GENCİMİZİN DAHA FAZLASINI HAYAL EDEBİLMELERİNE OLANAK SAĞLIYOR: Ben ailemizden bahsederken, cesaret, tutku, emek, asalet, özveri ve umut kelimelerini kullanıyorum. Tüm sporcularımız bugün milyonlarca gencimizin daha fazlasını hayal edebilmelerine olanak sağlıyor. Bu yüzden TBESF- Petrol Ofisi iş birliği çok önemli. Petrol Ofisi'ni Federasyonumuza olan desteğini artırdığı için, 'Ben de varım!' diyerek örnek olduğu için tebrik ediyorum. İş birliğimizin her iki kurum için de hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.

BÜYÜK KULÜPLERİMİZDEN ENGELLİ BİREYLERİN KATILABİLDİĞİ ALTYAPI OLUŞTURMASINI TALEP EDİYORUM: Türkiye'deki nüfusun yüzde 12'si engelli bireylerimizden oluşuyor ve bu nüfus içinde de yaklaşık 4 milyon bedensel engelli kardeşimiz var. Sporcu sayımıza baktığınız zaman bu oranda maalesef katılım yok. Acilen daha çok kardeşimizin hayata tutunmalarını istiyoruz. Onun için de büyük kulüplerimizden ve kulüp başkanlarından her bir engelli bireyin katılabildiği altyapı oluşturmasını talep ediyorum."

"ENGELİMİZ OLSA DÜNYAYI GEZEMEZDİK"

Toplantıya Eskrim Milli Takımı'ndan Hakan Akkaya, Tekerlekli Sandalye Tenis Milli Takımı'ndan Uğur Altınel ve Zeliha Aksak, Yelken Milli Takımı'ndan Miray Ulaş, Bilek Güreşi Milli Takımı'ndan Meryem Sevci ve bilek güreşi sporcusu Seyfettin Sevci de katıldı. Toplantı sonunda kendilerini tanıtan sporculardan Bedensel Engelliler Bilek Güreşi Dünya Şampiyonası'nda altın madalya kazanan Meryem Yıldırım Sevci, "Ben bilek güreşi yapıyorum. Eşim de sporcu. Kendimizle gurur duyuyoruz. Hiçbir zaman da kendimizi engelli görmüyoruz. Engelimiz olsa dünya gezemezdik" dedi.

Kaynak: ANKA

Son Dakika Finans Petrol Ofisi, 20 Bedensel Engelli Spor Dalında Faaliyet Gösteren Tbesf ile Sponsorluk Anlaşması Yaptı - Son Dakika


Advertisement