Son Dakika Haberleri: Prof. Dr. Necmettin Erbakan Vakfı Bilecik Şubesi Açıldı

Prof. Dr. Necmettin Erbakan Vakfı Bilecik Şubesi Açıldı

4 yıl önce

Prof. Dr. Necmettin Erbakan Vakfı Bilecik Şubesi, Vakıf Genel Başkanı Fatih Erbakan’ın katılımıyla açıldı.

Prof. Dr. Necmettin Erbakan Vakfı Bilecik Şubesi Açıldı, System.String[]
Prof. Dr. Necmettin Erbakan Vakfı Bilecik Şubesi, Vakıf Genel Başkanı Fatih Erbakan'ın katılımıyla açıldı. Erbakan, milli görüşe sahip çıkan yüzbinlerin, milyonların olduğunu söyledi.

Prof. Dr. Necmettin Erbakan Vakfı Bilecik Şubesi açışına katılan Fatih Erbakan'ı, burada Prof. Dr. Necmettin Erbakan Vakfı İl Başkanı Ahmet Özvatan, Erbakan Vakfı Güney Marmara Bölge Sorumlusu İbrahim Meral, Prof. Dr. Necmettin Erbakan Vakfı Bilecik Merkez İlçe Başkanı Mehmet Turgut, diğer ilçe başkanları ile vakıf üyeleri karşıladı. Açılışa, AK Parti Bilecik Milletvekili Halil Eldemir ve İl Genel Meclis Başkanı Serkan Yıldırım da katıldı.

Açılış konuşması yapan Prof. Dr. Necmettin Erbakan Vakfı Bilecik İl Başkanı Ahmet Özvatan, bugün tarihi bir gün yaşadıklarını belirterek, "Prof. Dr. Necmettin Erbakan Vakfımız'ın Bilecik şubesinin açılacağı Şeyh Edebali Hazretlerinin dizinin dibinde bizleri yalnız bırakmadığınız için bu kutlu günde hepinizden Allah razı olsun diyoruz. Ömrünü İslam'a hizmete adamış Fatih Erbakan aramızdadır. Bu güzel şubemizin açılışını gerçekleştirecekler" dedi.

"MİLLİ GÖRÜŞE SAHİP ÇIKAN YÜZ BİNLER, MİLYONLAR VAR"

Prof. Dr. Necmettin Erbakan Vakfı Genel Başkanı Fatih Erbakan ise Cenabı Allah'tan bu temsilciliğin en hayırlı hizmetleri, en hayırlı faaliyetleri gerçekleştirmeyi nasip eylemesini istedi. Necmettin Erbakan hocanın vefat etmiş olduğunu ama Milli Görüş davası İslam Birliği ve büyük Türkiye idealinin ölmediğini anlatan Erbakan, sözlerine şöyle devam etti:

"Hayatını peygamberlerin yolundan gitmeye adamış büyük bir din adamının adını taşıyan bir vakfımızı açtığımız için Elhamdülillah diyerek sözlerimize başlıyoruz. Erbakan hocamıza, Ertuğrul Gazi hazretlerine, Şeyh Edebali hazretlerine layık evlatlar torunlar olmayı cümlemize nasip etsin inşallah. Bu açılışı Söğüt'te yaptık şimdi burada yapıyoruz. Bu açılışları tüm Türkiye'de yaparken dünyaya şu mesajı vermek istiyoruz. Erbakan hocamız aramızdan ayrılmış olabilir, kendisi artık aramızda olmayabilir. Onun arkasından onu davasına sahip çıkan milli görüşe sahip çıkan yüz binler, milyonlar var mesajını veriyoruz. Şu mesajı da vermiş oluyoruz. Evet Erbakan hocamız vefat etmiş olabilir ama milli görüş davası, İslam birliği ideali, yeniden büyük Türkiye ideali, yeni bir dünya ideali ölmemiştir bitmemiştir. Hakkın üstün tutulduğu yeni bir dünya idealine Erbakan Vakfı olarak sahip çıkacağız ve inşallah bu ideallere birer birer ulaşacağız Allah'ın izniyle. Bir takım kimseler Erbakan hocamızın vefatı ile son 10 -15 yılda oluşan gelişmelerde yanılgıya düşerek diyorlar ki bundan böyle Milli Görüşe ihtiyaç kalmamıştır. Bu son derece büyük bir yanılgıdır. Tam tersine Erbakan Vakfı olarak diyoruz ki Mili Görüşe, Erbakan hocamızın fikirlerine bugün Erbakan hocamızın hayatta olduğu dönemden çok daha fazla ihtiyaç duyulmaktadır."

"SURİYE, IRAK, LİBYA PERİŞAN DURUMDA"

Ülke ve dünya meselelerine de değinen Erbakan, " Suriye, Irak, Libya perişan durumda. Bu ülkeler maddi manevi perişan durumda bölünmenin eşiğine gelmiş. Hatta Irak bölünmüş durumda. Milyonlarca insan bu İslam alemindeki iç savaşlar yüzünden katliamlar yüzünden ülkelerini terk etmek zorunda kalmıştır. Bütün İslam alemi yanımızdaki komşularımız bile perişan ve harabe bir hale gelmiş. Bütün bu tabloyu gördüğümüz zaman nasıl olur da Milli Görüş ve Erbakan hocamızın fikirlerini hatırlamayız. Nasıl olur da D8, D60 ve İslam Birliği projelerini hatırlamayız. Bugün İslam aleminin Ortadoğunun ve Türkiye'nin kurtuluşu için Erbakan hocamızın ve milli görüşün çözüm önerilerine, fikirlerine projelerine eskisinden daha çok ihtiyaç vardır. Doğuda neler olduğunu hepimiz görüyoruz. Önceden terör sadece dağlarda iken şuan caddelere ve mahallelere inmiş durumda. Bugün bir apartmanın 5. katından 15 yaşında bir çocuk özel time ateş açacak duruma gelmiştir. Cenabı Allah bütün Türkiye'mizi bölünmekten, parçalanmaktan, kardeş kavgasından uzak tutsun" dedi.

Konuşmanın ardından Prof. Dr. Necmettin Erbakan Vakfı Bilecik Şubesi açılışını gerçekleştiren Erbakan, vakıfta bulunan anı defterini imzaladı. Daha sonra Bilecik Şeyh Edebali Türbesini ziyaret eden Erbakan, türbe yanındaki Orhangazi Camisinde namaz kıldı. - BİLECİK
Haber Yayın Tarihi : 16.01.2016 06:32 Kaynak: İHAFatih Portakal, Montaj Mazbatayla Ekrem İmamoğlu Haberini Sundu Ekrem İmamoğlu, Erdoğan'ın Twitter Paylaşımlarını Beğendi Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'la Aralarında Geçen Diyaloğu Anlattı