Ramazan Bayramı tatilinin gözdesi: "Beypazarı" - Son Dakika

Ramazan Bayramı tatilinin gözdesi: "Beypazarı"

07.06.2019 16:11
Ramazan Bayramı tatilinin gözdesi:

Ankara'nın tarihi konaklarıyla ünlü ilçesi Beypazarı, Ramazan Bayramı'nda ziyaretçi akınına uğradı.

Ankara'nın tarihi konaklarıyla ünlü ilçesi Beypazarı, Ramazan Bayramı'nda ziyaretçi akınına uğradı.

Toplam 300 yataklı 15 pansiyon ve 250 yataklı 4 otel bulunan ilçede, doluluk oranı yüzde 100'e ulaştı.

Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kültürel ve tarihsel zenginlikleri nedeniyle kültür turizminin önemli adreslerinden biri haline gelen ilçenin Ankara'ya bir, İstanbul'a ise 3,5 saat uzaklıkta olduğunu söyledi.

Ulaşım kolaylığı nedeniyle 9 günlük Ramazan Bayramı tatilinde ilçenin ziyaretçi akınına uğradığını belirten Kaplan, şunları kaydetti:

"Ramazan Bayramı dolayısıyla ilçede bulunan otel ve pansiyonlarda yapılan rezervasyonlarla doluluk oranının yüzde 100'e ulaşması bizleri sevindirdi. Beypazarı, tarihi evleri ve el sanatlarıyla son yıllarda büyük ilgi görmektedir. Son dönemde turizm çeşitliliğinin de artırılmasıyla ilçeye gelen turistler 'cumbalı' ve 'guşganalı' evler ile Boğazkesen Kümbeti, Suluhan Kervansarayı, İnözü Vadisi, Karagöl Mesire Alanı'nı ve diğer gözde mekanları gezebiliyor."

İstanbul'dan gelen İlhan Fıstık, ilk defa ziyaret ettiği ilçeyi çok beğendiğini söyledi.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Ramazan Bayramı tatilinin gözdesi: 'Beypazarı' - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Depremde tuzla buz olan Doğanlar Apartmanı'yla ilgili kan donduran gerçek ortaya çıktı! Belediye 2 yıl önce çürük raporu vermiş Tuvana Türkay'ın da koronavirüse yakalandığı ortaya çıktı Paşinyan'dan skandal Karabağ sözleri: Azerbaycan bölgeyi ele geçirirse soykırım yapacak Bolu'ya mevsimin ilk karı düştü Tepkilerin ardından Macron geri adım attı: Charlie Hebdo karikatürlerini desteklemiyoruz Bursaspor Boluspor'u 4-2 yendi, Ali Akman performansıyla göz doldurdu Anne ve 3 çocuğu enkaz altından çıkarılmıştı! Sağ kurtarılan bir çocuk hastanede hayatını kaybetti Şarkıcı Doğuş'tan kan donduran itiraflar: Birini öldürmeye teşebbüs ettim