Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Kaya, Kayseri'de gazetecilerle bir araya geldi - Son Dakika
Güncel

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Kaya, Kayseri'de gazetecilerle bir araya geldi

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Kaya, Kayseri\'de gazetecilerle bir araya geldi

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kaya, Kayseri'de basın mensuplarıyla bir araya geldi.

06.08.2021 13:59  Güncelleme: 14:25
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kaya, Kayseri'de basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Kaya, bir restoranda düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'nin 10 gündür orman yangınlarıyla mücadele ettiğini anımsatarak, bu tür doğal afetlerde de iktidarlardan beklenen ilk tedbirin afet öncesi hazırlıklar olduğunu söyledi.

Orman Genel Müdürlüğünün internet sitesinde yaklaşık bir ay önce orman yangını riski olan bölgelerin tek tek işaretlendiğini aktaran Kaya, buna rağmen önlem alınmadığını öne sürdü.

Anayasaya göre ormanların imara açılamayacağını dile getiren Kaya, şöyle devam etti:

"Ama her lüks otelin mutlaka bir kaçak inşaat şeklinde yükseldiğini, siyasi otoritenin de buna göz yumduğunu, birçok turizm tesisinin ruhsata aykırı genişleyerek ve kısmen orman alanlarını tahrip ederek yapıldığını, 30 yıl önceki hava fotoğraflarını karşılaştıran vicdan sahibi herkes, ormanlık alanların ne şeklide betonlaştırıldığını çok net bir şekilde görebilir. Biz yeni kurulmuş bir devlet değiliz, kadim bir devlet geleneğine sahip olan milletiz. Birçok iktidar gidip geldi, bu iktidar da gelip gidecektir. Biz devlet konusunda her zaman hassasız, her zaman devletin onuru, gururu bizim de onurumuz, gururumuzdur. Buna halel getirecek hiçbir açıklamanın ne tarafı oluruz ne de böyle bir açıklama yapan kişilerin yanında oluruz. Yalnız iktidarlar da yanlış yaptıkları işlerde eleştirilebilmenin en tabi hakkımız olduğunu kabul etmelidir."

Kaya, partilerinin iktidar olması halinde vatandaşın mutfak yangınını söndürecek tedbirleri hızla alacaklarını ifade ederek, kamu kaynaklarının israfının önüne geçeceklerini, Türkiye'nin üretim ekonomisine dönmesini sağlayacaklarını anlattı.

Kaya, bir gazetecinin " Millet İttifakı'nda yer alıp almayacaklarını" sorması üzerine, şunları söyledi:

"Saadet Partisi Millet İttifakı'na katılan bir parti değil, bu ittifakı kuran bir partidir. İttifaklar seçim zamanı ortaya çıkar. Elbette ülkede bir iktidar var, bir de muhalefet var. Biz de muhalefet bloğunda olduğumuz için adı bugün Millet İttifakı olur, yarın başka bir ittifak olur. İttifaklar seçim zamanı tekrar kurulur. İttifaklar ne şekilde şekillenir ancak seçim zamanı belli olacak bir şey. Millet İttifakı'nın bir kurucusu olarak bu ittifaktan utanacak, çekinecek ya da kısık sesle söyleyecek bir durumda değiliz ama Millet İttifakı seçim zamanı kuruldu, önümüzdeki dönemde bunlara bakarız."

İl Başkanı Baki Coşkun da Saadet Partisi'nin "geçim ittifakı" olarak çalışmalarına başladığını, bu kapsamda il ve ilçelerde toplumun tüm kesimleriyle bir araya geldiklerini, vatandaşın sorun ve taleplerini dinlediklerini kaydetti.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Kaya, Kayseri'de gazetecilerle bir araya geldi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • TÜİK Araştırmasına Göre Fertlerin Kişisel İlişkileri ve Sosyal Aktiviteleri
  08:39 TÜİK Araştırmasına Göre Fertlerin Kişisel İlişkileri ve Sosyal Aktiviteleri

  TÜİK tarafından yapılan araştırmaya göre, fertlerin çoğunluğu kişisel ilişkilerinden memnun olduğunu ancak yoksulluk veya sosyal dışlanma riski altında olan fertlerin bu memnuniyet oranının düşük olduğunu ortaya koydu. Ayrıca, yoksulluk riski altında olan fertlerin sinemaya ilgi gösterme oranının düşük olduğu ve maddi yetersizlik nedeniyle sosyal ve kültürel etkinliklere katılamadığı belirlendi. Arkadaş veya akrabalarla hiç görüşmeyenlerin çoğunluğunun yoksulluk riski altında olanlar olduğu da araştırma sonuçları arasında yer aldı.

 • Kara Yollarında Ulaşım Kontrollü Sağlanıyor
  08:37 Kara Yollarında Ulaşım Kontrollü Sağlanıyor

  Kara yollarının yapım, bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle birçok kesimde ulaşım kontrollü olarak sağlanıyor. TEM Otoyolu, İzmir-Aydın Otoyolu, Mengen-Yeniçağa yolunda yapılan çalışmalar sebebiyle bazı şeritler trafiğe kapatılırken, diğer şeritlerden ulaşım devam ediyor. Tarsus-Adana Otoyolu'nda ise Çukurova Bölgesel Havalimanı bağlantı yolunun yapım işi nedeniyle ulaşım kontrollü olarak devam ediyor. Ayrıca, Piraziz-Giresun-Tirebolu yolunda Uluburun Tüneli'nde yapılan bakım çalışması sebebiyle ulaşım servis yolundan sağlanacak. Diğer yollarda da çelik ağ, yapım çalışmaları ve heyelan ıslah çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü olarak sürdürülüyor.

 • Erzincan'da Kadın Esnafın El Emekleriyle Aile Ekonomisine Katkısı
  08:33 Erzincan'da Kadın Esnafın El Emekleriyle Aile Ekonomisine Katkısı

  Erzincan'da yaşayan 47 yaşındaki Nermin Potur, 9 yıldır pazarda el emeğiyle ürettiği gıda ürünlerini satarak aile ekonomisine katkıda bulunuyor. Potur, yaptığı işten memnun olduğunu ve diğer kadınlara da örnek olmak istediğini belirtiyor. Ürünlerinin temiz ve güvenilir olduğunu vurgulayan Potur, müşterilerinin memnuniyetini kazanmış durumda.

 • Türkiye'de Sosyal Ağ Yorgunluğu Araştırması Sonuçları Açıklandı
  08:33 Türkiye'de Sosyal Ağ Yorgunluğu Araştırması Sonuçları Açıklandı

  Türkiye genelinde yapılan bir araştırma sonucunda, kişilerde sosyal ağ kullanımından uzaklaşmaya yönelik işaretler tespit edildi. Araştırma neticesinde illerin sosyal ağ yorgunluğu açıklandı. En az sosyal ağ yorgunluğu yaşayan şehir Erzincan.

 • Adana'da Kontrolden Çıkan Otomobilin Aydınlatma Direğine Çarpması Sonucu 2 Kişi Yaralandı
  08:29 Adana'da Kontrolden Çıkan Otomobilin Aydınlatma Direğine Çarpması Sonucu 2 Kişi Yaralandı

  Adana'da sürücüsü henüz tespit edilemeyen bir otomobil, refüjdeki aydınlatma direğine çarptı. Kazada 2 kişi yaralandı. Olay yerine polis, itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi. Yaralılar hastaneye kaldırıldı.

 • Osmaniye'de Organize Suç Örgütü Operasyonu: 55 Şüpheli Yakalandı
  08:27 Osmaniye'de Organize Suç Örgütü Operasyonu: 55 Şüpheli Yakalandı

  Osmaniye'de eş zamanlı olarak düzenlenen 'Mahzen-3' operasyonlarında elebaşılığını Murat Özdemir ve Cengiz Arslan'ın yaptığı 2 ayrı Organize Suç Örgütü çökertildi. Operasyonlarda elebaşlarının da içerisinde bulunduğu organize suç örgütü üyesi 55 şüpheli yakalandı. Operasyonlar sonucu; 61 adet ruhsatsız tabanca, 32 adet tüfek, 1,5 kg muhtelif uyuşturucu madde, çok sayıda mermi ve çok miktarda Türk Lirasına el konuldu.

 • Osmaniye'de 2 Organize Suç Örgütü Çökertildi, 55 Şüpheli Yakalandı
  08:19 Osmaniye'de 2 Organize Suç Örgütü Çökertildi, 55 Şüpheli Yakalandı

  Osmaniye'de eş zamanlı olarak düzenlenen 'Mahzen-3' operasyonlarında, Murat Özdemir ve Cengiz Arslan'ın liderlik ettiği 2 ayrı organize suç örgütü çökertildi. Operasyonlar sonucunda elebaşları da dahil olmak üzere toplamda 55 şüpheli gözaltına alındı.

 • TÜİK verilerine göre büyükbaş hayvan sayısı azaldı, yaş ipek kozası üretimi arttı
  08:17 TÜİK verilerine göre büyükbaş hayvan sayısı azaldı, yaş ipek kozası üretimi arttı

  TÜİK'in verilerine göre, büyükbaş hayvan sayısı bir önceki yıla göre yüzde 2,6 azalarak 16 milyon 583 bin baş oldu. Sığır sayısı yüzde 2,6 azalarak 16 milyon 421 bin baş, manda sayısı ise yüzde 5,9 azalarak 161 bin 749 baş oldu. Küçükbaş hayvan sayısı ise yüzde 6,9 azalarak 52 milyon 363 bin baş oldu. Koyun sayısı yüzde 5,9 oranında azalarak 42 milyon 60 bin baş, keçi sayısı ise yüzde 11,0 oranında azalarak 10 milyon 303 bin baş oldu. Bal üretimi yüzde 2,9 azalarak 114 bin 886 ton oldu. Açılan tohum kutusu sayısı yüzde 3,9 oranında azalarak 5 bin 360 adet, yaş ipek kozası üretimi ise yüzde 14,1 oranında artarak 78 ton olarak gerçekleşti.

 • Bayburt Valisi Mustafa Eldivan, köy ziyaretlerine devam ediyor
  08:08 Bayburt Valisi Mustafa Eldivan, köy ziyaretlerine devam ediyor

  Bayburt Valisi Mustafa Eldivan, vatandaşların talep ve isteklerini yüz yüze görüşmek üzere gerçekleştirdiği köy ziyaretlerine devam ediyor. Hafta sonu gerçekleştirdiği ziyaretler kapsamında Vali Eldivan, Konursu köyünde köy halkıyla bir araya geldi. Köy kahvehanesinde vatandaşların ihtiyaç ve taleplerini dinleyerek esnafı dolaştı ve bereketli bol kazançlar diledi. Türklerin Orta Asya'dan Anadolu'ya taşıdıkları binlerce yıllık el işçiliğinin mahfil, minber ve vaaz kürsüsüne işlendiği Konursu (Çivisiz) Ulu Camii gezen Vali Mustafa Eldivan, köy ziyaretini sonlandırdı.

 • Kulisleri hareketlendiren iddia: Yeniden Refah seçimden önce adaylarını çekecek
  07:48 Kulisleri hareketlendiren iddia: Yeniden Refah seçimden önce adaylarını çekecek

  31 Mart yerel seçimleri öncesi Ankara kulislerini hareketlendiren bir iddia ortaya atıldı. AK Parti ile ittifak görüşmeleri anlaşmazlıkla sonuçlanan Yeniden Refah Partisi'nin seçimden önce adaylarını çekeceği öne sürüldü. Kulis bilgisi büyük ses getirirken Yeniden Refah'tan iddiaya ilişkin herhangi bir resmi açıklama yapılmadı.


Advertisement